» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master wprowadza najbardziej efektowne chłodzenie wodne

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Cooler Master | Data: 2018-12-10 11:30:27

A A A | Wejść na stronę 1256 | Komentarzy 0

Cooler Master wprowadza najbardziej efektowne chłodzenie wodne

Współczesne procesory potrafią nagrzewać się do dość wysokich temperatur. Jeżeli myślimy przy tym o overclockingu, koniecznością staje się wydajny układ chłodzący. Nie trzeba przy tym rezygnować z efektownej stylistyki. Cooler Master Masterliquid ML360R RGB łączy w sobie wydajność i wielobarwne podświetlenie.

Chłodzenie wodne Cooler Master Masterliquid ML360R RGB to zestaw składający się z dużego radiatora o długości 394 mm oraz pompy, stanowiącej jednocześnie punkt odbierania ciepła z powierzchni procesora. Oba te elementy połączone są solidnymi i szczelnymi rurkami gumowymi ubranymi we wzmacniający je oplot.

Odporna na korozję
Budowa pompy to sprawa kluczowa dla wydajności układu chłodzenia. Cooler Master nie szczędził środków na zbudowanie tego elementu w Masterliquid ML360R RGB. Do budowy pompy wykorzystano tworzywo sztuczne PPS oraz włókno szklane. Tym samym urządzenie jest całkowicie odporne na korozję. Podstawę pompy stanowi miedziany blok, stykający się bezpośrednio z powierzchnią rozpraszacza ciepła na CPU. Przekazuje on ciepło przez specjalną membranę wprost do cieczy chłodzącej. Ta, wprawiona w ruch za pomocą trójfazowego silnika elektrycznego, jest wtłaczana w rurkę, skąd trafia do radiatora.

Solidny radiator
Radiator w Masterliquid ML360R RGB jest odpowiednio duży, by szybko i skutecznie oddawać ciepło niesione przez nagrzaną ciecz. Zapewnia to nie tylko silnie perforowana bryła radiatora, ale też trzy duże wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Wywiewają one ciepłe powietrze poza obudowę komputera. Warto zwrócić uwagę na rozmiary radiatora. NIe w każdej obudowie znajdzie się miejsce na tak duży element zestawu chłodzenia.

Efektowne podświetlenie
Producent zadbał nie tylko o to, by Masterliquid ML360R RGB skutecznie chłodził, ale też by dobrze wyglądał. Zestaw chłodzenia wodnego Cooler Master jest bogato wyposażony w diody LED RGB. Co więcej, system iluminacji jest w pełni zgodny ze stosowanym przez największych producentów płyt głównych oprogramowaniem do sterowania podświetleniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z oprogramowania autorstwa Cooler Master. Podświetlane są wszystkie trzy wentylatory oraz pompa.

Chłodzenie wodne Cooler Master Masterliquid ML360R RGB na polskim rynku kosztować będzie 699 zł.

Specyfikacja:
- zgodność z podstawkami:
* Intel: LGA 2066/ 2011-v3 / 2011 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 775
* AMD: AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+/ AM2 / FM2+ / FM2 / FM1
- radiator wykonany z aluminium
- płyta odbierająca ciepło z CPU wykonana z miedzi
- dwukomorowa pompa
- liczba wentylatorów: 3 x MasterFan MF120R ARGB
- prędkość obrotów wentylatorów: 650 - 2000 obr/min (+/- 10%)
- głośność wentylatorów: 6 - 30 dB
- MTTF pompy: 70 000 godzin
- podłączenie pompy: 3-pinowe
- głośność pompy: poniżej 15 dB
- wymiary wentylatora: 120 x 120 x 25 mm
- wymiary radiatora: 394 x 119 x 27,2 mm
- wymiary pompy: 83,6 x 71,8 x 52,7 mm
- podświetlenie LED RGB (w zestawie: 1-3 ARGB SPLITTER oraz kontroler ARGB)
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum