Mercedes wśród dysków zewnętrznych

Test dysku A-Data Nobility NH03 1TB USB 3.0

Autor: Michał Jankowski | Data: 2010-11-16 16:00:00

A A A | Wejść na stronę 43661 | Komentarzy 4

Test dysku A-Data Nobility NH03 1TB USB 3.0 Ostatnio niezwykle popularny interfejs USB 3.0 zagoÅ›ciÅ‚ w naszej redakcji za sprawÄ… firmy A-Data, która specjalizuje siÄ™ w produkcji noÅ›ników danych i pamiÄ™ci RAM. Wszystko to jest spowodowane systematycznym poszerzaniem oferty pÅ‚yt gÅ‚ównych korzystajÄ…cych z tego rozwiÄ…zania. ZewnÄ™trzny dysk 3,5-cala oznaczony jako Nobility NH03 o pojemnoÅ›ci 1 TB pracujÄ…cy w trybie plug and play bÄ™dzie tematem poniższego artykuÅ‚u. Jak spisze siÄ™ w testach syntetycznych oraz praktycznych przekonacie siÄ™ czytajÄ…c kolejne strony. Już teraz zdradzÄ™ Wam, że nowa technologia jest niesamowicie wydajna i warto siÄ™ niÄ… zainteresować. MiÅ‚ej lektury.

 Produkt od firmy A-Data przyjechaÅ‚ do nas w caÅ‚kiem pokaźnym, biaÅ‚ym pudeÅ‚ku. Po bokach można przeczytać informacje techniczne dotyczÄ…ce urzÄ…dzenia oraz wyszczególnione najważniejsze cechy dysku NH03. Na froncie znajduje siÄ™ olbrzymie logo producenta wraz ze zdjÄ™ciem tego co znajdziemy w Å›rodku. A kryje siÄ™ tam:

  • Dysk NH03
  • Instrukcja użytkownika
  • Kabel USB 3.0 o dÅ‚ugoÅ›ci 120 cm
  • Zasilacz

A-Data NH03

A-Data NH03

A-Data NH03

A-Data NH03

Dysk zostaÅ‚ wykonany w caÅ‚oÅ›ci z plastiku w kolorze czarnym. Jego wymiary to odpowiednio 150x178x48 mm (szerokość x dÅ‚ugość x grubość). Natomiast waga wynosi 1010 gram. Jak widzicie na zdjÄ™ciach poniżej posiada on bardzo ciekawy ksztaÅ‚t, który nadaje mu sporo elegancji i nowoczesnoÅ›ci. Dodatkowo wiÄ™ksze boki zostaÅ‚y wykonane z tzw. fortepianowej czerni (Å›liski, bÅ‚yszczÄ…cy plastik). Reszta jest matowa i minimalnie chropowata. Ogólnie caÅ‚ość jest bardzo solidnie i starannie wykonana. Pojemność testowanego przez nas modelu wynosi 1 TB, jednak w ofercie A-Data sÄ… również dostÄ™pne 1,5 i 2 TB dyski.

A-Data NH03

UrzÄ…dzenie na czterech bokach (tych o najmniejszej powierzchni) jest minimalnie wklÄ™sÅ‚e – taki prostopadÅ‚oÅ›cian z powciskanymi bokami. Za to na Å›ciance gÅ‚ównej znajdujÄ… siÄ™ cztery wyciÄ™cia ustawione na ksztaÅ‚t promyków sÅ‚oÅ„ca co oprócz zwiÄ™kszenia atrakcyjnoÅ›ci samego designu ma na celu również polepszyć wentylacjÄ™ wewnÄ…trz obudowy.

A-Data NH03

A-Data NH03

A-Data NH03

Na tylnej Å›ciance NH03 znajdziemy również maÅ‚e wyciÄ™cia, jednak oprócz nich jest tutaj gniazdo USB 3.0, złącze zasilania oraz przełącznik I/O.

A-Data NH03

Na froncie (czyli po przeciwlegÅ‚ej stronie) mamy tylko jeden przycisk, który sÅ‚uży do Backupu. Daje nam on możliwość wykonania kopii bezpieczeÅ„stwa ważnych plików. Obok jest jeszcze maÅ‚a dioda Å›wiecÄ…ca na niebiesko, która informuje nas o pracy urzÄ…dzenia. Fabrycznie na dysku znajdujÄ… siÄ™ aplikacje PCCloneEX (do backupu), SecureDriveEX2 (do szyfrowania danych) oraz TurboHDD USB (do poprawy wydajnoÅ›ci urzÄ…dzenia). Dysk możemy ustawić zarówno w pionie (na czterech gumowych nóżkach), jak i w poziomie. W Å›rodku znajdziemy dysk firmy Hitachi o oznaczeniu HDS721010CLA332 z serii Deskstar 7K1000.C. Jego dwa talerze pracujÄ… z prÄ™dkoÅ›ciÄ… 7200 obr./min., a na wyposażeniu posiada on 32 MB pamiÄ™ci podrÄ™cznej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2010-11-16 23:27:05

    Bardzo na czasie art, bo za chwile tylko USB 3.0 będziemy mieli na rynku.
  • 2010-11-16 23:38:24

    Dysk widzę rewelacja :D Czekam na kolejne tego typu testy, żeby porównać z większą konkurencją.
  • 2010-11-17 12:07:51

    Trochę duża wydaje mi się ta puszka ;) Ale zawartość całkiem całkiem ;) Jednak kupują teraz wziąłbym już minimum 1,5 TB.
  • 2010-11-17 17:44:21

    Dużo testów i to mi się podoba. Jak coś zbadać to dokładnie. Plus ode mnie.

Komentarz 4