» załóż konto» przypomnij hasło

Gryzoń godny prawidziwego gracza

SteelSeries Rival Fnatic Edition – test myszki

Autor: Michał Jankowski | Data: 2015-09-23 12:03:22

A A A | Wejść na stronę 31682 | Komentarzy 3


Pokaż specyfikację

SteelSeries Rival - dane techniczne
Sensor optyczny z możliwością zmiany od 50 DPI do 6500 DPI
Częstotliwość raportowania 1000 Hz
Prędkość maksymalna 200 IPS
Przyspieszenie maksymalne 50 Gs
Przyciski 6 programowalnych o wytrzymałości 30 mln kliknięć
Wymiary 133 mm × 70 mm × 40 mm (długość, szerokość, wysokość)
Waga 128 g
Inne dwustrefowe podświetlenie (16,8 mln kolorów do wyboru), miękka w dotyku powłoka, gumowe boki, kabel o długości 2 m z miękkiej gumy

Myszka SteelSeries Rival Fnatic Edition wykorzystuje oprogramowanie Engine w wersji trzeciej. Oczywiście jeżeli korzystaliśmy z innej myszki tego producenta, to nie będzie żadnych problemów ze zgodnością. Chociaż to raczej odosobniony przypadek. Po instalacji aplikacji możemy zapoznać się z dostępnymi funkcjami.

Pomimo, że na pierwszy rzut oka program nie wydaje się zbyt rozbudowany, to pozwala na szczegółowe zarządzenie gryzoniem. Na głównym panelu mamy listę dostępnych urządzeń do wyboru, którymi możemy zarządzać oraz kartę z biblioteką programów. Ona pozwala nam na ustawienie, żeby po uruchomieniu danej aplikacji ustawienia myszki zmieniały się automatycznie.

Steelseries Fnatic Rival

Przejdźmy do konfiguracji SteelSeries Rival Fnatic Edition. Widzimy, że mamy możliwość zmiany ustawień sensora oraz przycisków. Producent oferuje nam ustawienie dwóch różnych wartości DPI, ale niestety nie ma niezależnych ustawień dla obu osi. Nie zabrakło za to opcji zmiany częstotliwości taktowania, akceleracji i przyciągania kątowego. Dla osób, które nie wiedzą do czego co służy jest przycisk „?” w którym wyjaśniono poszczególne opcje.

Po kliknięciu na dany przycisk myszki możemy zarządzać jego funkcjami. Kiedy wybierzemy opcję makr otworzy się dodatkowe okno w którym możemy je rejestrować lub edytować. Wtedy też pokazują się bardziej zaawansowane ustawienia.

Na koniec trzeba wspomnieć o opcji zmiany koloru i trybu podświetlania logo i rolki. Ustawień mamy kilka, a także możliwość całkowitego wyłączenia diod LED.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~udek

    2015-09-25 14:21:08

    Myszka najwyższej klasy. Na dziś dzień najtańszy model z sensorem 3310, który na rynku nie ma sobie równych.

    Niestety jakoś materiałów to jej jedyna wada, boki gumowe szybko ulegają zniszczeniu. Można je zakleić aby estetycznie wciąż było ładnie.
  • ~iczkok

    2015-09-25 14:23:49

    miałem myszki a4techa, logitecha, thermaltake, microsoft itd.. zawsze coś było nie tak, dopóki nie trafiłem na gigabyte m7 thor. Nareszcie idealny kształt :)
  • ~uuul

    2015-09-28 09:23:34

    Jak na razie jest to bardzo dobra mysz. Nie zauważyłem objawów złego śledzenia moich ruchów. Jest dość duża. Nie wyświetla poprawnie wszystkich kolorów. Ślizgacze oceniam na przeciętne.

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum