Pionowo czy poziomo?

SilverStone Raven RVZ01 ? test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2015-01-21 17:47:27

A A A | Wejść na stronę 36640 | Komentarzy 5

SilverStone Raven RVZ01 ? test obudowy

Firma SilverStone od pewnego czasu coraz mocniej promuje swojÄ… seriÄ™ produktów Raven, jako urzÄ…dzeÅ„ przeznaczonych stricte dla graczy. Tym razem przedstawiono urzÄ…dzenie RVZ01, które dedykowane jest dla osób, które chcÄ… zbudować wydajnÄ… platformÄ™ do zabawy w salonie, gdzie zmieszczÄ… siÄ™ odpowiednie podzespoÅ‚y i dużo miejsca na chÅ‚odzenie. CaÅ‚ość mocno przypomina RV04, ale jest zdecydowanie mniejsza. SprawdziliÅ›my czy SilverStone udaÅ‚o siÄ™ przygotować rzeczywiÅ›cie dobry projekt dla wymagajÄ…cych użytkowników. Zapraszamy do recenzji.


Nowa obudowa marki Raven zostaÅ‚a zapakowana w stosunkowo maÅ‚e, jak na tego typu urzÄ…dzenie kartonie. W Å›rodku sprzÄ™t umieszczono w dwóch styropianowych otulinach i czarnym worku, który chroni sprzÄ™t przed porysowaniem i odciskami palców. W komplecie znajdujemy trzy filtry przeciwkurzowe z magnesami, zestaw Å›rubek montażowych, instrukcje obsÅ‚ugi, rozgałęźnik do podłączenia wentylatorów oraz przejÅ›ciówka do PCIe x16.

Raven RVZ01

Raven RVZ01

Raven RVZ01

Wymiary obudowy to 382 x 105 x 350 mm przy wadze 3,71 kilograma. To oznacza, że Raven RVZ01 jest tylko nieco wiÄ™ksza od konsoli Xbox One. Takie gabaryty sugerujÄ… nam, że model ten możemy wykorzystać, jako obudowÄ™ do komputera do gier, który bÄ™dzie staÅ‚ w naszym salonie. CaÅ‚a konstrukcja jest zwarta i symetryczna.

Raven RVZ01

Raven RVZ01

Raven RVZ01

Oba panele boczne wyglądają tak samo i oferują liczne otwory wentylacyjne. Zostały one w całości wykonane z tworzywa sztucznego.

Na froncie widzimy w lewym górnym narożniku gniazdo ODD, które wspiera napÄ™dy optyczne typu slim. Poniżej wytÅ‚oczono logo serii Raven. Z prawej strony mamy dwa porty USB 3.0, dwa gniazda audio, przycisk power, reset oraz tradycyjne diody LED.

Raven RVZ01

Z tyÅ‚u po lewej stronie mamy miejsce na panel I/O pÅ‚yty gÅ‚ównej, a po prawej stronie mamy dwa poziomie gniazda na karty rozszerzeÅ„. Taki ukÅ‚ad jest możliwy dziÄ™ki dołączeniu do kompletu pÅ‚ytki PCB podłączanej do PCIe x16.

Raven RVZ01

Na spodzie obudowy Raven RVZ01 mamy dwa otwory na wentylatory 120 mm, które możemy przykryć dodatkowymi filtrami przeciwkurzowymi, które otrzymujemy w zestawie. Poza tym mamy tutaj otwory wentylacyjne na wysokoÅ›ci miejsca do montażu zasilacza SFX.

Raven RVZ01

Na górze znajduje siÄ™ trzecie wolne miejsce na wentylator 120 mm. Również tutaj możemy zamontować filtr przeciwkurzowy.

Raven RVZ01

Raven RVZ01

Warto wspomnieć, że obudowa może stać nie tylko w pozycji horyzontalnej, ale także wertykalnej. Silverstone dobrze przygotowaÅ‚ siÄ™ to takiej zmiany i załączyÅ‚ do kompletu cztery gumowe nóżki, które wkÅ‚adamy do otworów wentylacyjnych na panelu bocznym. PasujÄ… one idealnie, a dodatkowo bÄ™dÄ… tÅ‚umiÅ‚y powstajÄ…ce drgania. Poza tym otrzymujemy drugie logo serii Raven, które możemy zamontować na panelu frontowym.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2015-01-28 03:32:14

    ODD nie tylko slim ale i slot-in, nie ma tu miejsca na tackę jak w większości lapów, a te napędy (slot-in) są dużo droższe od tackowych zwłaszcza te rebrandowane Panasonica z logiem Silverstone
    tutaj nie ma oplotów, są przewody w otulinach (izolacji zewnętrznej), oplot to plecionka a tej producent faktycznie poskąpił
    na zdjęciu widzę że jest wtyczka, czy możecie wykonać dodatkowe zdjęcie i jej zbliżenie? jakie tam są piny? 2.0, 2,54? może warto samemu zrobić idealnie dopasowane przewody niewielkim kosztem
  • ~SaBaKa

    2015-01-28 11:42:29

    Patrząc na test np. NZXT Source 530 mam wrażenie że tego Ravena testowaliście na odwal. Szkoda trochę bo zawsze uważałem wasze testy za rzeczowe i konkretne.
  • 2015-01-31 07:30:42

     

    Sławekpl napisał:


    na zdjęciu widzę że jest wtyczka, czy możecie wykonać dodatkowe zdjęcie i jej zbliżenie? jakie tam są piny? 2.0, 2,54? może warto samemu zrobić idealnie dopasowane przewody niewielkim kosztem


    Bez problemu możesz to sprawdzić w 3 sek w Google
  • 2015-01-31 19:32:39

    JegoMosc to odpowiedz mi proszę skoro znasz na wszystko odpowiedzi, po co mi recenzja skoro mam szukać po necie tego czego w niej brak?
  • 2015-02-02 12:10:51

    Jak sie bedziecie kłócić to sam poszukam i Wam napisze :P

Komentarz 5