Mam na zbyciu stówę...
SilentiumPC czy Zalman - test coolerów CPU
Spis treści
| Podsumowanie | |||
|---|---|---|---|
|
Fera HE1224 jest jednym z taÅ„szych coolerów wyposażonych w 120 mm wentylator na rynku. ChÅ‚odzenie to oferuje bardzo Å‚atwy i szybki system montażu, szerokÄ… kompatybilność, a także dobrÄ… wydajność. Wspomniany wentylator nie należy do najcichszych, jednak przy Å›rednich i niskich obrotach jego szum jest w peÅ‚ni akceptowalny. Duże sÅ‚owa uznania dla producenta za dołączenie do zestawu drugiego zestawu mocujÄ…cego oraz preaplikowanej pasty termoprzewodzÄ…cej. Z uwagi na niskÄ… cenÄ™ (90 PLN), przy której niewielkie różnice wydajnoÅ›ciowe z dwu-, trzykrotnie droższÄ… czoÅ‚ówkÄ… stawiajÄ… to chÅ‚odzenie w jak najlepszym Å›wietle postanowiliÅ›my przyznać wyróżnienie Best Buy. Zalman CNPS 5X jest chÅ‚odzeniem, które zmieÅ›cimy nawet na maÅ‚ych, kompaktowych obudowach. Oferuje ono prosty i szybki montaż oraz dobrÄ… jakość wykonania. W jego przypadku zastosowano niewymienialny wentylator, który charakteryzuje siÄ™ gÅ‚oÅ›nÄ… pracÄ… przy maksymalnych obrotach. W komplecie znajdziemy również pastÄ™ Zalman ZM-STG2M V2. Niestety model ten zawodzi w przypadku testów wydajnoÅ›ciowych. Zalman CNPS 10X Performa zbudowany z piÄ™ciu rurek heat-pipe z wykorzystaniem technologii HDT okazaÅ‚ siÄ™ produktem bardzo udanym. W zestawie otrzymujemy wszystko, co niezbÄ™dne do montażu, a także dodatkowÄ… przejÅ›ciówkÄ™, która pozwala zredukować obroty wentylatora, dziÄ™ki czemu pracuje on znacznie ciszej. Również w tym przypadku producent wykonaÅ‚ ukÅ‚on w stronÄ™ osób, którym zależy na wysokiej wydajnoÅ›ci i załączyÅ‚ zestaw mocowaÅ„ dla drugiego Å›migÅ‚a. Zalman CNPS 10X Performa okazaÅ‚ siÄ™ chÅ‚odzeniem bardzo wydajnym, co w połączeniu z bardzo atrakcyjnÄ… cenÄ… pozwala nam na przyznanie rekomendacji. |
|||
| Dostępność i cena: | |||
| Ceny według producenta: SilentiumPC Fera1224: 90 PLN Zalman CNPS 5X : 83 PLN Zalman CNPS 10X Performa : 112 PLN |
|||
| Zalety i wady SilentiumPC Fera1224: | |||
![]() |
|
![]() |
|
| Przyznane wyróżnienia dla SilentiumPC Fera1224: | |||
|
|||
| Zalety i wady Zalman CNPS 5X: | |||
![]() |
|
![]() |
|
| Zalety i wady Zalman CNPS 10X Performa: | |||
![]() |
|
![]() |
|
| Przyznane wyróżnienia dla Zalman CNPS 10X Performa: | |||
|
|||
| SprzÄ™t do testów dostarczyÅ‚a firma: | |||
![]() |
|
||

118330
15






Peroxisomes evacuate high-quality vitro...
0
Komentarze
~guest
2011-09-24 21:38:30
spodziewałbym się niższych...
dominują obudowy tower, a mam wrażenie, jakby coolery z ciepłowodami w większości były projektowane do desktopów.
~Wojtek
2011-09-25 10:11:36
~darek
2011-09-25 10:24:21
~ser
2011-09-25 10:40:20
Polecam osobom które preferują bardzo ciche chłodzenie (po wymianie wentylatora)a nie chcą wydawać majątku :)
2011-09-25 10:53:11
~guest napisał:
mam nietypową prośbę do testującego - dałoby się powtórzyć test dowolnego coolera, ale z obudową w poz. przewidzianej przez producenta i położoną do poz. desktop (90 stopni w prawo - na boczek, ten do płyty oczywiście ;) )? nawet tylko jeden test (najlepiej stres) - czy temperatury będą takie same?
spodziewałbym się niższych...
dominują obudowy tower, a mam wrażenie, jakby coolery z ciepłowodami w większości były projektowane do desktopów.
W kolejnym artykule, gdzie będą coolery typu tower zrobię taki test.
2011-09-25 11:52:02
~darek napisał:
Teraz mam + - 50 st, moge liczyć na obniżkę do 40 st kupujac któryś z tych coolerów? Z zamkniętą obudową i dwoma dodatkowymi wiatraczkami + zasilacz 550 W Highlandera.
50 st C jest w idle czy w stresie ?
Jak w idle to po zmianie chlodzenia mysle na Performe, ze uzyskanie 35-38 st C bedzie w zasiegu reki.
Oczywiscie temperatura cpu bedzie zalezna od temperatury otoczenia.
~rod
2011-09-25 12:19:46
~Buuuka
2011-09-25 14:39:01
Pasta chłodząca jest dobra, szkoda tylko, że jest zapakowana w plastikowej saszetce a nie w strzykawce. Jej znikoma ilość mobilizuje do sprawnego podejścia do sprawy montażu :-) Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce jak ja i założy to ustrojstwo dopiero za trzecim razem, to będzie wyduszał resztki pasty z zapałem godnym lepszej sprawy.
2011-09-25 15:12:47
~rod napisał:
Jaką obudowe zalecacie do takiego wysokiego coolera jak Fera, takie o 200cm szerokości starczą?
Wystarczy SilentiumPC Brutus 310/410 Pure Black:
http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-brutus-310-410-vs-wysokie-coolery-cpu/5/
:)
2011-09-26 12:38:50
zobacz wszystkie komentarze |
15