Bezramkowa nowość

Roccat Suora FX ? test klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-03-01 15:42:35

A A A | Wejść na stronę 20409 | Komentarzy 5

Podsumowanie
Suora FX zapewnia funkcjonalność, której oczekujemy. Sprawdza siÄ™ ona idealnie w grach typu FPS, MMO czy MOBA. Na pochwałę zasÅ‚uguje zaawansowany anti-ghosting z możliwoÅ›ciÄ… wciskania kilku klawiszy jednoczeÅ›nie, a także LEDowe podÅ›wietlenie z szybkimi przejÅ›ciami efektów oraz programowalne klawisze makro. Uważamy także, że minimalistyczny design jest dużym plusem, chociażby z uwagi na Å‚atwość czyszczenia. Z drugiej strony zdarzaÅ‚o nam siÄ™ niekiedy przypadkiem zahaczyć któryÅ› z klawiszy. Przełączniki TTC Brown sÄ… bardzo wysokiej jakoÅ›ci i do nich nie mamy żadnych zastrzeżeÅ„. W trakcie rozgrywki speÅ‚niaÅ‚y swojÄ… funkcjÄ™ w 100%. Oprogramowanie Swarm dziaÅ‚a bardzo dobrze i jest na tyle intuicyjne, że poradzi z nim sobie nawet totalny laik. Musimy jednak mieć włączony soft, żeby wykorzystać z wÅ‚asnorÄ™cznie ustawionych efektów podÅ›wietlenia i profilów. TrochÄ™ przeszkadzaÅ‚ nam brak podkÅ‚adki pod nadgarstki, która mimo wszystko zdecydowanie poprawia korzystanie z klawiatury. Tutaj żeby jÄ… zastÄ…pić siÄ™galiÅ›my po specjalne maty. Istotna w ostatecznej ocenie jest oczywiÅ›cie cena, a ta wynosi w przypadku Suora FX prawie 500 zÅ‚otych. To dosyć sporo, a w takim budżecie mamy prawdÄ™ szeroki wybór. Wydaje siÄ™ jednak, że produkt Roccata ma szanse na powodzenie dziÄ™ki Å›wietnemu wykonaniu, dobremu podÅ›wietleniu oraz przełącznikom TTC Brown.
Dostępność i cena:
Cena według producenta (na dzień 01.03.2017): 499 zł

Zobacz, gdzie najtaniej.

 
Zalety i wady:

plus
  • Bardzo dobre wykonania
  • Wysoka ergonomia
  • Intuicyjne oprogramowanie
  • Szeroka funkcjonalność
  • Dobre podÅ›wietlenie RGB
  • Nie zajmuje dużo miejsca

minus
  • Wysoka cena
  • Brak podstawki pod nadgarstki
Przyznane wyróżnienia:

nagroda  


 
SprzÄ™t do testów dostarczyÅ‚y firmy:

Roccat

Roccat cova

http://www.roccat.org
Serdecznie dziękujemy

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2017-03-02 14:32:26

    Podświetlanie indywidualnych klawiszy na różne kolory może i przydatne, ale te animacje to jakiś cyrk.
  • 2017-03-03 16:13:00

    Przydałaby się wersja z podkładką pod nadgarstki i bez sekcji numerycznej, która i tak przez graczy jest rzadko eksploatowana... A tak z sensownych propozycji to oferujących i zarazem dostępnych w PL pozostaje praktycznie tylko Corsair K65 RGB
  • ~oko

    2017-03-06 17:12:19

    Czegoś można dostać od tego migania. Serio, po co komuś te animacje świetlne?
  • ~black

    2017-03-08 13:32:33

    Kupiłem ta klawiaturę i szczerze na początku żałowałem, że nie kupiłem np MSI GK-701 albo jakiejś podobnej z przełącznikami cherry mx ( bo jest dużo takich w tej cenie). Mam już ja miesiąc i mógłbym ja zamienić tylko na razer blackwidow chroma, bo jestem fanem przełączników klikających, a dźwięk kliknięcia w mx blue mnie denerwuje a mx brown są zbyt ciche ( dla mnie). Choć ttc brown to tańszy zamiennik to dla mnie jest to idealne rozwiązanie, pomiędzy mx blue a mx brown. Polecam, mega przyjemnie się pisze i gra.
  • ~olaf

    2017-03-08 15:13:12

    Jeśli chodzi o perf/$ to te klawiatury szurają o dno i zaraz zaczną się zagrzebywać w mule. Widać że teraz każdy chce coś spylić na szybko na hypie gamingowych mechaników, chińskie podróbki przełączników cherry w tej cenie to już cios poniżej pasa.

Komentarz 5