» załóż konto» przypomnij hasło

Powrót na wielką scenę?

QPAD DX-20 – test myszki optycznej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-03-31 11:58:59

A A A | Wejść na stronę 20155 | Komentarzy 2

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Qpad DX-20
Procesor ARM Cortex M3
Sensor optyczny
Czułość 3500 CPI
Maks. przyspieszenie 20 G
Maks. szybkość 80 IPS (cali na sekundę)
Przetwarzanie obrazu 3,6 milionów pikseli na sekundę
Maks. próbkowanie 1000 Hz
Czas reakcji 1 ms
Częstotliwość próbkowania 5300 kl./s
Pamięć dla ustawień TAK (128 Kb)
Ilość przycisków 7 (wszystkie konfigurowalne), przyciski główne 10 M klików
Długość przewodu 2 m
Oświetlenie RGB LED 16,7 milionów kolorów, 3 niezależne strefy
Wymiary (dł/sz/wy) 127 x 64 x 37 mm
Waga ok. 93 g
Obudowa: symetryczna / oburęczna

Myszka jest gotowa do pracy od razu po podłączeniu. Jednak warto zainstalować oprogramowanie QPAD DX-20 Optical Software, które poszerza możliwości gryzonia.

Po zainstalowaniu oprogramowania ze strony producenta zostaliśmy poinformowani, że możliwa jest aktualizacja firmware myszki DX-20. Po chwili mogliśmy już korzystać z gryzonia z usprawnionym oprogramowaniem. Jest ono dostępne w języku angielskim.

Qpad DX-20

Główny interfejs aplikacji na komputerze wygląda dosyć prosto. Wybór jednej z sekcji otwiera nowe okno z dodatkowymi ustawieniami. Możemy zarządzać funkcjami przycisków (funkcje Windows, multimedialne, makra itd.), szybkością kursora, liczbę przewijanych linii, akceleracji itd. Poza tym dostępne są także ustawienia DPI, konfiguracja diod LED (kolor i efekt) oraz edytor poleceń makro. Podświetlane są trzy elementy – rolka, logo Q z tyłu oraz pasek wokół spodu myszki. Możemy wybrać miganie, światło stałe czy efekt fali.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Nie zabrakło miejsca do nagrywania i zapisywania makr. Możemy składać bardziej zaawansowane sekwencje, które wykonamy później jednym kliknięciem myszki.

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Qpad DX-20

Użytkowanie myszki jest bardzo wygodne. Mamy siedem łatwo dostępnych przycisków, prostą konstrukcję, która jest naturalnie wyprofilowana i bardzo lekka. Dzięki wydłużonemu i zaokrąglonemu grzbietowi urządzenie idealnie wpasowuje się w dłoni. Obudowa jest symetryczna, ale przyciski boczne są tylko z lewej strony, przez co pożytek z niej będą mieli gracze praworęczni.

Przyciski, które używamy najczęściej zostały wyposażone w przełączniki Omron. Mają one wyraźny, mechaniczny klik i krótki skok. Nie są bardzo głośne, ale słyszalne. Rolka ma za to klik miękki i ciche skoki podczas przewijania. Jej powierzchnia jest przyczepna.

Qpad DX-20

Zastosowany na pokładzie czujnik optyczny Pixart 3320 nie wykazuje akceleracji wstecznej, ani pozytywnej. Według naszych testów częstotliwość odświeżania wynosi ponad 1000 Hz (czyli mniej niż 1 ms), co jest zgodne z informacjami od producenta. Nie zauważyliśmy żadnych efektów interpolacji, rysowanie linii prostych, nawet przy maksymalnej wartości CPI przebiegało bez przerw.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~vires

    2016-04-01 16:34:56

    znowu leworęcznik pokrzwdzeni
  • Vroya

    2016-04-04 12:12:05

    no niestety, wiekszosc myszek jest dla praworecznych

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum