Nowa wersja kolorystyczna

NZXT H440 ? test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-09-27 18:59:48

A A A | Wejść na stronę 52926 | Komentarzy 6


W obudowie NZXT H440 dokonaliÅ›my pomiaru temperatur poszczególnych podzespoÅ‚ów. DokÅ‚adny opis testów zamieÅ›ciliÅ›my poniżej.

1. Przede wszystkim nie dysponujemy zaawansowanymi urzÄ…dzeniami pomiarowymi, wszelkie wyniki sÄ… to odczyty z programów monitorujÄ…cych, które podajÄ… dane z czytników umieszczonych na ukÅ‚adach. Na procesorze i karcie graficznej jest zamontowane chÅ‚odzenie jak przedstawiliÅ›my na poprzedniej stronie. Może ono lepiej sprawdzać siÄ™ w jednej, a gorzej w drugiej obudowie, jednak te różnice powinny być marginalne. Jednak prosimy, aby nasze wyniki nie byÅ‚y brane jako wyznacznik, ponieważ mogÄ…, ale nie muszÄ… być w peÅ‚ni precyzyjne.

2. Temperatura będzie mierzona na procesorze, dysku twardym i karcie graficznej. Podczas testu nasz komputer zostanie wprowadzony w dwa stany. Stress: obciążenie platformy za pomocą znanego benchmarka 3DMark06 (test trwa 15 minut). Następnie po upływie 30 minut w stanie Idle (tylko pulpit) sprawdzimy, jakie temperatury odczytują nasze programy monitorujące.

3. Testy przeprowadzamy na fabrycznych wentylatorach, które znajdujÄ… siÄ™ już w zestawie z obudowÄ…. Na tyle ile to możliwe ustawiamy je, żeby krÄ™ciÅ‚y siÄ™ z prÄ™dkoÅ›ciÄ… 1000obr./min., co uznaliÅ›my za wartość dosyć neutralnÄ… (stosunkowa cisza i duży przepÅ‚yw powietrza). Takie wyregulowanie powinno nam dać jak najbardziej obiektywne wyniki pomiarów.

Temperatura otoczenia wynosiła około 23,5 stopni Celsjusza.

NZXT H440

Wentylatory zamontowane w H440 pracujÄ… caÅ‚y czas bardzo cicho. To, że sÄ… mniej sÅ‚yszalne jest także zasÅ‚ugÄ… odpowiedniego wyciszenia. Brakuje nam jednak kontrolera obrotów, żeby nimi sterować. Temperatury poszczególnych komponentów sÄ… na w peÅ‚ni akceptowalnym poziomie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2014-09-28 16:34:54

    Fajnie, że pokazuje się coraz więcej prostych i eleganckich obudów. Szkoda tylko, że ich cena jest zazwyczaj wyższa od tych kolorowych transformerów 'dla graczy'.
  • ~mireks

    2014-09-28 16:46:32

    POLECAM, każdemu kto chce wyeksponować swój hardware - wygląda świetnie. Tylko trzeba dobrać kolor komponentów pod wersje kolorystyczna obudowy, no i tak by same do siebie też pasowały.
  • ~zwolenni

    2014-09-29 17:36:52

    Śrubki niewypadajki, że się tak wyrażę - fajne bo nie zgubisz i bez-narzędziowy montaż, ale czasami śrubka krzywo wchodzi. Nie ma się nad tym kontroli bo nie widać dziury za śrubką. Trzeba próbować parę razy. Ma się wrażenie, że się zarysuje obudowę albo wyrobi gwint.
  • ~gigson

    2014-09-29 17:39:27

    Oj trzeba będzie sprzedać swoją R4 :)
  • ~witeks

    2014-09-29 21:00:07

    ładna, jedno zawsze mnie dziwi dlaczego ta kratka za zasilaczem nie jest odkręcana. Te małe druciane dziurki generują dodatkowy szum, wiem bo kilkukrotnie wycinałem to piłką do metalu (tak mam świra na punkcie ciszy :)
  • ~dobry zart

    2014-10-08 16:33:00

    hehe ale jaja ta buda niema wejscia na DVD-Rom. Cos sie zda ze producent o czyms zapomnial hehe.

Komentarz 6