Z kontrolerem SandForce SF-2281 na pokładzie!
Kingston HyperX SSD 240 GB ? test nośnika SSD
Spis treści
Aby dostać siÄ™ do wnÄ™trza dysku Kingston HyperX SSD 240 GB wystarczy użyć Å›rubokrÄ™tu i odkrÄ™cić cztery maÅ‚e Å›rubki. Na wewnÄ™trznej stronie obudowy umieszczono specjalnÄ… wyÅ›cióÅ‚kÄ™, która ma lepiej odseparować grzejÄ…ce siÄ™ ukÅ‚ady MLC Flash od metalowej obudowy.
Na pÅ‚ytce PCB widzimy wyraźnie osiem ukÅ‚adów Intel NAND na każdej stronie, które zostaÅ‚y wyprodukowane w 25 nm procesie technologicznym.


Na odwrocie oprócz pozostaÅ‚ych oÅ›miu koÅ›ci Intel NAND mamy również kontroler SandForce SF-2281. Jest on jednym z siedmiu, które wchodzÄ… w skÅ‚ad rodziny SandForce (od SF-1222 do SF-2682). WystÄ™pujÄ… one w tak popularnych noÅ›nikach jak chociażby OCZ Vertex 3, Agility 3 czy Solid 3. Kontroler jest bardzo uniwersalny i może pracować z noÅ›nikami high-endowymi oraz z mniej zaawansowanymi, dziÄ™ki odpowiedniemu oprogramowaniu.




Zastosowano tutaj algorytmy, które obniżajÄ… zużycie komórek pamiÄ™ci (Advanced Wear-Leveling Technology). Nie wpÅ‚ywajÄ… one na wydajność i gwarantujÄ… bezpieczeÅ„stwo naszych danych. Na dysku mamy realnie dostÄ™pne 224 GB przestrzeni.





Warto dodać, że nie zabrakło funkcji TRIM, ECC, SMART oraz technologii DuraClass. Wszystkie dane są szyfrowane za pomocą Trusted Computing Group (TCG) OPAL 256-bit AES. Natomiast system DuraWrite gwarantuje dłuższą żywotność wspomnianych pamięci.
Na dokÅ‚adkÄ™ prezentujemy screeny z oprogramowania, które producent dołącza do zestawu:



106974
3

0
Komentarze
2011-11-08 20:22:13
2011-11-08 21:21:45
2011-11-09 20:43:46