Inwestycja warta zachodu?
HTC Radar - recenzja smartfonu
W telefonie zainstalowano dwie aplikacje do obsÅ‚ugi multimediów. PierwszÄ… z nich jest domyÅ›lny odtwarzacz Muzyka + Wideo sygnowany logiem Zune, drugÄ… aplikacjÄ… jest znany z poprzednich modeli HTC odtwarzacz Połączone Media. Autorska aplikacja HTC do dziaÅ‚ania wymaga połączenia z sieciÄ… Wi-Fi – aplikacja daje możliwość odtwarzania multimediów na innych urzÄ…dzeniach połączonych z tÄ… samÄ… sieciÄ…. Odtwarzacz Microsoftu nie oferuje takiej funkcjonalnoÅ›ci, ale do pracy nie wymaga połączenia z sieciÄ…. WyglÄ…d aplikacji nawiÄ…zuje do interfejsu zastosowanego w urzÄ…dzeniu. Aplikacja skÅ‚ada siÄ™ z czterech kart przewijanych w poziomie. PierwszÄ… z kart jest Zune, dzielÄ…ca zasoby multimedialne na muzykÄ™, filmy, podkasty i radio. Druga karta prezentuje historiÄ™ odtwarzania w formie kafelków, trzecia karta prowadzi do nowo dodanych multimedii wyÅ›wietlanych w formie kafelków, na ostatniej karcie znajdujÄ… siÄ™ odnoÅ›niki do innych odtwarzaczy zainstalowanych w urzÄ…dzeniu. Zazwyczaj aplikacja pracuje w orientacji pionowej – orientacja horyzontalna używana jest tylko przy wyÅ›wietlaniu filmów.

OkÅ‚adka albumu nie jest rozciÄ…gana i wyÅ›rodkowana na Å›rodku ekranu. Na lewo od okÅ‚adki znajduje siÄ™ skrót dodawania do ulubionych oraz włączniki odtwarzania losowego i zapÄ™tlania. Za pomocÄ… paska postÄ™pu nie można przewijać utworów, jest to możliwe tylko pod dÅ‚uższym przyciÅ›niÄ™ciu przycisku przewijania nad okÅ‚adkÄ… albumu. Po naciÅ›niÄ™ciu na listÄ™ utworów pod paskiem postÄ™pu otwiera siÄ™ aktualna lista odtwarzania. Aplikacja posiada widżet, który pozwala sterować odtwarzaniem muzyki przy zablokowanym ekranie, niestety wyÅ›wietlanie widżetu jest niedopracowane, bo nie znika on po wyłączeniu odtwarzacza.

Po odpiÄ™ciu sÅ‚uchawek odtwarzanie muzyki jest zatrzymywane. W odtwarzaczu nie ma dostÄ™pu do korektora dźwiÄ™ku – zostaÅ‚ on ukryty w ustawieniach telefonu. DostÄ™pnych jest kilka predefiniowanych ustawieÅ„ dla sÅ‚uchawek oraz wzbogacenie SRS. Jakość odtwarzanej muzyki na sÅ‚uchawkach jest bardzo dobra – dźwiÄ™k jest dynamiczny i klarowny. Trudno być zadowolonym z jakoÅ›ci muzyki na pojedynczym gÅ‚oÅ›niku. GÅ‚oÅ›ność jest poprawna, lecz telefon gra biednie i trzeszczy przy wyższej gÅ‚oÅ›noÅ›ci.
Odtwarzacz wideo pamiÄ™ta ostatnio odtwarzany moment oraz daje możliwość zmiany proporcji wyÅ›wietlanego obrazu. Trudno mieć obawy o to, że film nie odtworzy siÄ™ na smartfonie opartym na Windows Phone – zasoby multimedialne sÄ… konwertowane za pomocÄ… komputerowej aplikacji Zune, która jest jedynÄ… aplikacjÄ… do wgrywania multimediów na urzÄ…dzenie. Wgrywanie filmów zajmuje dosyć sporo czasu.

34983
5

0
Komentarze
~hawser
2012-04-13 13:54:20
~mariusz
2012-04-13 13:54:58
2012-04-14 23:22:09
Niestety nie ma jeszcze AutoMapy na Windows Phone.
2012-04-18 12:09:58
2012-04-18 23:52:24
Nazwanie ich przeciętnymi rzeczywiście było trochę na wyrost. Niewygodne i niezbyt dobrze grające, do czego HTC zdążył już wszystkich przyzwyczaić, ale za to z pilotem. Słuchawki wyglądały podobnie do RC-E160 z tą różnicą, że na środkowym przycisku pilota był przycisk odbierania połączeń a nie słuchawka i play-pause. Za pomocą pilota nie można było ani pauzować ani wznawiać odtwarzania muzyki, więc formalnie było wszystko ok.