Mała, ale jaka pojemna
Antec ISK-600 ? test obudowy mini ITX
Spis treści
Pokaż specyfikację 
| Specyfikacja Antec ISK 600 | |
|---|---|
| Materiał | Plastic/Aluminum |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 260mm x 195mm x 369mm |
| Zgodność | Mini-ITX, ATX PSU |
| Zatoki na dyski | 3x 3.5", 2x 2.5", 1x napęd optyczny. |
| Sloty kart rozszerzeń | 2x |
| Chłodzenie | 1x 120mm w komplecie z tyłu |
| I/O | 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, Audio In/Out |
| Pozostałe | Karty graficzne do 317.5mm, chłodzenie CPU do 170mm. |
Po otworzeniu obudowy widzimy w Å›rodku bardzo dużo miejsca na montaż poszczególnych podzespoÅ‚ów. W górnej części znajdujÄ… siÄ™ dwie tacki na których możemy zainstalować noÅ›niki danych. SÄ… one wyjmowane bez używania narzÄ™dzi, ponieważ producent zastosowaÅ‚ mechanizm wyłącznie wsuwany. Dodatkowo w ich górnej części przymocowaÅ‚ gumowe podkÅ‚adki, które majÄ… zapobiegać przenoszeniu drgaÅ„ dysków twardych na zewnÄ™trznÄ… część ISK-600.
Co istotne przed montażem możemy sobie podnieść tacki, żeby mieć swobodny dostÄ™p również z góry do wnÄ™trza i przejść do przykrÄ™cenia pÅ‚yty gÅ‚ównej. Same tacki majÄ… przygotowane otwory do zamontowania napÄ™dów 3,5 i 2,5 cala.
Po ich wyjęciu możemy lepiej przyjrzeć się zatoce, gdzie odbywa się montaż zasilacza. PSU będzie wciągał zimne powietrze poprzez boczne części obudowy (tam gdzie mamy perforowane powierzchnie), a jego wentylator będzie ułożony w stronę frontu ISK-600. Dla lepszego zrozumienia tej konstrukcji zapraszamy na kolejne strony.

Również w tym miejscu zastosowano gumowÄ… ramkÄ™, która przyda siÄ™ do odpowiedniego dopasowania zasilacza i redukcji przenoszonych wibracji.

PóÅ‚ka umieszczona a przedniej części obudowy pozwala na montaż napÄ™du optycznego 5,25 cala typu slim. Jeżeli jednak nie jest nam ona potrzeba możemy jÄ… bez problemu zdemontować.

Na prawym boku mamy dodatkowe miejsce do przykrÄ™cenia dwóch dodatkowych dysków 2,5 cala. Producent przygotowaÅ‚ nam otwory montażowe w odpowiednich miejscach.

Zainstalowany z tyłu wentylator 120 mm to miła niespodzianka od Anteca. W tym miejscu możemy także dokonać wymiany nawet na 120 mm chłodnicę lub inne śmigło o tej samej średnicy.

52485
6
0
Komentarze
~mirek
2014-09-12 15:10:15
2014-09-16 14:23:57
jaki jest odstęp pomiędzy prawą ścianką a krawędzią laminatu zamontowanej płyty?
jeśli jest 4 cm to można tam wcisnąć zasilacz 1U i wystawić bezpośrednio jego złącze zasilania oraz wentylacji na tył, a miejsce które jest przeznaczone na zasilacz można wykorzystać do montażu klatki na dwa 3,5" dyski ;)
nawet powyżej płyty też może można zamontować jeśli jest 8 cm bo takie ma właśnie wymiary zasilacz 1U 4x8x15-25cm
swoją drogą szkoda że producenci puszek dla ITX tak rzadko po takie zasilacze sięgają przy konstruowaniu budy, są równie wydajne jak duże a zdecydowanie mniejsze, 300-400W można kupić bez większych problemów a nawet mocniejsze
2014-09-16 23:48:25
2014-09-18 21:48:28
2014-09-19 00:09:32
2014-09-19 13:51:43