Telewizja HD w laptopie

Autor: Mateusz Galon | Źródło: Clubic.com | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 3640 | Komentarzy 0

Telewizja HD w laptopieAverMedia ogÅ‚osiÅ‚ powstanie hybrydowej karty do laptopa, pozwalajÄ…cej na odbiór programów telewizyjnych wysokiej rozdzielczoÅ›ci. UrzÄ…dzenie łączy cyfrowy przetwornik HD z analogowym tunerem TV i pozwala na zamienienie laptopa w odbiornik telewizyjny, dziÄ™ki czemu możliwe jest oglÄ…danie TV np. w czasie podróży. Tuner TV podłączony jest do laptopa poprzez Express Card. Co istotne, urzÄ…dzenie obsÅ‚uguje wszystkie standardy TV analogowej. Zgodnie z zapewnieniami producenta, karta TV jest w peÅ‚ni kompatybilna z systemami XP, XP Media Center Edition 2005 oraz Windows Vista Premium Certified 32/64 bity.

Tak jak sama nazwa wskazuje, AverMedia AVerTV Hybrid Express Card oparty jest na 54mm interfejsie Express Card, który scala funkcje karty analogowej z ATSC w jednÄ… caÅ‚ość. Użytkownicy nie tylko mogÄ… oglÄ…dać programy telewizyjne, ale również nagrywać je w formacie High Definition. Do karty producent dołączyÅ‚ oprogramowanie kompresujÄ…c dane, tak aby zminimalizować ilość powierzchni na dysku, potrzebnej na rejestrowanie plików wideo oraz zwalniajÄ…cej część zasobów procesora. UrzÄ…dzenie jest w stanie obsÅ‚ugiwać sygnaÅ‚ 1080i HD w proporcjach 4:3 oraz 16:9 co sprawia, że dowolny laptop staje siÄ™ rzeczywiÅ›cie odbiornikiem HDTV.

AVerMedia Hybrid Express Card zostaÅ‚ wyposażony również w małą antenÄ™, która optymalizuje odbiór sygnaÅ‚u oraz w pilota. Sugerowana cena producenta to $129,99.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum