Android już na rynku USA

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: DV Hardware | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 4835 | Komentarzy 0

Android już na rynku USANa rynek USA, trafiÅ‚ telefon (komórka) który zawiera oprogramowanie z systemem Google - Android. PowstaÅ‚o z pomocÄ… ponad 30 innymi firmami z branży informatycznej i telekomunikacyjnej, komórka bÄ™dzie, dostÄ™pna w sieci T-Mobile. Wczoraj zostaÅ‚a upubliczniona jako oprogramowanie Open Source. Dotychczas oferowano jedynie pakiety deweloperskie, ale przedstawiciele Google'a obiecywali, że system stanie siÄ™ wolnym oprogramowaniem.

Android stoi na Linuksie 2.6.25 dla procesorów ARM i może być dopasowany przez każdego producenta smartfonów do wÅ‚asnych potrzeb - dlatego, obsÅ‚uga i funkcjonowanie komórek z systemem Android nie musi wiÄ™c być identyczna we wszystkich modelach. G1 (nazwa telefonu), jak na soft googla przystaÅ‚o, zawiera wiÄ™c popularne aplikacje takie jak: Gmail, klient YouTube, Kalendarz, Mapy i Chat, przeglÄ…darkÄ™ Chrome ( w specjalne wersji na telefony ). Do Androida należą jeszcze nieliczne programy takie jak: Apache, OpenSSL, Webkit, a także IPtables... Aplikacje mogÄ… dziaÅ‚ać również w maszynie wirtualizacyjnej Dalvik.

OczywiÅ›cie, dużo czasu upÅ‚ynie gdy trafi do Europy. Już teraz z laboratoriów Motoroli wyciekajÄ… pierwsze informacje o przygotowywanym przez tÄ™ firmÄ™ aparacie z Androidem. AmerykaÅ„ski producent elektroniki powoÅ‚aÅ‚ wÅ‚asny dziaÅ‚ rozwojowy Androida na poczÄ…tku wrzeÅ›nia.

Zapraszamy na oficjalnÄ… stronÄ™ Androida firmy Google: www.code.google.com/android/
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum