» załóż konto» przypomnij hasło

Wykonanie, wydajność i opinia

Reeven Okeanos – test coolera CPU

Autor: Mateusz Galon | Data: 2014-12-01 21:10:19

A A A | Wejść na stronę 39661 | Komentarzy 3

Reeven Okeanos – test coolera CPU

Firma Reeven to nowy producent na międzynarodowym rynku, który w swojej ofercie posiada schładzacze procesorów, wentylatory, zasilacza, obudowy komputerowe oraz inne akcesoria. Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie słyszał o sprzęcie tego koncernu, to nic dziwnego. To zupełnie egzotyczna marka w Polsce, która jednak chce pokazać swój sprzęt szerokiemu gronu odbiorców. Do pierwszego testu wzięliśmy cooler Okeanos, który zbudowany jest z podwójnego radiatora, podobnie jak chociażby Noctua NH-D14. Wyposażony został w cztery ciepłowody o średnicy 6 mm i dwa 8 mm, co w połączeniu z dwom wentylatorami powinno dać dobry efekt. Czy rzeczywiście tak będzie przekonacie się na kolejnych stronach.


Biorąc pod uwagę wymiary samego coolera, to trzeba przyznać, że został on zapakowany w bardzo małe, ale solidne opakowanie. Na froncie pokazano sam cooler oraz opisano obsługiwane gniazda. Producent w kilku miejscach podkreśla zastosowanie sześciu heat-pipe’ów i podwójnego radiatora. Na bocznych ściankach wymieniono najważniejsze cechy urządzenia w kilku językach wraz z linkiem do strony internetowej Reeven.

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

W środku cooler nie został naszym zdaniem odpowiednio zabezpieczony, ale mieliśmy na tyle szczęścia, że dotarł on bez uszczerbku. W zestawie otrzymujemy wszystko co jest potrzebne, żeby zainstalować urządzenie na najnowszych podstawkach AMD i Intel. Nie zabrakło także adapterów do regulacji obrotów wentylatorów. Te są regulowane sygnałem PWM, przez co przejściówki ograniczają prędkość do 1200 RPM w przypadku modelu 120 mm oraz do 1100 RPM w przypadku modelu 140 mm. Istotne, że Reeven dołączył niewielką ilość pasty termoprzewodzącej oraz instrukcję montażu.

Reeven Okeanos

Okeanos ma 163 mm wysokości, co sprawia, że powinien zmieścić się w większości obudów. Jego jakość wykonania jest dobra. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie rurek termoprzewodzących o różnych średnicach (4x 6 mm i 2x 8 mm). Na nim mamy możliwość zamontowania trzech wentylatorów, ponieważ konstrukcja typu dual-tower zbudowana jest z 57 aluminiowych żeberek. Na najwyższych finach wygrawerowano ładne logo producenta oraz wykonano trzy rzędy małych otworów.

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Kiedy spojrzymy na podstawkę, to widzimy, że dwa największe ciepłowody przebiegają blisko środka, a te węższe na zewnątrz. Sama podstawka została wykonana z miedzi i pokryta warstwą niklu.

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Producent załączył do kompletu dwa wentylatory: 120 mm do montażu z przodu oraz 140 mm do montażu w środku. Posiadają one żółte śmigła, przez co mocno będą rzucały się w oczy. Posiadają one kabel z czarnym oplotem i wtyczką 4-pin PWM. Ich oznaczenia to RM1225S18B-P, który pracuje z prędkością 300-1800 RPM, przy przepływie 16,6 – 63,8 CFM i szumie od 4 do 23,6 dBA. Drugi ma symbol RM1425S17B-P o prędkości 300-1700 RPM, generujący przepływ 16,3-59,8 CFM przy szumie od 5,8 do 21,3 dBA.

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Reeven Okeanos

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Vroya

  2014-12-03 07:19:05

  teraz niech tylko to bedzie w polsce do kupienia
 • t.luk

  2014-12-03 16:00:34

  Wydajność naprawdę konkretna ale kultura pracy jest daleko w tyle za be quiet! Noctua, Thermalright czy też SilentiumPC. Cóż, coś za coś :)
 • ~fdfd

  2015-01-11 16:11:16

  jasne, nie blokuje a na zdjęciu widać że pamięć jest przełożona do drugiego gniazda bo pierwsze jest blokowane. Slepy czy co.

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...