» załóż konto» przypomnij hasło

Zalman Z9 Neo Plus – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-01-10 00:14:27

A A A | Wejść na stronę 17006 | Komentarzy 0


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Model Z9 Neo Plus Black
Typ obudowy ATX Midi Tower
Wymiary(SxWxD) 205x490x482mm
Kolor Czarny
Kompatybilne pł. główne ATX, micro-ATX, mini-ITX
Kompatybilne zasilacze ATX/ ATX 12v
Max. dł. k. graficznej 420mm
Gniazda rozszerzeń 7
Zatoki 5,25” -2 /3,5” -2 /2,5” -2
Chłodzenie Przód: 120/140mm x2 (120mm x2 w zestawie), Tył: 120mm x1 (w zestawie BLUE LED), Góra: 120/140mm x2 (120mm x2 BLUE LED w zestawie)
Okno Tak
Porty I/O jack x2, USB 3.0 x2, USB 2.0 x2

W obudowie Zalman Z9 Neo Plus dokonaliśmy pomiaru temperatur poszczególnych podzespołów. Dokładny opis testów zamieściliśmy poniżej.

1. Przede wszystkim nie dysponujemy zaawansowanymi urządzeniami pomiarowymi, wszelkie wyniki są to odczyty z programów monitorujących, które podają dane z czytników umieszczonych na układach. Na procesorze i karcie graficznej jest zamontowane chłodzenie jak przedstawiliśmy na poprzedniej stronie. Może ono lepiej sprawdzać się w jednej, a gorzej w drugiej obudowie, jednak te różnice powinny być marginalne. Jednak prosimy, aby nasze wyniki nie były brane jako wyznacznik, ponieważ mogą, ale nie muszą być w pełni precyzyjne.

2. Temperatura będzie mierzona na procesorze, dysku twardym i karcie graficznej. Podczas testu nasz komputer zostanie wprowadzony w dwa stany. Stress: obciążenie platformy za pomocą znanego benchmarka 3DMark06 (test trwa 15 minut). Następnie po upływie 30 minut w stanie Idle (tylko pulpit) sprawdzimy, jakie temperatury odczytują nasze programy monitorujące.

3. Testy przeprowadzamy na fabrycznych wentylatorach, które znajdują się już w zestawie z obudową. Na tyle ile to możliwe ustawiamy je, żeby kręciły się z prędkością 1000obr./min., co uznaliśmy za wartość dosyć neutralną (stosunkowa cisza i duży przepływ powietrza). Takie wyregulowanie powinno nam dać jak najbardziej obiektywne wyniki pomiarów.

Temperatura otoczenia wynosiła około 23,5 stopni Celsjusza.

Zalman Z9 Neo Plus

Zalman zainstalował w środku aż pięć wentylatorów. W tym dwa na froncie i dwa na górze (podświetlane diodami LED) podłączane za pomocą wtyczki molex do zasilacza oraz jeden z tyłu, także podświetlany z wtyczką 3-pin. Przez to cyrkulacja jest bardzo dobra i nie ma już konieczności dokupowania kolejnych śmigieł. Nie ma także problemu, żeby zainstalować tutaj chłodnicę o czym wspominaliśmy. Temperatury podzespołów są bardzo dobre, ale też całość generuje spory szum.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...