» załóż konto» przypomnij hasło

Niepozorny tylko z wyglądu?

Xilence Black Hornet – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-02-29 17:22:02

A A A | Wejść na stronę 90158 | Komentarzy 5

Xilence Black Hornet – recenzja obudowy Firma Xilence Technology po bardzo udanych konstrukcjach z serii Interceptor, wprowadziła na rynek nowy model o nazwie Black Hornet. Obudowa ta jest mniejszym bratem wspomnianych wcześniej produktów, który jednak bez problemu zmieści płyty główne w standardzie ATX. Nowość typu midi-tower oferuje bardzo szeroką funkcjonalność jak m.in. moduł hot swap dla dysków twardych i nośników SSD, liczne otwory do prowadzenia okablowania, filtry przeciwpyłowe, najnowsze superszybkie porty USB 3.0 oraz chłodzenie w postaci wentylatorów 140 i 120 mm. Czy takie wyposażenie wystarczy, żeby zawojować i tak już bardzo przepełniony rynek obudów komputerowych? Przekonajmy się. Zapraszam do lektury.

Najnowszy produkt Xilence został zapakowany w solidny karton o wymiarach adekwatnych do samego urządzenia. Na froncie znajdziemy duże zdjęcie obudowy wraz z wyszczególnionymi najważniejszymi jej elementami oraz krótką specyfikację techniczną poniżej. Całość jest utrzymana w biało-czarnych kolorach. Na górze widnieje duże logo producenta wraz z hasłem reklamowym „The Passion of Power”. W zestawie znajdziemy skromny komplet akcesoriów, które służą do montażu: śrubki oraz kołki dystansowe, a także dwie opaski zaciskowe i instrukcję użytkownika.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet przypomina na pierwszy rzut oka, głównie za sprawą panelu frontowego znany dobrze model firmy Cooler Master HAF 912 Plus. Jednak nie są one identyczne, chociażby za sprawą innego ułożenia gniazd. W testowanym przez nas produkcie znalazły się one na ściętej części łączącej przód z górą obudowy. Mamy kolejno: port eSATA, USB 3.0, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, USB 3.0, przycisk reset oraz większy przycisk power. Nad tymi dwoma ostatnimi znajdują się dwie diody LED, które informują o podłączonym zasilaniu oraz o pracy dysku twardego.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Poniżej umieszczono cztery meshowe zaślepki, w których miejsce możemy zamontować urządzenia o wielkości 5,25 cala. Natomiast w dolnej części zamontowano drzwiczki, na których środku widnieje logo producenta. Są one również wykonane z materiału typu mesh. Otwierają się one w lewą stronę, a za nimi zamontowano wentylator o wielkości 140 mm z czerwonym grillem. Tutaj znalazły się również dwie wyjmowane szufladki, które oferują montaż dysków SSD/HDD z interfejsem SATA typu hot swap. Wystarczy wysunąć tackę i przykręcić do niej urządzenie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki czemu możemy szybko wymienić dysk twardy bez otwierania bocznej ściany obudowy.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet posiada na górze w większości powierzchnię o strukturze plastra miodu, za którą znalazł się odpowiedni filtr przeciwpyłowy. Miejsce to pozwala na zamontowanie dwóch wentylatorów o wielkości 120 mm lub 140 mm, jak również chłodnicy. Bliżej przodu obudowy umieszczono gniazdo typu hot swap, które umożliwia szybkie podłączeniu dysku twardego lub SSD. Wystarczy wsunąć naszą pamięć i już rozpoczyna się odczyt danych. Górna część Xilence Black Hornet może zostać zdemontowana, co ułatwia instalację wspomnianego chłodzenia.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Na spodzie testowanego modelu znalazły się cztery gumowe nóżki o dosyć małej średnicy, ale całkiem przyzwoitej wysokości, co dobrze wpłynie na wymianę powietrza przez zasilacz, pod którym umieszczono filtr przeciwkurzowy. Dzięki temu PSU możemy zamontować w obudowie wentylatorem skierowanym ku dołowi. Filtr w celu wyczyszczenia wysuwamy z tyłu za pomocą wystającego uchwytu.

Xilence Black Hornet

Tył Xilence Black Hornet prezentuje się dosyć standardowo. Od góry umieszczono miejsce na panel I/O płyty głównej, a obok niego wentylator wyciągowy 120 mm. Nad nim znajduje się jeden otwór, a pod nim dwa otwory. Wszystkie posiadają gumowe przeloty i służą do prowadzenia wężyków chłodzenia cieczą. W dolnej części mamy siedem czerwonych zaślepek od kart rozszerzeń, natomiast po prawej stronie kolejną powierzchnię o strukturze plastra miodu, która nie jest zabezpieczona jakimkolwiek filtrem. Najniżej mamy lukę, w której montujemy zasilacz.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Cała obudowa ma wymiary 200 x 493 x 490 mm i została wykonana ze stali SECC o grubości 0,6 i 0,8 mm. Lewy panel posiada częściowo dziurkowaną powierzchnię, na której możemy zamontować opcjonalne wentylatory: 2x 120 mm lub 1x 200 mm.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Drugi bok jest wykonany z litej blachy i posiada niewielkie wybrzuszenie, dzięki któremu będzie nam łatwiej zmieścić okablowanie po drugiej stronie tacy płyty głównej.

Xilence Black Hornet

Xilence Black Hornet

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • iKrzysiek

  2012-02-29 18:37:52

  W tej cenie kable od przedniego panelu mogły by być oplecione.
 • t.luk

  2012-02-29 19:41:02

  "Model typu mini-tower"
  Ke? To chyba midi-tower? ;)
 • Kamirp

  2012-03-01 09:09:55

  Te kable to drobiazg, ale bok jest jak ser szwajcarski i może dużo kurzu wpaść.
 • LukiT

  2012-03-02 21:45:56

  Midi, ale stosunkowo mały jak patrzę na inne skrzynki.
 • RafalC

  2012-03-04 18:32:28

  iKrzysiek, masz rację ;)
  t.luk, poprawione ;)
  Kamirp, w czasie testów dużo nie wpadło, ale trochę na karcie graficznej jednak było.
  LukiT, rzeczywiście miewaliśmy większe midi-tower :)

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...