» załóż konto» przypomnij hasło

Xblitz Energy 10000 mAh - rzut oka na powerbank

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-04-16 15:33:54

A A A | Wejść na stronę 13115 | Komentarzy 1

Xblitz Energy 10000 mAh - rzut oka na powerbank

Powerbanki to zewnętrzne urządzenia, które magazynują energię i są jej źródłem, dzięki czemu możemy raz na zawsze zapomnieć o problemach z rozładowanym sprzętem takim jak telefon, tablet czy aparat. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele, które wyróżniają się większą pojemnością oraz większą liczbą portów USB, dzięki czemu możemy ładować kilka urządzeń jednocześnie. Naszą uwagę zwróciło ostatnio urządzenie Xblitz Energy 10000 mAh, któremu przyjrzeliśmy się bliżej w tym artykule.

Spis treści

Powerbank został zapakowany w biało-czerwone pudełko, przez które od razu widzimy kupowany produkt. W komplecie z nim otrzymujemy instrukcję oraz kabel ze złączem micro USB-USB. Ta pierwsza jest w całości w języku polski. Xblitz Energy możemy nabyć z obudową w kolorze białym lub czarnym. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego.

Wymiary powerbanku to 146 x 76,5 x 14,5 mm, czyli nie należy on do najmniejszych czy najsmuklejszych na rynku. Na boku posiada on włącznik, a z przodu złącza: 1x USB z prądem 2,5 A do ładowania np. tabletów oraz 1x USB o natężeniu 1 A do ładowania np. smartfonów. Poza tym mamy tutaj oczywiście złącze micro USB do ładowania samego powerbanku. Dzięki temu możemy na raz ładować nawet dwa urządzenia. O stanie energetycznym samego Xblitz Energy informują nas cztery niebieskie diody.

Na pokładzie znajduje się akumulator litowo-polimerowy. Nie zabrakło także popularnych zabezpieczeń: przeciwzwarciowego, przeciwko przeładowaniu i przeciwko nadmiernemu rozładowaniu. W przypadku tego typu akumulatorów nie występuje już zjawisko efektu pamięci, które objawiało się utratą rzeczywistej pojemności baterii. Producent deklaruje, że Xblitz Energy jest przygotowany na 500 cykli ładowania, a po tym zacznie on tracić swoje właściwości.

Na początku sprawdziliśmy czas ładowania powerbanku. Oczywiście im większa pojemność takiego urządzenia tym czas na naładowanie ogniw jest dłuższy. W tym przypadku osiągnęliśmy wynik 700 minut. To rezultat dobry, ale jednak nie najlepszy. Warto wspomnieć w tym momencie np. o powerbanku Prestigio PBC02100CP o takiej samej pojemności, który uzyskał podobny wynik, czy też Patriot Fuel+, który co prawda ma pojemność 9000 mAh, ale czas jego ładowania to zaledwie 450 minut. Jak widzicie różnice są dosyć spore.

Następnym testem było naładowanie telefonu do stu procent. Sprawdziliśmy jaki czas był do tego potrzebny. Oczywiście im krótszy tym lepiej. Użyliśmy do tego smartfona Sony Xperia Z. Czas jej ładowania wyniósł 150 minut. Inne produkty o takiej samej pojemności jak Xblitz Energy robiły to o 10 minut szybciej lub 10 minut wolniej – wyniki są jednak bardzo podobne. Standardowa ładowarka okazała się o kilka minut szybsza.
Na koniec wykonaliśmy jeszcze jeden test, który miał na celu sprawdzenie wydajności powerbanku w sytuacji, kiedy odbiornik energii dodatkowo zużywa ją podczas odtwarzania filmu w jakości HD. Ładowanie rozpoczęliśmy tutaj od 50%. Okazało się, że Xblitz Energy 10000 mAh potrzebował w tym wypadku 140 minut, żeby naładować nasz telefon od 50 do 100%. Pewnie zastanawiacie się jak długo powerbank był w stanie utrzymać pełne naładowanie naszej Xperii Z na poziomie maksymalnym w czasie oglądania filmu. Wynik ponownie bardzo dobry, bowiem wynosi on 800 minut.

Xblitz Energy 10000 mAh kosztuje obecnie około 80 złotych. Jest on dosyć pokaźnych rozmiarów, przez co jego noszenie w kieszeni może nie być do końca komfortowe. Jeżeli jednak chodzi o jakość wykonania i wydajność to nie mamy się do czego przyczepić. Model ten pozwala nam na szybkie podładowanie naszego telefonu czy tabletu lub też utrzymanie go przy maksymalnym naładowaniu. Jest to idealny kompan do długich podróży, gdzie potrzebujemy często podładować nasz sprzęt w nietypowym miejscu.

Dostępność i cena:
Cena według producenta: 80 złotych

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej.

Przyznane wyróżnienia:
rekomendacja   

Xblitz Energy 10000 mAh - rzut oka na powerbank

xigmatek
xblitz.pl
Serdecznie dziękujemy.

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~andrzej03445

  2016-04-26 11:19:10

  fajny, ładnie wygląda a to też się liczy. 10k to duży przy tej cenie ;)

Komentarz 1


Konkursy

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...

 • Magia świąt - konkurs

  Magia świąt - konkurs

    W naszej redakcji już od kilku dni intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Postanowiliśmy pomóc Wam przejść przez ten...