» załóż konto» przypomnij hasło

Dokładnie w wersji X2-S8020B-CE/R-2U3

X2 RINDJA – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-09-26 14:27:29

A A A | Wejść na stronę 12245 | Komentarzy 4

X2 RINDJA – recenzja obudowy

Obudowy marki X2 nie należą do łatwych do kupienia w naszym kraju. To jednak nie zmienia faktu, że najnowszy model tego producenta zainteresował nas na tyle, że postanowiliśmy się mu przyjrzeć. Rindja to urządzenie, które trafiło na europejski rynek niedawno i występuje w rozmiarze midi tower. Obudowa może poszczycić się obecnością bocznego okna i miejscem aż na dziewięć wentylatorów 120 mm (z czego trzy są już zamontowane). Jak produkt ten spisał się w praktyce i czy warto wydać na niego ponad 300 złotych? Sprawdziliśmy to.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ obudowy Full Tower
Rodzaj obudowy (typ płyty głównej) ATX, MicroATX
Obsługiwany standard zasilacza ATX
Ilość kieszeni 3,5 (Zew.) 0
Ilość kieszeni 5,25 (Zew.) 0
Ilość kieszeni 3,5 (Wew.) 3
Zainstalowany zasilacz(e) Nie
Waga 4,6 kg
Złącza I/O 2x USB 3.0, 1x stereo mini-jack (wyjście słuchawkowe), 1x stereo mini-jack (wejście na mikrofon)
Kontroler obrotów wentylatora(ów) Nie
Liczba zainstalowanych wentylatorów 3
Maksymalna liczba wentylatorów 9
Szerokość 510 mm
Długość 240 mm
Wysokość 480 mm
Ilość slotów w obudowie 7 szt.
Boczny kanał wentylacyjny Nie
Montaż beznarzędziowy Nie
Kolor Czarny

X2 RINDJA przyjechała do nas zapakowana w brązowy, ekologiczny karton. Na jego powierzchni znajdziemy kilka istotnych informacji o produkcie oraz logo producenta. W środku urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone za pomocą styropianu i przeźroczystej folii, która dobrze chroni sprzęt w czasie transportu. W komplecie znajdziemy dodatkowo instrukcję obsługi oraz komplet akcesoriów montażowych.

Testowana przez nas obudowa jest w całości czarna. Została wykonana z wysokiej jakości plastiku (stopki, ramki) i metalu. Wszystkie elementy są odpowiednio spasowane, nic nie odstaje i nie skrzypi. Wymiary tej konstrukcji to 510 x 240 x 480 mm. Z uwagi, że po bokach mamy blach SPCC o grubości 0,55 mm to całość waży 4,6 kilograma. Stylistyka jest stonowana, jednak X2 RINDJA wyróżnia się na tle konkurencji pionowymi wyżłobieniami, które przebiegają przez przedni i górny panel. Warto zwrócić uwagę, że do sprzedaży trafiła także czerwona wersja tego modelu.

X2 Rindja

Na froncie mamy z prawej strony panel I/O, który oferuje przyciski power, dwa porty USB 3.0, wejście i wyjście audio oraz przycisk reset. Poniżej mamy dwie diody LED. Większość powierzchni tutaj jest perforowana, co ma zapewnić odpowiedni obieg powietrza. Producent nie zapomniał w tym miejscu o filtrze przeciwkurzowym. Na samym dole umieszczono logo producenta. Po ściągnięciu panelu frontowego utwierdzimy się w przekonaniu, że X2 zainstalował w tym miejscu dwa śmigła 120 mm z czerwonym podświetleniem typu LED.

X2 Rindja

X2 Rindja

X2 Rindja

Tył obudowy jest standardowy. Oznacza to, że na dole mamy miejsce na zasilacz, a nad nim siedem miejsc na karty rozszerzeń. Powyżej mamy lukę na panel I/O płyty głównej oraz kolejny, preinstalowany wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm z podświetleniem LED w kolorze czerwonym.

X2 Rindja

Nie sposób nie wspomnieć, że panel roboczy został wyposażony w okno z pleksi, dzięki któremu będzie dobrze widzieli podzespoły swojego komputera. Z drugiej strony mamy panel wykonany z litej blachy.

X2 Rindja

X2 Rindja

X2 Rindja

Na spodzie X2 RINDJA widzimy cztery dosyć wysokie nóżki, które zakończone są gumowymi stopkami. Te mają za zadanie zapobiegać przesuwaniu się obudowy i utrzymywać ją w stabilnej pozycji. Pod zasilaczem mamy kratkę wentylacyjną, co sprawia, że możliwy jest montaż PSU wentylatorem skierowanym do dołu.

X2 Rindja

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • JegoMosc

  2016-09-26 14:47:04

  Łoooo matko, co to ma być? Z czym do ludzi?
 • Onyks

  2016-09-26 15:43:02

  rzeczywiście chyba gdzieś już to widziałem, ale nie wiem gdzie?
 • Onyks

  2016-09-28 11:34:27

  Wiem! corsair air 540 przecięty w pół i z dorzuconą piwnicą.
 • ~rainbowoo

  2016-09-28 12:16:00

  Tak patrzę na ten tył i ona wygląda identycznie do RG1, nawet ma tą śmieszną wystającą maskownicę na śrubki. Grubość blachy też taka sama. Tylko ten front wygląda faktycznie jak Air 540, jak zauważył już kolega.

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...