» załóż konto» przypomnij hasło

Mysz terenowa

Wireless Mouse 5000

Autor: Michał Szymański | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 26122 | Komentarzy 1


Wireless Mouse 5000 to myszka pełnowymiarowa, bardzo wygodna i pasująca do dłoni. Można korzystać z niej przez wiele godzin, a i tak nie odczujemy zmęczenia. Ucieszą się także osoby leworęczne. Myszka bowiem zbudowana jest symetrycznie wzdłuż najdłuższej osi dzięki temu może służyć zarówno prawo- jak i leworęcznym. Gumowa powłoka zapobiega zadrapaniom i jednocześnie zapewnia stabilny uchwyt nawet kiedy nasze palce są spocone. Sytuacja wygląda trochę gorzej jeśli chodzi i błyszczącą górną cześć . Choć na początku wygląda ona ładnie, to po podniesieniu z niej ręki pozostają bardzo wyraźne ślady palców, które szpecą nasze urządzenie. Dodatkowo ta część jest bardzo podatna na zabrudzenia. Jednak wiadomo: coś za coś.
Microsoft Wireless Mouse 5000
Microsoft Wireless Mouse 5000
Rzućmy okiem na oprogramowanie. Z instalacją nie ma najmniejszych problemów. Program, który jest na płycie to po prostu rozbudowane okienko, jakie znajdziemy w panelu sterowania. Mamy jednak więcej funkcji. Przede wszystkim mamy możliwość każdemu z pięciu programowalnych przycisków przypisać jedno z 38 możliwych poleceń. Wiele z nich może okazać się bardzo przydatnych nie tylko tym, którzy używają komputera do przeglądania stron internetowych ale i tym, którzy na nich pracują. W opcjach znajdziemy także osobną zakładkę dla rolki, która jest bardziej rozbudowana niż w standardzie. Dlaczego? Dlatego, że i możliwości rolki są większe. Możemy ją nie tylko używać jako przycisku i przesuwać w górę i w dół. Kółko w tej myszce ma także możliwość wychylania się na boki, dzięki czemu przeglądanie zdjęć, witryn czy dużych dokumentów staje się prostsze i przyjemniejsze, gdyż możemy przewijać je w czterech kierunkach. Co ciekawe oprogramowanie na CD dołączonym do myszki jest uniwersalne. To znaczy że wystarczy zainstalować je raz dla wybranego modelu a i tak będzie pasowało do wszystkich myszek firmy Microsoft. Możemy po prostu wybrać konkretny produkt z listy znajdującej się pod obrazkiem, dzięki któremu wiemy także jak wybrana mysz wygląda.
Microsoft Wireless Mouse 5000
Microsoft Wireless Mouse 5000
Microsoft Wireless Mouse 5000
Nadajnik swą kolorystyką nawiązuje do myszki. Jest więc cały czarny z małym logiem firmy. Pracuje on z częstotliwością 2,4 GHz i na szczęście nie koliduje z innymi urządzeniami bezprzewodowymi. Jak podaje producent, zapewnia on zasięg 9 metrów. Nie jest to do końca prawdą. Na dziewiątym metrze myszka gubi zasięg i przerywa. W rzeczywiści jego poziom możemy określić na dobry dopiero w odległości około 7,5 – 8 m. Mimo wszystko jest to dość dobry wynik. Z resztą wydaje mi się że i tak większość z nas nie operuje myszką w tak dużych odległościach od komputera. Jeśli wyjeżdżamy w podróż i zabieramy ze sobą naszą mysz, jak już wspominałem, nadajnik możemy wczepić w specjalne miejsce na spodzie. Urządzenie zostaje wtedy wyłączone chroniąc przed zbędnym zużyciem baterii.

Jak już wspominałem w Wireless Mouse 5000 została wykorzystana najnowsza i najbardziej zaawansowana na świecie technologia ustalania pozycji myszki nazywana BlueTrack. Jest ona połączeniem precyzji lasera z zasięgiem i wydajnością układów optycznych. Szerokokątne soczewki do przetwarzania obrazu tworzą dokładną replikę powierzchni. Unika się tym samym odwzorowań rozmazanych i nieostrych, które generowane się przez nawet najlepsze myszki laserowe. Promień odbity od podłoża trafia bezpośrednio do układów optycznych zapobiegających rozproszeniu światła. Nietrudno zauważyć, że światło wydobywające się z urządzenia nie jest jak u większości czerwone, lecz niebieskie. Zapewnia ono wysoki kontrast obrazu, który poprawia sterowanie myszą. Cały układ jest także mniej podatny na kurz i zanieczyszczenia w miejscu pracy. Oprócz tego dzięki zastosowaniu tej technologii myszka może pracować na praktycznie każdym podłożu (wykluczając jedynie szklane), radząc sobie doskonale z tymi, na których laserówki przestają funkcjonować. Jak zapewnia producent powierzchnia granitowa, niewygładzone drewno czy też miękki dywan nie stanowią dla niej problemu. Czy tak jest w rzeczywistości? Musimy to sprawdzić!
Microsoft Wireless Mouse 5000
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Manam

  2018-05-11 17:34:04

  Ogólnie - byłaby dobra, gdyby nie jakość użytych materiałów.
  NA MINUS:
  - rolka - po kilku latach guma na rolce zrobiła się jak plastelina... i odpadła. Poza tym, wciskanie rolki (jako przycisk) udaje się co 3-4 raz!
  - guma na obudowie - też sparciała i ślizga się jak silikon.
  NA PLUS:
  - ergonomia - bardzo dobrze "leży" w ręce.
  - poruszanie myszy - niebieska dioda rozpoznaje ruchy nawet na szkle, naprawdę.
  - energooszczędność - bardzo długo trzyma na akumulatorach - eneloop'y ładuję raz na rok!
  - boczne guziki - można je zaprogramować i ustawić np. regulację głośności.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...