» załóż konto» przypomnij hasło

Tracer Gamezone Oblivion – test myszki dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-01-31 16:50:23

A A A | Wejść na stronę 13996 | Komentarzy 3

Tracer Gamezone Oblivion – test myszki dla graczy

Niedawno dostaliśmy do testów myszkę Oblivion od firmy Tracer. Producent podaje, że jest to produkt z górnej półki, który sprawdzi się głównie wśród graczy, zarówno tych co grają tylko dla zabawy, jak i tych profesjonalnych. Gryzoń został wyposażony w sensor laserowy, który pozwala na pracę w rozdzielczości do 8200 DPI. To ma zapewnić bardzo dużą precyzję, a jeżeli dodamy do tego wysoką jakość wykonania to możliwe, że Oblivion to jedna z lepszych myszek na rynku w cenie ok. 100 złotych. Czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdziliśmy to.

Pokaż specyfikację

Dane techniczne
Liczba przycisków myszy 6
Rozdzielczość CPI / DPI 1000/2000/4000/8200
Zgodność z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, NT , ME, 2000, XP, VISTA, 7
Długość przewodu (m) 1,7
Oprogramowanie Do pobrania ze strony
Podświetlenie myszy RGB
Technologia sensora Laserowy
Ślizgacze Teflonowe
Technologia przewodowa
Zestaw ciężarków Nie
Złącze USB
Zmiana kolorów w różnych trybach DPI Tak
Sensor myszy Avago 9800
Wykończenie powierzchni Mat-guma
Obsługa makr Tak
Transmisja danych USB
Seria GameZone
Kabel w oplocie Tak

Gryzoń firmy Tracer przyjechał do nas zapakowany w żółte opakowanie na którym znajdziemy kilka szczegółów technicznych. Mysz widoczna jest przez przeźroczysty plastik, dzięki czemu jeszcze przed zakupem możemy obejrzeć sprzęt w realnych rozmiarach.

Tracer Gamezone Oblivion

Myszka została wykonana z przeważającej części z gumowanego plastiku. Przyciski są rozmieszczone bardzo intuicyjnie, dzięki czemu możemy szybko opanować ich położenie. Poza standardowymi przyciskami głównymi i rolką mamy także guziki boczne i kolejne na grzbiecie, które odpowiadają za przełączanie wartości DPI. Wymiary urządzenia to 120 x 70 x 37 mm (długość x szerokość x wysokość), a jej waga wynosi 190 gramów. Wszystkie jej krawędzie są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Profil jest lekko płaski i wydłużony.

Tracer Gamezone Oblivion

Tracer Gamezone Oblivion

Na obudowie mamy osiem dodatkowych przycisków, które możemy w zasadzie dowolnie skonfigurować za pomocą oprogramowania na stronie producenta. Poza tym gryzoń jest bardzo estetycznie podświetlony diodami LED, które nie rażą w oczy i nadają urządzeniu przyjemnego wyglądu. Dzięki temu możemy także rozpoznać jakie ustawienie DPI jest obecnie aktywne, bowiem do każdej czułości przypisany jest inny kolor podświetlenia. Oczywiście to wszystko możemy także zmodyfikować w aplikacji producenta. Podświetlana jest zarówno rolka, jak i napis Game Zone oraz wzór na grzbiecie.

Tracer Gamezone Oblivion

Tracer Gamezone Oblivion

Na spodzie widzimy cztery teflonowe ślizgacze, które zapewniają odpowiedni ruch myszki praktycznie na dowolnej powierzchni. Testowaliśmy ją zarówno na blacie biurka jak i podkładkach materiałowych. Na każdej z tych powierzchni gryzoń działał bez zarzutu. Poza tym tutaj znalazł się przełącznik do podświetlenia (zmiany jego mocy i wyłączenia) i częstotliwości próbkowania (125 – 1000 Hz).

Tracer Gamezone Oblivion

Tracer Gamezone Oblivion

Sprzęt podłączamy do komputera za pomocą kabla o długości 170 cm z materiałem tekstylnym i wtyczką USB na końcu. Sprawia on wrażenie bardzo wytrzymałego, dzięki czemu powinien nam służyć przez długi czas i nie ulec przetarciu. Z drugiej strony jest on stosunkowo sztywny i może lekko krępować ruchy przez co utracimy płynność.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Onyks

  2017-02-02 11:59:11

  Mogli zrobić całkowicie przejrzystą obudowę i napakować w nią ledów do oporu...
 • LukiT

  2017-02-07 11:53:57

  całkiem solidny sprzęt jak za setkę ;) godny konkurent dla Genesis
 • Kamirp

  2017-02-07 12:34:21

  a na fotce wydaje się bezprzewodowa :P

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...