» załóż konto» przypomnij hasło

TP-Link Groovi Ripple i HA100 – test urządzeń audio

Autor: Marcin Rogowski | Data: 2017-11-10 18:02:11

A A A | Wejść na stronę 5602 | Komentarzy 0

Głośnik Groovi Ripple łączy się z urządzeniami audio poprzez bezprzewodową łączność Bluetooth. Oferuje on także wykorzystanie kabla z wejściem mini-jack, jednak tego nie znajdziemy w komplecie. Warto dodać, że produkt TP-Linka nie posiada mikrofonu, przez co nie będzie możliwości rozmawiania za jego pomocą bez użycia telefonu.

Samo połączenie bezprzewodowe jest na dobrym poziomie. Zasięg na jakim udało nam się korzystać z głośnika wynosi około 15 metrów. Powyżej tej granicy zaczynają się drobne problemy – dźwięk przerywa i są problemy z utrzymaniem połączenia. Na szczęście nie ma kłopotu z łapaniem sygnału z mniejszej odległości. Testy wykonaliśmy z użyciem kilku redakcyjnych smartfonów i w każdym wypadku wszystko działało należycie.

Zapewne zastanawiacie się jak brzmi tytułowe urządzenie. Okazuje się, że pomimo tak niewielkich rozmiarów model ten zapewnia bardzo dobry dźwięk i jest bardzo głośny. Może nie jest to idealny sprzęt na domówki czy spotkania w większym gronie, aczkolwiek sprawdzi się przy grillu ze znajomymi czy podczas przygotowywania obiad w kuchni. Przy maksymalnym poziomie głośności łatwo wychwycić pewne zniekształcenia, lekkie charczenie itp.

Oczywiście przy tej cenie nie możemy oczekiwać doskonałej barwy i idealnego odwzorowania poszczególnych tonów. Mimo to bas jest całkiem soczysty, ale głównie z przodu plasuje się średnica. Jeżeli jesteście typowymi audiofilami, to zapewne znajdziecie jakieś inne, istotniejsze wady, ale z drugiej strony nie możemy oczekiwać cudów od tak małego urządzenia.

Odnośnie długości pracy na baterii to wynosi ona około 2, a nawet do 4 godzin w zależności od poziomu głośności. Naładowanie akumulatora od zera do 100% zajmuje około 2 godzin i możemy to zrobić za pomocą kabla USB.

Bluetooth Music Receiver HA100, czyli drugie urządzenie, które testowaliśmy wymaga podłączenia do głośników. Niestety jest też niezbędne podpięcie drugiego kabla USB, który musimy podłączyć do wtyczki z prądem. To właśnie największy problem, bowiem sprzęt ten musi być ciągle podłączony do kontaktu, a do tego mamy dosyć krótki kabel. Kiedy jednak taki zestaw sobie przygotujemy, to wystarczy podłączyć się do odbiornika za pomocą smartfonu czy też innego urządzenia z Bluetooth lub NFC. TP-LINK HA100 posiada pamięć 8 sparowanych urządzeń, dzięki temu ponowne połączenie po włączeniu Bluetooth odbywa się automatycznie.

Włączamy muzykę i cieszymy się wydobywającym się dźwiękiem z głośników. Nie zauważyliśmy żadnego pogorszenia jakości odtwarzanej muzyki. Zasięg działania HA100 wynosi około 15 metrów, bowiem przy większej odległości jakość zaczyna się nieznacznie pogarszać. Testowaliśmy odbiornik wraz z kilkoma zestawami głośników i w każdym przypadku jakość muzyki była bardzo dobra. Udało nam się także odtwarzać dźwięk z pokoju obok, zza ściany.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...