» załóż konto» przypomnij hasło

Test Asustor AS6404T – domowy serwer na zawołanie

Autor: Marcin Kowalski | Data: 2018-07-30 14:24:00

A A A | Wejść na stronę 6899 | Komentarzy 0


Po kompletnym pierwszym skonfigurowaniu sytemu ADM 3.1 nasz NAS będzie gotowy do pracy. Jego funkcjonalność jest jednak mocno ograniczona, ze względu na brak dodatkowych aplikacji. Musimy je doinstalować ręcznie używając wbudowanej usługi Centrum Aplikacji. Podzielone na różne sekcje, programy zainstalujemy bardzo szybko, gdzie cały proces dobywa się automatycznie. Interface ADM bazuje mocno na kafelkowej przejrzystości współczesnego Androdia z funkcjonalnością okienek Windows, dlatego szybko połapiemy się, co i jak. Naszym zdaniem na sam początek warto zainstalować w:
• Asustor Portal: aplikacja, która przyda się, jeśli podepniemy NAS do monitora lub TV kablem HDMI. Przy wykorzystaniu myszki i klawiatury uzyskujemy w pełni autonomiczny system, o prostym przejrzystym interface, skrojonym z myślą o multimedialności.
• SoundsGood: autorski odtwarzacz audio, kompatybilny również z urządzeniami mobilnymi.
• LooksGood: autorski odtwarzacz filmów, radzący sobie z większością formatów wideo i kompatybilny również z urządzeniami mobilnymi.
• Photo Gallery: aplikacja do zarządzania zdjęciami, przydatna szczególnie w ręku fotografa.

Asustor AS6404T

Dodatkowych programów jest zasadniczo cała masa, od kompleksowych narzędzi diagnostycznych (Netdata), po edytor dokumentów LibreOffice, antywirusy, synchronizatory usług z Chmury, na emulatorach NES i SNES kończąc. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić także wirtualną maszynę. Co ciekawe, względem mniejszego i tańszego AS6302T, wykorzystującego ten sam procesor Celeron, różnica w wydajności ogólnej przemawia na korzyść AS6404T, dzięki rozbudowanej pamięci do 8GB. Żwawiej działa nie tylko całe menu główne, ale i poszczególne aplikacje reagują znacznie lepiej, skracając czas potrzebny na doładowanie konkretnych funkcji.

Asustor AS6404T

AS6404T posiada wiele multimedialnych zalet, jednak najważniejszym zadaniem jest kopiowanie i przechowywanie informacji. Proces ten wykonamy na kilka sposób. Przykładowo z zakładki Sieć na naszym komputerze uzyskujemy dostęp do poszczególnych folderów lub ewentualnie możemy wykonać mapowanie dysku sieciowego. Z pomocą przeglądarki internetowej poruszając się po systemie ADM również przejrzymy całą zawartość, co przypomina korzystanie z okienek Windows. Gdy NAS z pomocą routera uzyska dostęp do Internetu z dowolnego komputera poza domową siecią używając choćby adresu IP także dostaniemy się do naszych zasobów. Producent pomyślał także o aplikacji na smartfony oparte na systemie iOS i android.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...