» załóż konto» przypomnij hasło

Dźwięk przestrzenny na wysokim poziomie

Tesoro Kuven Virtual 7.1 – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-12-12 13:45:47

A A A | Wejść na stronę 33419 | Komentarzy 3

Tesoro Kuven Virtual 7.1 – test słuchawek Firma Tesoro do tej pory nie była rozpoznawalną marką na polskim rynku w dziedzinie urządzeń peryferyjnych, ale jeżeli przyjrzymy się jej bliżej, to zauważymy, że na salonach światowych zebrała już sporo nagród. Producent ten dostarczył do naszej redakcji nowy zestaw słuchawkowy Kuven, którego sugerowana cena wynosi aż 70 Euro. Sprzęt ten ma rywalizować z produktami takich potentatów jak SteelSeries czy Cooler Master. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Tesoro Kuven Virtual 7.1
Waga 350g
Pasmo przenoszenia głośnika 20Hz~20KHz
Dynamika głośnika 116 dB
Impedancja głośnika 32 Om
Pasmo przenoszenia mikrofonu 100~10KHz
Czułość mikrofonu -46 dB
Impedancja mikrofonu 2.2K Om

Słuchawki zostały zapakowane w pudełko o kształcie trapezu. Z przodu mamy duże okno, przez które możemy zobaczyć sprzęt w realnych rozmiarach. Na odwrocie producent umieścił dane dotyczące samego zestawu. Wspomina tam o najważniejszych jego cechach, jak np. redukcja szumów czy 50 mm przetworniki. Wszystko to zostało ujęte w kilku językach, również po polsku.

Tesoro Kuven 7.1

Tesoro Kuven 7.1

W zestawie znajdujemy oprócz samych słuchawek również rozkładaną książeczkę zawierającą informacje o innych produktach Tesoro, przewodnik użytkownika i płytę ze sterownikami. Nie zabrakło także najróżniejszych kabli w skład których wchodzą: kabel typu Y, przedłużacz o długości 2 m (pleciony z dwoma wtyczkami 3,5 mm) oraz kabel z wtyczką USB.

Tesoro Kuven 7.1

Tesoro Kuven 7.1

Pierwszy z nich przyda się, kiedy będziemy chcieli podłączyć słuchawki np. do telefonu, żeby słuchać muzyki czy wykonywać rozmowy. Wchodzą do niego dwie wtyczki 3,5 mm, a wychodzi jedna. Ostatni z nich to przejściówka z USB na dwie wtyczki 3,5 mm, która pozwala na korzystanie z funkcji karty dźwiękowej USB poprzez zestaw słuchawkowy Kuven Virtual 7.1.

Tesoro Kuven 7.1

Tesoro Kuven 7.1

Tesoro Kuven 7.1

Na głównym przewodzie słuchawkowym umieszczono prosty regulator głośności, który oprócz regulacji natężenia pozwala także na wyciszenie mikrofonu. Sam kabel został na stałe przymocowany do lewego nausznika.

Tesoro Kuven 7.1

Same słuchawki są bardzo stylowe za sprawą unikalnego designu, który wyróżnia się licznymi ostrymi kątami. Na każdym nauszniku mamy aluminiowy panel z logo producenta, co bardzo dobrze kontrastuje z resztą obudowy. Oprócz tego umieszczono tutaj nazwę słuchawek oraz napis „Break the Rules”, który jest dewizą firmy Tesoro.

Tesoro Kuven 7.1

Mikrofon niestety nie jest odpinany, ale możemy go złożyć, kiedy nie jest w użyciu. Niestety w naszym odczuciu jest on dosyć krótki, co może powodować małe problemy podczas rozmowy. Warto wspomnieć, że możliwy jest jego obrót o pełne 180 stopni i posiada on funkcję redukcji szumów.

Tesoro Kuven 7.1

Same nauszniki możemy obrócić o kąt 90 stopni, co pozwala na wygodne zawieszenie zestawu na szyi w czasie przerw między rozgrywkami. Dzięki temu nasze uszy mogą trochę odpocząć. Posiadają one grubą i miękką piankową wyściółkę, która zapewnia nie tylko bardzo dobre dopasowanie do naszych uszu, ale również odpowiedni nacisk. Oznaczenia prawego i lewego nausznika umieszczone są po wewnętrznej stronie tuż nad nimi.

Tesoro Kuven 7.1

Pałąk posiada regulację swojej długości z dwóch stron. W sumie otrzymujemy do 70 mm długości (po 35 mm z każdej strony). Został on od wewnątrz wyściełany bardzo miękkim i grubym materiałem, który zapewnia minimalny ucisk naszej głowy.

Tesoro Kuven 7.1

Tesoro Kuven 7.1

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~endrju

  2013-12-14 20:25:35

  Widzialem te produkty duzo plastiku nic specyjalnego poszukaj sobie opinii na portalach zagranicznych tutaj dopiero wchodza na rynek.
 • KarambolX

  2013-12-18 12:04:48

  Niezłe te słuchawki, ale w tej cenie nie lepiej krakeny od razera?
 • ~krzysiek

  2014-01-19 14:51:01

  Szkoda że nikt nie robi pomiarów wielkości muszli w środku,bo niektórzy mają duże uszy i nie mają dostępu do sklepów w których sprawdzą wielkość.

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...