» załóż konto» przypomnij hasło

Tenda Nova MW3 – recenzja routera

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-10-23 17:26:02

A A A | Wejść na stronę 11330 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Tenda nova MW3
Obsługiwane protokoły IEEE802.3, IEEE802.3u
Częstotliwości 2,4 / 5 GHz
Szybkość pobierania 2,4 GHz – do 300 Mb/s, 5 Ghz – do 867 MB/s
Zabezpieczenia WPA2-PSK
Typy połączeń PPPoE, dynamiczne IP, statyczne IP, bezprzewodowy most

Przechodzimy do sprawdzenia jak zestaw Nova MW3 sprawdza się w praktyce. Producent deklaruje, że routery są już wstępnie skonfigurowane, jednak po podłączeniu komputera do ich sieci nie mogliśmy uzyskać ustawień w przeglądarce, bo jak się okazuje jest do tego przeznaczona specjalna apka na telefon. Po pobraniu jej ze sklepu Google Play i rejestracji możemy zarządzać naszą siecią (z dowolnego miejsca). W celu zalogowania do routera niezbędne jest założenie konta i podanie adresu e-mail lub numeru telefon. Inną opcją jest skorzystanie z Twittera czy Facebooka.

Tenda Nova MW3

Do skonfigurowania sieci jedna z kostek musi być podłączona do Internetu, ale jest to także możliwe bez posiadania konta administratora. Nie ma znaczenia, która z nich będzie służyła za router główny. Routery od razu widzą się nawzajem, a aplikacja na smartfonie jest w języku polskim. Kiedy już skonfigurujemy pierwszy router, to drugi sam pobiera odpowiednie parametry pracy i razem z tym pierwszym tworzy jedną sieć gotową do działania.

Tenda Nova MW3

Za pomocą programu do konfiguracji Nova MW3 możemy przygotować sieć dla gości (ustawić jak długo ma być aktywna), korzystać z kontroli rodzicielskiej, a także ograniczyć dostęp do Internetu w określonych przedziałach czasowych. Możemy również skorzystać z opcji mostu, która pozwala na współdzielenie urządzeń zewnętrznych, których nie podłączymy bezpośrednio do routera (brak USB). Jeżeli jednak przełączymy się na tę funkcję to inne opcje są dezaktywowane.

Tenda Nova MW3

Zasięg sieci w domu, gdzie testowaliśmy Nova MW3 był bardzo dobry. Jest to dwupoziomowy budynek o powierzchni około 150 m2. Wszędzie sygnał był bardzo silny, lepszy niż w przypadku routera, z którego korzystamy na co dzień. Oba urządzenia wspierają standard AC1200, więc praca na radiu 2,4 GHz do 300 Megabitów na sekundę i 5,0 GHz do ponad 800 Megabitów na sekundę. Oczywiście to wartości deklarowane przez producenta.

Tenda Nova MW3

Tenda Nova MW3

Realne prędkości są jednak znacznie niższe, niż oczekiwaliśmy. Nasz komputer połączyliśmy z siecią 5 GHz i 2,4 GHz od Nova MW3. Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej prędkość pobierania wynosiła do 50 Mb/s, a wysyłania do 5 Mb/s. Dodajmy, że realne parametry naszej sieci to 300 Mb/s dla pobierania i 50 Mb/s dla wysyłania. Pingi były niskie, a połączenie bardzo stabilne.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum