» załóż konto» przypomnij hasło

Premierowa prezentacja

SilverStone RL06 PRO – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-02-15 07:52:17

A A A | Wejść na stronę 16155 | Komentarzy 1


W celu otwarcia obudowy musimy odkręcić po dwie szybko śrubki utrzymujące boczne panele. Producent przygotował w bocznych panelach dwa wycięcia na palce, dzięki którym nie musimy wkładać tyle siły, żeby je zdjąć. Silverstone podobnie jak w modelu KL07 z serii Kublai przygotował tutaj podział na dwie komory. W dolnej znajdziemy miejsce na zasilacz oraz dyski, a także schowamy nadmiarowe kable. W górnej montujemy płytę główną i karty rozszerzeń. Takie rozwiązanie ma zapewnić wygodniejszą aranżację przewodów oraz lepszy przepływ powietrza. Ciepło wychodzące z zasilacza i dysków twardych będzie odseparowane od innych podzespołów, dzięki czemu możemy skuteczniej ukierunkować chłodzenie.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

W górnej części tzw. piwnicy mamy liczne otwory, które pozwalają na przeprowadzenie kabli do komory głównej. Dodatkowo mamy także otwory w tacy płyty głównej, które usprawniają proces aranżacji i sprawiają, że tylko minimalna część kabla będzie widoczna poprzez akrylowe okno. Producent nie zapomniał także o opaskach do przypięcia przewodów i odpowiednim wycięciu na backplate chłodzenia procesora. To dzięki niemu będziemy mogli łatwo zainstalować cooler na CPU oraz wymienić go bez wyjmowania innych podzespołów z obudowy.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

Silverstone nie zawiódł nas także w kwestii filtrów przeciwkurzowych i zamontował taki element w każdym obszarze wlotowym powietrza. Filtry możemy bardzo łatwo zdjąć i wyczyścić. W szczególności ten na górze, który przymocowany jest za pomocą silnych magnesów. Filtry z przodu i na dole zamontowane są standardowo, ale z ich usunięciem także nie będzie najmniejszego problemu.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

W najnowszej obudowie Silverstone możemy zamontować w sumie trzy dyski twarde 3,5 cala oraz dwa nośniki SSD 2,5 cala. Wnęki na HDD zaprojektowane są tak, że nie musimy używać narzędzi, żeby zainstalować dysk twardy. Wystarczy wyciągnąć z tyłu tackę, włożyć na nią dysk i taki zestaw wsunąć ponownie do klatki, a następnie podłączyć kabel zasilający i sygnałowy. Dwie tacki na SSD przykręcane są w pozycji wertykalnej za pomocą jednej szybkośrubki do tacy płyty głównej. One już wymagają skorzystania ze śrubokrętu, ale sam proces montażu przebiega błyskawicznie.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

Z tyłu mamy siedem slotów na karty rozszerzeń. Zmieścimy tutaj nawet najdłuższe karty graficzne do 348 mm. Warto także wspomnieć, że otwory na kołki dystansowe są w miejscach dla płyt głównych ATX oraz micro ATX. Cooler CPU nie może mieć więcej niż 158 mm.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Miriam83

  2017-02-16 23:15:54

  Świetny pomysł Silverstone z tą obudową. Wróżę jej duży sukces.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...