» załóż konto» przypomnij hasło

Premierowa prezentacja

SilverStone RL06 PRO – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-02-15 07:52:17

A A A | Wejść na stronę 16403 | Komentarzy 1

SilverStone RL06 PRO – test obudowy

Prezentujemy Wam premierowy test obudowy RL06 firmy SilverStone, która pomimo prostego designu oferuje wiele cech, które są ukłonem w stronę graczy np. podświetlone wentylatory z przodu oraz duże akrylowe okno na bocznym panelu. Model ten występuje w formacie midi tower i ma zapewnić bardzo szeroką funkcjonalność oraz kompatybilność. Jeżeli jesteście ciekawi jakimi możliwościami wyróżnia się RL06 to zachęcamy Was do dalszej lektury.


Firma SilverStone dostarczyła nam swoją obudowę z serii Redline w ekologicznym, brązowym kartonie na którym nie znajdziemy kolorowych zdjęć, ale tylko skromne grafiki prezentujące obudowę oraz jej specyfikację. Już na pudełku możemy przeczytać, że RL06 zapewnia bardzo duże możliwości w kwestii chłodzenia i sprzedawany jest w przystępnej cenie. Obudowa ma zapewnić wiele możliwości, które do tej pory były stosowane tylko w modelach z najwyższej półki.

SilverStone RL06 PRO

Do testów otrzymaliśmy obudowę Silverstone RL06 PRO w kolorze białym, ale będzie ona dostępna także w kolorze czarnym. Nowość ta oferuje design, który nie jest kopią żadnego innego modelu na rynku. W przypadku wersji białej mamy dodatki w kolorze czarnym, a w opcji czarnej dodatki są czerwone. Obie wersje są bardzo przyjemne dla oka i powinny zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Całość ma wymiary 200 x 477 x 455 mm i waży 6,3 kilograma.

SilverStone RL06 PRO

Przy pierwszym kontakcie z RL06 widzimy, że model ten oferuje proste kształty i bardzo minimalistyczne wzornictwo. Spójrzmy na panel I/O z przodu, który nie posiada ani jednej zatoki zewnętrznej 5,25 cala. Najwyraźniej Silverstone uznał, że tego typu rozwiązania są już kompletnie nieprzydatne.

SilverStone RL06 PRO

Za to z przodu widzimy siatkę typu mesh, która ukrywa za sobą trzy wentylatory 120 mm z białym podświetleniem typu LED. Tak jest w wersji PRO. To one mają pobierać zimne powietrze zewnątrz i wtłaczać je do środka obudowy, żeby schłodzić poszczególne podzespoły.

SilverStone RL06 PRO

Szkielet obudowy został wykonany z solidnej stali, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się montażu cięższych komponentów w środku. Na panelu bocznym widzimy lekko przyciemniane okno z pleksi, które pozwoli nam na oglądanie sprzętu zamontowane w środku i da duże możliwości do popisu przez modderów. Prawy panel wykonany został z litej blachy, ale znajduje się w odpowiedniej odległości od tacy płyty głównej, dzięki czemu mamy sporo miejsca na ułożenie kabli.

SilverStone RL06 PRO

 

Na górze RL06 mamy dwa kolejne miejsce na wentylatory w rozmiarze 120 lub 140 mm. Śmigła tutaj zamontowane będą miały za zadanie usunąć gorące powietrze, które unosi się do góry na zewnątrz urządzenia. Oprócz tego możemy wykorzystać ten slot na zainstalowanie radiatora w rozmiarze 240 mm.

SilverStone RL06 PRO

Z przodu na topie mamy także panel I/O, który zapewnia dostęp do dwóch portów USB 3.0 i dwóch USB 2.0. Poza tym oferuje on standardowe wejście i wyjście audio (słuchawki i mikrofon).

 

SilverStone RL06 PRO

Warto spojrzeć na tył obudowy marki Silverstone, bowiem zamontowano tutaj dodatkowy, 120 milimetrowy wentylator wyciągowy. To oznacza, że możemy stworzyć konfigurację trzech wentylatorów ssących i trzech wyrzucających powietrze. To powinno nam zapewnić bardzo zrównoważony system chłodzenia naszego komputera. Poza tym widzimy tutaj miejsce na trzy karty rozszerzeń i zasilacz ATX. Ten ostatni zamontujemy na dole w konfiguracji wentylatorem skierowanym w dół lub w górę. Jego długość może być praktycznie dowolna.

SilverStone RL06 PRO

RL06 stoi na czterech nóżkach, które zakończone są gumą. Ta zapewnia, że nie następuje przenoszenie wibracji, a tym samym nie jest generowany dodatkowy hałas. Nie porysujemy także naszego stołu czy też biurka w czasie przesuwania urządzenia.

SilverStone RL06 PRO

SilverStone RL06 PRO

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Miriam83

  2017-02-16 23:15:54

  Świetny pomysł Silverstone z tą obudową. Wróżę jej duży sukces.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...