» załóż konto» przypomnij hasło

Samsung Gear Sport – recenzja zegarka

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-04-10 14:59:14

A A A | Wejść na stronę 7677 | Komentarzy 0


Do pełnego wykorzystania zegarka będzie nam potrzebny oczywiście smartfon, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat lub nowszego. Do tego niezbędne jest 1,5 GB pamięci RAM. My testowaliśmy go razem z telefonem Samsunga, więc cały proces sprowadził się do pobrania jednej apki ze sklepu Google Play. Jeżeli jednak macie smartfona Asusa, Huawei, ZTE itd. to będzie niezbędne zainstalowanie aż trzech aplikacji. A co jeżeli działacie z iPhone’em w ręce? Dacie radę, ale tutaj musi być to model z systemem iOS 9 lub nowszym, dodatkowo nie ma gwarancji, że wszystkie funkcje zadziałają, jak należy.

Samsung Gear Sport

Samsung Gear Sport

Samsung Gear Sport

Połączenie Gear Sport z telefonem przebiega naprawdę szybko i po chwili już taki komplet jest gotowy do działania. Od teraz wszelkie powiadomienia będą pojawiały się na zegarku i na smartfonie. Oczywiście w aplikacji na telefonie możemy zaznaczyć, które nas interesują, a które powinny być ukrywane.

Samsung Gear Sport

Samsung Gear Sport

Samsung Gear Sport

Zegarek pracuje pod kontrolą systemu Tizen, który jest autorskim wynalazkiem samego Samsunga. Tutaj otrzymaliśmy wersję 3.0 tego oprogramowania. Jest on dobrze przystosowany do tego typu urządzeń z okrągłym ekranem. Powiadomienia wyświetlane są po lewej stronie, a po prawej mamy menu z dostępnymi aplikacjami. Na górze dostępna jest belka ze wszystkimi skrótami. Dostęp do poszczególnych funkcji możemy uzyskać nie tylko dotykowo, ale także za pomocą obrotowego pierścienia.

Samsung Gear Sport

Samsung Gear Sport

Jak przystało na zegarek sportowy najważniejsza będzie dla niego nasza aktywność fizyczna. Do tego mamy specjalną aplikację o nazwie S Health, która pozwala zbierać wszelkie informacje o tym co zrobiliśmy danego dnia (spalone kalorie, liczba przebytych kroków, puls, sen etc.). Rzeczywiście dokładność pomiarów jest bardzo wysoka i trudno oszukać Gear Sport. Wykonaliśmy sporo porównań i błąd pomiaru wynosił maksymalnie 1%. Odnosi się to do pomiary liczby kroków czy też mierzonego pulsu.

Samsung Gear Sport

Aplikacja S Health zasługuje na pochwałę, głównie dlatego, że zbiera wszystkie informacje z zegarka, jak i telefonu. Mamy tutaj dostęp do pełnego przekroju statystyk z naszej aktywności fizycznej. Co najważniejsze apka jest bardzo prosta w obsłudze, a także przyjemna pod kątem wizualnym.

Samsung Gear Sport

Zegarek nie wiesz się i pracuje bardzo szybko, co zawdzięcza dwurdzeniowemu układowi Exynos 3250 i grafice Mali-400 MP2. Poza tym mamy tutaj jeszcze 768 MB pamięci RAM i 4 GB miejsca na pliki. To naprawdę daje olbrzymi zapas mocy, dzięki czemu z zegarka korzysta się z olbrzymią przyjemnością. Wbudowany GPS spisywał się rewelacyjnie – nie było żadnych problemów ze złapaniem fixa w różnych warunkach.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...