» załóż konto» przypomnij hasło

Uniwersalność ponad wszystko

Roccat Skeltr – test klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2016-11-01 15:48:04

A A A | Wejść na stronę 12337 | Komentarzy 1

Roccat Skeltr – test klawiatury

Firma Roccat wprowadziła niedawno do swojej oferty klawiaturę komputerową, która jest dedykowana graczom. Nie było by w tym nic dziwnego, żeby nie fakt, że model ten został wyposażony w kilka unikalnych rozwiązań, które wyróżniają go na tle konkurencji. Mamy głównie na myśli stację dokującą, w której możemy umieścić nasz smartfon lub tablet. O co w tym wszystkim chodzi i czy warto wydać na Skeltr około 720 złotych? Sprawdziliśmy to.

Niemiecki producent sprzętu dla graczy posiada w swojej ofercie liczne urządzenia przeznaczone dla graczy. W tym również klawiatury, a najnowsza z nich trafiła do naszej redakcji.

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

Jak na sprzęt dla graczy przystało, Skeltr oferuje bardzo agresywny design. Jego stylistyka jest wręcz krzykliwa, przez co trudno byłoby postawić to urządzenie w biurze czy urzędzie. Brakuje mu elegancji i minimalizmu. W pokoju gracza będzie ono pasowało idealnie.

Roccat Skeltr

Kształt urządzenia nie są ostre, ale lekko zaokrąglone. Za sprawę bocznego podświetlenia urządzenie to powinno zadowolić nawet wybredniejszych użytkowników. Sprzęt wykonany jest z solidnego plastiku, który nie ugina się i nie skrzypi pod naciskiem. W komplecie mamy także podstawkę pod nadgarstki, którą w każdym momencie można odłączyć. Od razu trzeba podkreślić, że na Skeltr pisze się świetnie i przygotowanie nawet długich tekstów nie należy do męczących zadań. Ergonomia urządzenia stoi na wysokim poziomie i trudno się do czegokolwiek przyczepić.

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

W górnej części obudowy znajduje się miejsce do postawienia tabletu lub telefonu. Dzięki temu możemy cały czas obserwować ekran urządzenia mobilnego i tym samym kontrolować powiadomienia czy przeglądać aplikację towarzyszącą naszej grze. To daje nam możliwość szybkiego podglądu mapy czy odpowiedniego zarządzenia posiadanym przez nas ekwipunkiem. W przypadku tabletu czy phabletu, może się okazać, że będzie on przysłaniał nasz monitor. Wtedy będziemy zmuszeni wyregulować wysokość lub kąt nachylenia naszego głównego wyświetlacza.

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

Roccat Skeltr

Skeltr od Roccata posiada na końcu kabla (1,8 metra) z materiałowym oplotem aż cztery wtyczki. Mamy tutaj 2x USB i 2x gniazdo typu jack. Dzięki temu możemy podłączyć bezpośrednio do klawiatury słuchawki bez konieczności podpinania ich do komputera. W Skeltr mamy z tyłu także port USB, który pozwala nam np. ładować telefon, kiedy ten jest umieszczony w stacji dokującej. To dobre rozwiązanie, ponieważ kiedy korzystamy z aplikacji towarzyszących to nasza bateria potrafi szybko się wyczerpać.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~rainbowoo

  2016-11-03 06:01:33

  membranowe za 700 zł to rozbój w biały dzien, niestety musze poczekac

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...