» załóż konto» przypomnij hasło

Kaze Master II, Master Flat i Q-12

Regulatory obrotów od Scythe – recenzja

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-08-12 19:00:41

A A A | Wejść na stronę 63438 | Komentarzy 2

Regulatory obrotów od Scythe – recenzja Japońska firma Scythe znana jest na rynku głownie z produkcji schładzaczy procesorów, kart graficznych i wentylatorów. Jednak w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem w portfolio tej firmy cieszą się regulatory obrotów wentylatorów z serii Kaze. Dostępne mamy modele Q-12 (wersje w kolorze czarnym i srebrnym) oraz Master Flat i Master II. Panele te pozwalają na pełną kontrolę minimum czterech wentylatorów zainstalowanych w naszym komputerze. Który z nich wybrać najlepiej? Czy warto wydać aż 139/169/189 PLN? Sprawdźmy to. Zapraszam do lektury.

Pierwszym z regulatorów, któremu przyjrzymy się z bliska jest Scythe Kaze Q-12, czyli 12-kanałowy panel dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (KQ02-BK) i srebrnej (KQ02-SL). Został on zapakowany w solidne pudełko o zielonym kolorze, na którego froncie widnieje zdjęcie urządzenia oraz informacja o montażu w zatoce 5,25 cala oraz funkcji regulacji obrotów i możliwości wyłączenia podświetlenia LED. Z boku mamy specyfikację prądowo-napięciową w sześciu językach, a na odwrocie opis gwarancji i budowy kontrolera.

Scythe Kaze Q-12

Scythe Kaze Q-12

W skład zestawu oprócz samego regulatora wchodzi także kabel zasilający, przewody do podłączenia wentylatorów oraz cztery śrubki montażowe. Wszystko zostało umieszczone w piankowej otulinie, dzięki czemu jest bezpieczne na czas transportu.

Scythe Kaze Q-12

Scythe Kaze Q-12

Front Scythe Kaze Q-12 został wykonany ze szczotkowanego aluminium. Widzimy tutaj dwanaście metalowych pokręteł, które są odpowiednio ponumerowane. Są one solidne, a ich obrót jest płynny, regulacja bezstopniowa. Na ich powierzchni znalazły się drobne nacięcia, które powodują, że lepiej leżą w naszych palcach. Diody świecą na kolor niebieski, a gdy dany wentylator się nie obraca to zmieniają kolor na czerwony. Urządzenie waży w sumie 142 gramy.

Scythe Kaze Q-12

Scythe Kaze Q-12

Z tyłu widzimy elektronikę urządzenia. Jest ona wykonana z dużą dbałością o szczegóły. Poszczególne elementy są czysto ułożone i nie budzą większych zastrzeżeń. Są one jakby na zewnątrz – nie zostały zamknięte w wewnątrz obudowy, dzięki czemu zyskujemy trochę wolnej przestrzeni w środku naszej obudowy komputerowej. Jak już wspomnieliśmy mamy tutaj dostęp do 12 kanałów, o obciążalności około 0,75 A. Do wszystkich zostały przymocowane radiatory w celu lepszego odprowadzenia ciepła.

Scythe Kaze Q-12

Podłączenie urządzenia nie powinno nikomu sprawić problemu. Również obsługa jest banalna. Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet w przypadku wyłączenia danego wentylatora, to nadal jest on pod minimalnym napięciem.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • t.luk

  2012-08-14 10:33:50

  Żeby Scythe Kaze Master Flat miał czytelniejszy wyświetlacz to byłby świetną opcją a tak to jest to taki panel...na noc ;)
 • ~Timewriter

  2013-01-14 03:11:18

  Czy osoba testująca rozróżnia typy wyświetlaczy ? LCD od VFD - po przeczytaniu stwierdzam, że nie. Radzę się dokształcić, sama recenzja słaba, za mało detali. (Scythe Kaze Master Flat - posiada wyświetlacz LCD;(Scythe Kaze Master II - posiada wyświetlacz VFD, dlatego też cena jest wyższa, a kontrast i widoczność lepsza)

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...