» załóż konto» przypomnij hasło

Ravcore Goliath – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-08-24 15:02:31

A A A | Wejść na stronę 12204 | Komentarzy 0

Ravcore Goliath – recenzja obudowy

W poniższym artykule przyjrzeliśmy się obudowie komputerowej klasy full tower, która przeznaczona jest dla osób potrzebujących bardzo dużo przestrzeni na swoje podzespoły. Model ten jest w stanie zmieścić płytę główną w rozmiarze E-ATX, a także liczne dyski twarde i nośniki SSD. Oznacza to, że Goliath jest naprawę duży i może okazać się, że nie będzie mógł nasz komputer już stać pod biurkiem, bo po prostu się tam nie zmieści. Jeżeli jednak szukacie nowoczesnej i maksymalnie pojemnej obudowy to zdecydowanie warto zapoznać się z tym produktem od Ravcore. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Nazwa RAVCORE GOLIATH ATX COMPUTER CASE
Rodzaj BIG TOWER
Wymiary 565(L) / 230(W) / 617(H)
Kompatybilność E-ATX, ATX, MICRO-ATX
Ilość kieszeni HDD 7 (beznarzędziowe)
Panel główny HDD 2,5” / 3,5” , AUDIO , 2xUSB 2.0, 2xUSB 3.0
Waga 12.630 g

Obudowa przyjechała do nas w brązowym, olbrzymim pudle, z którym kurier musiał się trochę natrudzić, żeby wnieść je pod drzwi redakcji. W komplecie poza samą skrzynką znajdujemy także parciany woreczek z kompletem śrubek do montażu, a także kartę z numerem seryjnym Ravcore (daje 12 miesięczną gwarancję DtD) i otwieracz do butelek.

Ravcore Goliath

Goliath po wyjęcia z pudła od razu robi dobre wrażenie. Widać jaki kierunek obrał producent. Mamy tutaj bardzo agresywny design, który sprawia, że nikt nie przejdzie obok tego modelu obojętnie. Front konstrukcji wykonany jest z czarnego, matowego plastiku, a także metalowej siatki typu mesh. Za nią kryje się filtr przeciwkurzowy. Na samej górze widzimy logo Ravcore, a pod nim cztery zatoki na napędy 5,25 cala. Żadna z nich nie wspiera jednak napędów zewnętrznych w rozmiarze 3,5 cala (w tym czytników kart pamięci).

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Góra obudowy to niesamowicie rozbudowany panel. Tylko z tyłu mamy siateczkowy filtr przeciwkurzowy, taki sam jak na froncie. Za nim znajduje się duży wentylator chłodzący o przeźroczystych łopatkach i ramkach. Panel oferuje poza przyciskiem power i reset także kontroler prędkości obrotowej. Mamy tutaj cztery złącza z opcją podłączenia wtyczek 4-pin. Dla każdego z wentylatorów regulacja odbywa się niezależnie w zakresie od 30 do 100%. Dzięki diodom jesteśmy informowani jaka prędkość jest ustawiona. Dioda zmienia kolor od niebieskiego przy niskich prędkościach, poprzez fioletowy (średnia), aż po czerwony kiedy są włączone maksymalne obroty. Regulacja jest stopniowa, a nie skokowa.

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Poza tym mamy tutaj dostępne cztery porty USB (2x 3.0 i 2x 2.0, wejście słuchawkowe i wyjście mikrofonowe). Powyżej widzimy zatokę hot-swap dla dysków SATA, gdzie można podłączyć nośnik w rozmiarze zarówno 2,5, jak i 3,5 cala.

Panel roboczy został wyposażony w duże okno z pleksi, które jest przeźroczyste i nie przyciemnione. Jego kształt to odwrócona litera L. Jest ono tak dziwnie ustawione, że widzimy tylko częściowo chłodzenie na procesorze, a także dyski twarde i zatoki 5,25 cala. Oprócz tego na panelu zainstalowano wentylator 200 mm, z opcją podmienienia go na modele 140 mm.

Jak już jesteśmy przy chłodzeniu to warto wspomnieć, że jeden wentylator 200 mm mamy na froncie, który wtłacza zimne powietrze do wnętrza i jeden na górze urządzenia, który wyciąga gorące powietrze na zewnątrz. Wszystkie śmigła tutaj są podświetlane na czerwono.

Ravcore Goliath

Drugi panel boczny wykonany jest z litej blachy, ale posiada aż dwa przetłoczenia, co pozytywnie wpływa na ilość miejsca na okablowanie.

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Tył obudowy jest raczej klasyczny, chociaż warto zwrócić uwagę na aż pięć przepustów na węże chłodzenia wodnego. Poza tym mamy tutaj fabrycznie zainstalowany wentylator 140 mm, a opcjonalnie możemy podmienić go na wersję 120 mm. Poniżej widzimy dziewięć śledzi, które mają otwory wentylacyjne i są łatwo wyjmowane (wielorazowe).

Ravcore Goliath

Ravcore Goliath

Na spodzie obudowy Goliath mamy cztery sporej wielkości nóżki o wysokości aż 30 mm. Prawie całą ich powierzchnię zajmuje materiał antypoślizgowy. Na dole widzimy otwory wentylacyjne dla zasilacza, który będziemy mogli zamontować wentylatorem skierowanym w dół. Jest też miejsce na opcjonalną jednostkę120/140 mm. Oczywiście nie zabrakło filtruprzeciwkurzowego.

Cała obudowa jest wykonana bardzo solidnie, a jakość użytych materiałów jest dobra. Blachy mają grubość około 0.8 mm. W komplecie mamy także stelaż do utrzymywania cięższych kart graficznych.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...