» załóż konto» przypomnij hasło

Raijintek Coeus Evo TC – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-12-20 16:51:25

A A A | Wejść na stronę 15023 | Komentarzy 0

Raijintek Coeus Evo TC – test obudowy

Firma Raijintek już od kilku dobrych lat jest bardzo dobrze znana na rynku głównie z coolerów CPU, systemów chłodzenia AIO oraz obudów. Niedawno do sklepów trafiły trzy nowe modele, które należą do segmentu premium i to właśnie jednemu z nich chcemy przyjrzeć się bliżej. Mowa tutaj o obudowie COEUS EVO TC, która ma całkowicie odsłonięte wnętrze. W praktyce oznacza to, że jej cztery panele są wykonane ze szkła hartowanego o grubości 4 mm. Tylko dolna i tylna ściana są zrobione ze stali. Co więcej do usunięcia poszczególnych ścianek nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Prawda, że brzmi świetnie? Jeżeli jesteście chętni na większą dawkę informacji na temat COEUS EVO TC to zapraszamy Was do dalszej lektury.


Nowa obudowa COEUS EVO TC przyjechała do nas zapakowana w dużej wielkości karton, który przede wszystkim wyróżnia się pokaźną wagą. W środku wszystkie elementy są dobrze zabezpieczone, dzięki czemu nie powinien sprzęt ten uszkodzić się w trakcie transportu. Wymiary obudowy to 235 mm szerokości, 444 mm głębokości i 544 mm wysokości. Waga wynosi aż 12,2 kilograma i wynika z zastosowania szkła hartowanego.

Raijintek Coues Evo TC

Konstrukcja COEUS EVO TC jest wyjątkowa – mamy tutaj wszędzie zaokrąglone krawędzie, gładkie powierzchnie i na dole stalowe logo producenta. Za przednią szybą zamontowano trzy wentylatory chłodzące, które podświetlane są na kolor biały. Nad nią mamy panel I/O z podświetlanym przyciskiem power, dwoma gniazdami audio, dwoma portami USB 3.0 i jednym USB typu C. Zabrakło tutaj przycisku reset. Panel ten jest umieszczony na powierzchni ze szczotkowanego aluminium.

Raijintek Coues Evo TC

Lewa strona jest zupełnie przeźroczysta. Dzięki osłonie na zasilacz wszelkie kable nie są widoczne. Prawa strona COEUS EVO TC także jest wykonana z hartowanego szkła i umożliwia zobaczyć tył tacki płyty głównej, gdzie znajdują się otwory do prowadzenia kabli. Tutaj warto ułożyć przewody i zachować estetykę, żeby prezencja była odpowiednia.

Raijintek Coues Evo TC

Raijintek Coues Evo TC

Raijintek Coues Evo TC

Tył obudowy należy do klasycznych. Na górze mamy miejsce na panel I/O płyty głównej, wentylator wyciągowy, osiem gniazd kart rozszerzeń, cztery gumowe otwory na rurki chłodzenia wodnego i miejsce na zasilacz.

Raijintek Coues Evo TC

Na górze widzimy otwory dla wentylatorów za szklanym panelem. Pamiętajmy także, że ma on aż 4 mm grubości i musi być przykręcony za pomocą czterech wkrętów.

Raijintek Coues Evo TC

Na spodzie nowej konstrukcji Raijinteka widzimy dwie duże stopy pokryte gumą na których spoczywa urządzenie. To sprawia, że sprzęt ten nie przesunie się przypadkowo na biurku i będzie spoczywał stabilnie. Nie zabrakło tutaj także filtru przeciwkurzowego, który przykręcony jest czterema śrubami do obudowy. To sprawia, że jego usunięcie i wyczyszczenie będzie bardziej czasochłonne niż u konkurencji. Ciekawostką są tutaj rowki, które służą do przesuwania klatki na dyski, aby zwolnić więcej miejsca na zasilacz.

Raijintek Coues Evo TC

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...