» załóż konto» przypomnij hasło

Symantec w zgodzie z Windows 8

Produkty Norton 2013 – przegląd

Autor: Eryk Gozdek | Data: 2012-11-30 01:55:19

A A A | Wejść na stronę 145564 | Komentarzy 0


Na początku chcemy podkreślić, że przedstawione funkcje pakietu Norton Internet Security 2013 również wchodzą w skład wersji 360, a jest ona rozbudowana o kilka dodatkowych opcji.

Norton 2013

Tutaj ponownie akceptujemy postanowienia licencji i rozpoczynamy instalację.

Norton 2013

Proces przebiega bardzo szybko i już po chwili możemy się cieszyć widokiem, jak poniżej.

Norton 2013

W górnym menu mamy kilka opcji do wyboru. Pierwsza z nich to Zadania. Otwiera stronę  za pomocą której można uruchamiać skanowania, sprawdzać dostępność aktualizacji, przeglądać historię zabezpieczeń, sprawdzać ochronę przed lukami w zabezpieczeniach oraz sprawdzać funkcję Mapa zabezpieczeń sieci.

Norton 2013

Obszar ten umożliwia także zarządzanie zestawami kopii zapasowej, uruchamianie tworzenia kopii zapasowych, przywracanie plików, dokupywanie miejsca w magazynie online i przywracanie danych z kopii zapasowej za pomocą przeglądarki. Można też wygenerować raport diagnostyczny, uruchomić menedżera uruchamiania, czyszczenie rejestru i funkcję Norton Insight oraz sprawdzić zadania produktu marki Norton.

 

Norton 2013

W oknie Ustawienia, można dostosować ustawienia ochrony antywirusowej i antyspamowej oraz skonfigurować ustawienia zapory, narzędzie zarządzania Moja sieć i funkcje kontroli rodzicielskiej. W obszarze tym można również skonfigurować funkcję Ochrona tożsamości, zaplanować zadania optymalizacji komputera, zarządzać ustawieniami administracyjnymi i zarządzać ustawieniami kopii zapasowej. Do włączania i wyłączania funkcji programu Norton 360 można użyć funkcji Skróty.

Norton 2013

Norton 2013

Norton 2013

W zakładce Wydajność wyświetlane są wszystkie operacje instalacji, pobierania, optymalizacji, wykrywania, alertów szybkiego skanowania przeprowadzone na komputerze od chwili zainstalowania programu Norton 360. W oknie tym wyświetlana jest także szczegółowa graficzna reprezentacja wykorzystania procesora i pamięci przez produkt marki Norton.

W głównym oknie widzimy cztery karty w żółtym kolorze.

Pierwsza z nich umożliwia wyświetlanie szczegółów funkcji Zabezpieczenia komputera, uruchamianie skanowań, uruchamianie usługi LiveUpdate i uruchamianie funkcji Norton Insight. Kolejna to Tożsamość, która pozwala na wyświetlenie szczegółów funkcji Ochrona tożsamości, zarządzanie funkcją Ochrona tożsamości i konfigurowanie funkcji Sejf tożsamości lub logowanie się do niej. Kopia zapasowa umożliwia wyświetlanie jej szczegółów, zarządzanie zestawami kopii zapasowej, uruchamianie tworzenia backupu, przywracanie plików z kopii zapasowej i dokupywanie miejsca w magazynie online. Ostatnia pozwala na wyświetlanie szczegółów funkcji Optymalizacja komputera, uruchamianie optymalizacji dysków, czyszczenia
plików i generowania raportu diagnostycznego oraz uruchamianie Menedżera uruchamiania.

Norton 2013

Centrum sterowania programu marki Norton: organizuje sterowanie programami, ustawienia oraz informacje o stanie systemu komputera, wydajności i systemie ochrony (włącznie z naszym wskaźnikiem cyberprzestępczości) na jednym, czytelnym ekranie. Zapewnia dostęp za pomocą jednego kliknięcia do internetowych usług marki Norton, takich jak Norton Online Family, Norton Safe Web i Norton Safe Web Social Media Scanner.

Norton 2013

Technologia zapobiegania wyłudzeniu danych: blokuje fałszywe witryny internetowe tworzone przez cyberprzestępców w celu kradzieży tożsamości i pieniędzy.

Norton 2013

Jednym z najważniejszych sposobów ochrony cennych informacji na komputerze jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików. W razie utraty danych program Norton 360 umożliwia ich odzyskanie. Na przykład może się zdarzyć przypadkowe wymazanie ważnego pliku lub awaria sprzętu powodująca zniszczenie niektórych plików. W takich sytuacjach można przywrócić utracone pliki z kopii zapasowej. Ustawienia kopii zapasowej zapewniają inną metodę regularnego tworzenia kopii zapasowych plików i ich przywracania.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum