» załóż konto» przypomnij hasło

Rozwiewamy zakupowe wątpliwości

Prezentownik 2014 - czyli, czym obdarować najbliższych

Autor: Redakcja PCFoster.pl | Data: 2014-12-05 18:50:27

A A A | Wejść na stronę 215449 | Komentarzy 10

Prezentownik 2014 - czyli, czym obdarować najbliższych

Do świąt pozostały niecałe trzy tygodnie. To przede wszystkim czas na spędzenie czasu z naszymi najbliższymi, złożenie sobie życzeń i obdarowanie się prezentami. Każdy z nas stanie przed podjęciem trudnego wyboru, jaką niespodziankę sprawić swojej mamie, córce czy teściowej. W sklepach liczba zakupowiczów niebawem osiągnie optimum, dlatego warto już przed udaniem się do galerii handlowej wiedzieć co jest naszym celem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was poniższy artykuł, w którym umieściliśmy najciekawsze naszym zdaniem produkty. Znajdziecie tutaj tylko sprawdzone i dobrze znane marki. Do wyboru sprzęt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dzięki czemu każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego lub znajdzie inspirację na świąteczne zakupy. Zapraszamy do lektury, a następnie do sklepów online.


baner 

Zasilacz awaryjny PowerWalker VI 1200 LCD

 

UPS jak na model domowo/biurowy ma wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Dzięki dwóm bateriom 7Ah potrafi podtrzymać zasilanie nawet do 20 minut. Maksymalna moc rzeczywista do 600W sprawia, że sprawdzi się również we współpracy z komputerami dla „casualowych” graczy. Dwa gniazda zasilające IEC (komputerowe) umożliwiają podłączenie komputera/monitora. Kolejne dwa gniazda typu E (tzw. polskie gniazdka z bolcem uziemiającym) pozwalają podłączyć urządzenia takie jak: router, drukarka atramentowa czy ładowarka do telefonu.

Wbudowany filtr przeciwprzepięciowy RJ-11/RJ-45 zabezpieczy modem/router przed skokami napięcia na linii telefonicznej/ethernetowej. Port USB umożliwia monitorowanie statusu UPS-a za pomocą dołączonego oprogramowania (w języku polskim), a wbudowany wyświetlacz LCD informuje o stanie pracy UPS-a, poziomie jego obciążenia, poziomie naładowania baterii czy wartości napięcia wejściowego i wyjściowego.

Wbudowany AVR (Automatic Voltage Regulator) zapewnia stabilizację napięcia w przypadku chwilowych jego skoków. Dzięki funkcji zimnego startu możesz uruchomić UPS nawet gdy nie jest podłączony do prądu. Zaopatrzony w funkcję automatycznego restartu gwarantuje ponowne uruchomienie UPS-a w momencie powrotu zasilania, nawet gdy akumulatory zostały całkowicie wyładowane. Inteligenta wielostopniowa ładowarka pozwala na naładowanie baterii znajdujących się w UPS-ie do poziomu 90% w czasie 6 godzin.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Noctua NH-D15

poradnik Świąteczny 2014

Konstrukcja NH-D15 bazuje na flagowym model firmy, czyli NH-D14. W zaprezentowanym modelu spróbowano jeszcze zwiększyć wydajność zestawu, przy jednoczesnym zmniejszeniu głośności jego pracy. Poprzednik, czyli NH-D14 zapewniał bardzo dobrą wydajność, jednak wentylatory na maksymalnych obrotach pracowały dość głośno. W NH-D15 spróbowano rozwiązać ten problem zwiększając odległości między kolejnymi żebrami radiatora - z 140 milimetrów do 150. Także rurki cieplne rozmieszczono dalej od siebie, co ma z kolei pozwolić na bardziej równomierny rozkład ciepła na większej powierzchni. Dodano również kilka żeberek na dole radiatora. Maksymalną prędkość wentylatora - 1500 obrotów na minutę - można zredukować do 1200, używając dołączonego adaptera. Montaż systemu chłodzenia wygląda tak samo jak w przypadku NH-D14 - również wykorzystano rozwiązanie SecuFIRM2, które nie wymaga zdejmowania płyty głównej, gdy chcemy zamontować zestaw na procesorze AMD.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu. 

 

Arctic Freezer i11 PWM

poradnik Świąteczny 2014

Arctic Freezer i11 przeznaczony jest na podstawki Intela LGA 1150/1155/1156/2011.Chłodzenie te waży 480 gramów przy wymiarach 10.8 cm x 9 cm x 13 cm. Oprócz 45 aluminiowych finów oraz trzech rur heatpipe (6mm) dostaniemy do pomocy także 92 mm wentylator sterowany sygnałami PWM (500 RPM - 2000 RPM). W zestawie do Freezer i11/A11 otrzymamy pastę termoprzewodzącą MX-4. Wentylator wykorzystuje Fluid Dynamic Bearing co znacząco wpływa na bardzo niski poziom wytwarzanego hałasu.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu. 

 

ARCTIC Accelero Xtreme IV

poradnik Świąteczny 2012

ARCTIC Accelero Xtreme IV to najnowsze chłodzenie dla kart graficznych od Arctica zapewniające doskonałe temperatury przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. ARCTIC Accelero Xtreme IV jest podobny do Xtreme III ale oferuje kompatybilność z kilkoma nowymi kartami, płytę chłodzącą spód karty, oraz montaż bez kleju. Ta ostatnia cecha jest dość ważna, gdyż po demontażu nie pozostają ślady po kleju tak jak w starszych wersjach. Specyfikacja producenta określa radiator składający się z 84 aluminiowych listków połączonych 5 rurkami Heatpipe. Schładzacz posiada zaaplikowaną, wydajną pastę termoprzewodzącą MX-4. Uwaga! Chłodzenie jest na prawdę duże i mierzy 288 (Dł.) x 103 (Sz.) x 50 (Wys.). Wymaga ono co najmniej trzech slotów do instalacji. Za cichą pracę odpowiadają trzy wentylatory 92mm sterowane przez układ PWM (micro 4-pin). Wykorzystanie pięciu Heatpipe o średnicy 6mm oraz doskonałej pasty Arctic MX-3 pozwala schłodzić nawet karty o 300W mocy! Kompatybilność:

Nvidia GeForce: GTX Titan (Black), 780 (Ti), 770, 760, 750 (Ti), 680, 670, 660 (Ti), 650 (Ti,Ti boost), 580, 570, 560 (Ti,SE), 550 Ti, 480, 460(SE), GTS 450, 250, 240 (OEM)

AMD Radeon: R9 290(X), 270(X), R7 265, HD 8870, 7870(XT, GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 4830, 3870, 3850, 3690

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Thermalright HR-02 Macho Rev. B

poradnik Świąteczny 2013Nowy system chłodzenia Thermaltight HR-02 Macho Rev. B stworzonego z myślą o najwydajniejszych procesorach. Konstrukcja ma charakteryzować się bardzo wysoką wydajnością odprowadzania ciepła, będąc przy tym praktycznie niesłyszalna. Według producenta sprzęt ten ma być niepokonany w swoim przedziale cenowym. Thermalright HR-02 Macho Rev. B to następca świetnie przyjętego systemu chłodzenia zaprezentowanego w 2011 roku. Producent wprowadził do swojej konstrukcji kilka ulepszeń, dzięki którym cooler ma być wydajniejszy, a przy tym cichszy niż jego poprzednik. Sprzęt został wyposażony w niklowaną i polerowaną podstawkę, z którą połączonych jest sześć rurek cieplnych. Wymiary Thermalright HR-02 Macho Rev. B wynoszą 140 mm x 102 mm x 162 mm (długość x szerokość x wysokość), a konstrukcja waży 720 g. Producent twierdzi, że dzięki specjalnej budowie systemu chłodzenia powinien on sobie poradzić ze wszystkimi najwydajniejszymi procesorami wyposażonymi w maksymalnie osiem rdzeni. Na pokładzie znalazł się też wentylator TY 147, którego maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1300 obrotów na minutę. Konstrukcja zapewnia przy tym przepływ powietrz na poziomie 73,6 CFM, co daje około 125 m3/h. Producent zmniejszył minimalną prędkość z 900 obr./m na 300 obr./m, dzięki czemu wentylator ma być praktycznie całkowicie bezgłośny.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Zasilacz awaryjny PowerWalker VI 2200 LCD

 

Najmocniejszy UPS z wśród modeli domowo/biurowych marki PowerWalker. Dzięki dwóm bateriom 9Ah potrafi podtrzymać zasilanie typowego komputera nawet do 30 minut. Maksymalna moc rzeczywista do 1100W sprawia, że sprawdzi się również we współpracy z profesjonalnymi komputerami dla graczy. Dwa gniazda zasilające IEC (komputerowe) umożliwiają podłączenie komputera/monitora. Kolejne dwa gniazda typu E (tzw. polskie gniazdka z bolcem uziemiającym) pozwalają podłączyć urządzenia takie jak: router, drukarka atramentowa czy ładowarka do telefonu.

Wbudowany filtr przeciwprzepięciowy RJ-11/RJ-45 zabezpieczy modem/router przed skokami napięcia na linii telefonicznej/ethernetowej. Port USB umożliwia monitorowanie statusu UPS-a za pomocą dołączonego oprogramowania (w języku polskim), a wbudowany wyświetlacz LCD informuje o stanie pracy UPS-a, poziomie jego obciążenia, poziomie naładowania baterii czy wartości napięcia wejściowego i wyjściowego.

Wbudowany AVR (Automatic Voltage Regulator) zapewnia stabilizację napięcia w przypadku chwilowych jego skoków. Jeżeli napięcie jest poza dopuszczalnym pasmem, to AVR dostosuje napięcie do wartości wymaganej, bez konieczności przechodzenia w tryb pracy na akumulatorze. W przypadku dalszego przekroczenia dopuszczalnego zakresu napięcia wyjściowego UPS przełącz się w tryb pracy na baterii, eliminując tym samym ryzyko uszkodzenia podłączonego sprzętu. Dzięki funkcji zimnego startu możesz uruchomić UPS nawet gdy nie jest podłączony do prądu. Zaopatrzony w funkcję automatycznego restartu gwarantuje ponowne uruchomienie UPS-a w momencie powrotu zasilania, nawet gdy akumulatory zostały całkowicie wyładowane. Inteligenta wielostopniowa ładowarka pozwala na naładowanie baterii znajdujących się w UPS-ie do poziomu 90% w czasie 6 godzin.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Wentylatory Noctua Redux

poradnik Świąteczny 2012

Nowe wentylatory Noctua to idealne rozwiązanie dla wydajnego chłodzenia obudów i radiatorów przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu hałasu. Klasyczne wersje np. NF-P14 od dawna są używane i cenione przez fanów na całym świecie. Zwyciężały one wielokrotnie testy i zdobywały nagrody i wyróżnienia. Wersja Redux to nic innego jak znany, sprawdzony i wielokrotnie już nagradzany NF-P14, w kwadratowej ramce, ale w przystępniejszym pakiecie cenowym. Sam wentylator jest tym samym produktem serii premium, zredukowano natomiast tylko wyposażenie dodatkowe. Najwyższej klasy łożysko SSO, zastosowane patenty Noctua, żywotność ponad 150 000 godzin i pełna 6-cio letnia gwarancja producenta sprawiają, że Redux jest sprawdzonym chłodzeniem premium, w atrakcyjnej cenie, popartym zaufaniem i jakością Noctua. Wentylator posiada aż 9 łopatek o specjalnym kształcie co zapewnia wyjątkową wydajność ciśnienia i przepływu powietrza tak bardzo potrzebną np. przy chłodzeniu radiatorów CPU czy chłodnic chłodzenia wodnego. Specjalne nacięcia na boku łopatek rozdzielają odpływ wirów krawędziowych na kilka mniejszych wirów. Dzięki temu szum jest rozprowadzany w szerszym zakresie częstotliwości, a więc postrzegany jest jako mniej uciążliwy dla ucha ludzkiego.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Wentylatory Noctua IPPC

poradnik Świąteczny 2013Nowa seria industrialPPC (120 i 140mm), to już ukłon w stronę użytkowników szukających wytrzymałych wentylatorów, odpornych na wstrząsy i zabrudzenia. Jej dość filigranowo wyglądająca ramka została wzmocniona włóknem szklanym, podobnie jak łopatki wirnika. Seria ta charakteryzuje się czarną barwą plastików i brązem silikonowych tłumików drgań. Są to urządzenia zdecydowanie najwydajniejsze na rynku, jednak ich cena odstrasza co niektórych użytkowników. Może to być idealny pomysł na prezent dla overclockerów!

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Zasilacz be quiet! Straight Power 10

be quiet! Straight Power 10 500W CM zapewnia wydajność na najwyższym poziomie, bezkompromisową ciszę oraz najlepszą jakość zasilania. Funkcje w serii Straight Power 10:
• Bezgłośny wentylator SilentWings® 3 135mm z ulepszoną konstrukcją ramy wentylatora
• Otwór wentylacyjny o specjalnym kształcie zapewnia jeszcze lepszy system chłodzenia jednostki zasilacza.
• Wysoka sprawność (do 93%) potwierdzona certyfikatem 80PLUS® Gold
• Cztery linie +12V
• Najlepsza stabilność zasilania w swojej klasie
• Wspiera tryb multi-GPU dzięki dwóm złączom PCI-Express
• Podzespoły wysokiej jakości do 105°C zwiększają niezawodność
• Zgodność ze standardem ErP 2014
• Odpinany system kabli ułatwia ich konfigurację oraz poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy.
• Projektowanie, koncepcja produktu oraz kontrola jakości w Niemczech
5 lat gwarancji

Niezależnie od tego, czy budujesz wysokowydajny komputer do gier z kilkoma kartami graficznymi, cichy computer multimedialny, czy po prostu szukasz lepszego, bardziej cichego zasilania, be quiet! Straight Power 10 500W CM jest najlepszym wyborem.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Chłodzenie procesora be quiet! Pure Rock

poradnik Świąteczny 2013

Pure Rock to zestaw chłodzący przeznaczony do zastosowania w cichych systemach multimedialnych oraz do zestawów z zaawansowaną grafiką. Jeśli poszukujesz zestawu chłodzącego zapewniającego doskonałą wydajność oraz oferującego przystępną i rozsądną cenę, oto co otrzymasz z tym produktem:
• Wysoka wydajność chłodzenia (150W TDP)
• Montaż zestawu od góry płyty głównej
• Cztery 6mm rurki cieplne z aluminiowymi zakończeniami
• Optymalnie cichy 120mm wentylator be quiet!
• Kontrola prędkości obrotowej wentylatora poprzez system PWM
• Kompaktowy design produktu pozwala na wyjątkowo łatwy montaż wszystkimi aktualnymi podstawkami Intel® oraz AMD
• Powierzchnia wykończona motywem szczotkowanego aluminium
3 letnia gwarancja
• Niemiecka koncepcja produktu, design oraz kontrola jakości

Sprawdź słynną ciszę produktów be quiet! (do 26,8 dB(A)) dostępną w tak umiarkowanej cenie.
Pure Rock to Twój wybór, nie rezygnuj z jakości kosztem oszczędności.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Seasonic Platinum-660 P660 (SS-660XP2) 80Plus Platinum 660W

Zasilacz o mocy 660 Watt zgodny ze specyfikacją ATX12V i EPS12V. Wyposażony w aktywny układ PFC i 120 mm wentylator. Sprawność wynosi 92%. Wyposażony w zabezpieczenia OCP, OPP/OLP, OTP, OVP, SCP i UVP. Posiada złącza odpinane i certyfikat 80 Plus Platinum. W załączeniu kabel zasilający.

Zasilacze Seasonic z serii Platinum oferują wysoką sprawność potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Platinum. W środku obudowy zasilaczy znajdują się komponenty najwyższej jakości - pozłacane wtyki, japońskie kondensatory typu Grade A, jedna 12V szyna oraz złącze Easy Swap.

Za chłodzenie zasilacza Seasonic Platinum-660 SS-660XP 660 W odpowiada legendarny wentylator Sanyo Denki San Ace. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego kontrolera obrotów wentylator w zasilaczu pracuje trzech trybach (automatyczne przełączanie):

 • Fanless (pasywny - do 30% obciążenia nominalnego)
 • Silent (cichy - do 50% obciążenia nominalnego)
 • Cooling (chłodzenie powyżej 50% obciążenia nominalnego)

Warto również zaznaczyć, że w razie potrzeby można na ręcznie włączyć cichszy jego tryb pracy, a służy do tego przełącznik na jednej ze ścianek.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Cryorig R1 Ultimate

Produkty firmy CRYORIG są zaprojektowane od podstaw w taki sposób, aby były przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze. Zobacz, jak możesz spowodować, aby Twój produkt CRYORIG był gotów do pracy w ciągu kilku minut. Zgłoszony do opatentowania system szybkiego montażu MultiSeg zapewniający zintegrowane rozwiązanie na platformach Intel, System szybkiego montażu firmy CRYORIG MultiSeg pozwala na pewniejszą i bezpieczniejszą instalację w przeciągu kilku minut. Akustyka jest równie ważna jak wydajność. Dlatego też wentylator XF140 140mm jest zintegrowany akustycznie. XF140 wykorzystuje nasze łożysko Wysokiej Dokładności Niskich Szumów (HPLN) i demontowalny amortyzator drgań akustycznych, przez co jest on dokładnie dopasowany i jednocześnie redukuje drgania i hałas. System R1 Heatpipe Convex-Align pozwala na umieszczenie większej ilości rurek cieplnych na danej powierzchni, zoptymalizowane ułożenie rurek cieplnych na miedzianej podstawie, oraz lepsze dopasowanie do twojego procesora. W systemie Heatpipe Convex-Align każda rurka cieplna pracuje na maksymalnej wartości Zaprojektowanej Mocy Cieplnej. Ciepło rozchodzi się na żebrach radiatora promieniowo. Dlatego rozmieszczając osie rurek cieplnych na żebrach radiatora zrobiliśmy to zgodnie z optymalizacją rozmieszczenia radiatorów (Heatsink Displacement Optimization ) pozwala to na lepsze i bardziej równomierne rozpraszanie ciepła na żebrach w porównaniu do tradycyjnego liniowego rozłożenia.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Seasonic G-Series G-550

Seasonic G-Series G-550 SSR-550RM 80Plus Gold 550W to zasilacz z serii Seasonic G-Series. Jest to kolejna doskonała seria zasilaczy adresowana do użytkowników oczekujących cichej pracy, wysokiej sprawności i 5 lat gwarancji a do tego przy zachowaniu korzystnej ceny. Rodzina zasilaczy z serii G składa się z czterech członków, o pojemnościach od 360W do 650W. Wszystkie posiadają wysoką sprawność potwierdzoną certyfikatem 80Plus Gold. Dla osób posiadających mocne komputery ważnym aspektem jest układ konwersji DC-DC. Pozwala ona na lepszą stabilność napięć przy szybkich zmianach obciążenia i maksymalizuje dostępne obciążenie na jednej silnej linii +12V. Sprawia to, że zasilacz potrafi oddać praktycznie całą swoją moc właśnie na linię +12V! Zastosowanie japońskich kondensatorów E-CAP (stałe kondensatory aluminiowo-polimerowe) przystosowanych do pracy w temperaturze 105°C pozwala na zachowanie doskonałych parametrów pracy zasilacza przez długi czas. Co ważne producent zapewnia stabilność napięć na poziomie 3% (specyfikacja ATX dopuszcza odchylenia na poziomie 5%). Miłośnicy cichych komputerów docenią z pewnością legendarnie ciche wentylatory ADDA z łożyskiem kulkowym sterowanym przez zaawansowany układ kontroli Seasonic S2FC. Zasilacze Seasonic G-Series 550W wyposażono w najnowszą wersję odpinanego okablowania. Teraz okablowanie jest czarne i połączone na stałe w płaskie wiązki, które łatwiej prowadzić wewnątrz obudowy. Seasonic słuchając komentarzy klientów chciał sprawić by okablowanie serii G było bardziej giętkie i zajmowało jednocześnie mniejszą przestrzeń.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Fander Roxo 12025P 120mm FRX3-12025P PWM 600-1600rpm

Fander Roxo 12025P PWM 120 mm to reprezentant trzeciej generacji serii Roxo (FRX3), wyróżniającej się ultra cichym łożyskiem HydraZ oraz osią wirnika wykonaną z brązu dla niezrównanej trwałości. Wentylatory Roxo FRX3 dostępne są w czterech wersjach (L - wolne obroty, M - średnie obroty, H - wysokie obroty, P - kontrola PWM). W Fander Roxo trzeciej generacji zastosowano innowacyjny wirnik VorteX, którego zadaniem jest zapewnienie najlepszego stosunku przepływu powietrza do poziomu hałasu. Ścisła kontrola procesu produkcji oraz najwyższa jakość wykonania, pozwoliły na zwiększenie okresu ekskluzywnej gwarancji FanSwap dla serii Roxo do trzech lat. Fander Roxo 12025P obraca się z maksymalną prędkością obrotową wynoszącą 1600 RPM i tłoczy wtedy 79,3 CFM (134,8 m3/h) przy poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 19,9 dB(A).

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Seasonic Snow Silent-1050

Seasonic Snow Silent-1050 (SS-1050XP3) to specjalna edycja zasilacza Seasonic opartego o platformę P-Series XP3. Zasilacz ten oferuje 1050W mocy oraz najwyższą sprawność potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Platinum. W środku obudowy zasilaczy znajdują się komponenty najwyższej jakości - pozłacane wtyki, japońskie kondensatory typu Grade A, jedna mocna szyna 12V (87A) oraz złącze Easy Swap. Za chłodzenie zasilacza Seasonic Snow Silent-1050 (SS-1050XP3) odpowiada legendarny wentylator Honghua na łożysku FDB. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego przełącznika kontrolera obrotów między S3FC a S2FC wentylator w zasilaczu może pracować w kilku trybach:

 • Fanless (pasywny - do 50% obciążenia nominalnego)
 • Silent (cichy - od 50% obciążenia nominalnego)
 • Cooling (chłodzenie powyżej 50% obciążenia nominalnego)

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Cryorig H5 Universal

Schładzacze procesora serii CRYORIG H5 korzystają z dobrodziejstw chronionej prawami patentowymi konstrukcji Hive Fin. Jej projekt pozwala na integrację z wcześniej opracowaną technologią Jet Fin Acceleration z Turbulence Reduction (odpowiada za redukcję turbulencji powietrza tłoczonego przez wentylator) oraz wzmocnienie wytrzymałości strukturalnej zestawów żeber. Połączony w jedno projekt Hive Fin przynosi innowacyjną wydajność w dziedzinie chłodzenia.

Dzięki wykorzystaniu większego wlotu powietrza oraz zwężającej się sekcji odprowadzania na żebrach powietrze jest sprężane do szybszego ruchu podczas opuszczania rozpraszacza ciepła. Jet Fin Acceleration System wyprowadza gorące powietrze z systemu szybciej i bardziej efektywnie.

Wykorzystując konstrukcję o kształcie plastra miodu na przodzie wlotu powietrza radiatora redukowane są turbulencje powietrza oraz prostowany zostaje strumień powietrza. Wspomaga to przepływ strumienia powietrza przez radiator tak, aby przechodził bezpośrednio przez całą jego długość i skuteczniej odprowadzał gorące powietrze.

Cryorig H5 wykorzystuje rozszerzające się do tyłu powierzchnie żeber. Umożliwia to rozpraszaczowi ciepła osiągnięcie fenomenalnej wydajności chłodzenia porównywalnej z droższymi radiatorami typu Twin Tower (podwójna wieża). W przypadku Cryorig H5 udało się uzyskać powierzchnię rozpraszania odpowiadającą około 90% powierzchni najlepszego chłodzenia z serii R1.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Fander Roxo 14020P 140mm FRX3-14020P 700-1700rpm

Fander Roxo 14020P 140 mm to kolejny reprezentant trzeciej generacji serii Roxo (FRX3), wyróżniającej się ultra cichym łożyskiem HydraZ oraz osią wirnika wykonaną z brązu dla niezrównanej trwałości. Wentylatory Roxo FRX3 dostępne są w czterech wersjach (L - wolne obroty, M - średnie obroty, H - wysokie obroty, P - kontrola PWM). W Fander Roxo trzeciej generacji zastosowano wirnik VorteX, którego zadaniem jest zapewnienie najlepszego stosunku przepływu powietrza do poziomu hałasu. Ścisła kontrola procesu produkcji oraz najwyższa jakość wykonania pozwoliła na zwiększenie okresu ekskluzywnej gwarancji FanSwap dla serii Roxo do trzech lat. Fander Roxo 14020P obraca się z maksymalną prędkością obrotową wynoszącą 700-1700RPM i tłoczy do 80,9 CFM (137,4 m3/h) przy poziomie hałasu wynoszącym 17,0 dB(A).

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~ratatata

  2014-12-06 10:16:20

  zabrakło chociażby Geniusa Gaila który jak za cenę myszki do 150zł naprawdę jest konkurencyjna myszką zwłaszcza biję na głowę gryzonie z tego zastawienia.
  Miałem okazję dziś na niej trochę pograć u znajomego i Mysz godna polecenia. Ciężko dorwać myszkę z 8200 DPI za tak niską cenę
 • Vroya

  2014-12-06 10:17:10

  Kurde, chcę zamienić moją starą mychę i klawiaturę, ale nie mogę się z nimi rozstać. Niby stare i raczej badziewiaste, ale wciąż działają i służą dobrze. Może za rok...
 • ~Godziu

  2014-12-06 15:45:06

  fajna okładka gta 5 :D
 • ~ratatata

  2014-12-15 21:40:05

  Przyznam szczerze, że tak jak wielu fanów serii Assassin's Creed bałam się, że gra będzie nudna, a fabuła będzie tylko kopią reszty serii. Zastanawiałam się czy stworzenie bohatera, który jest asasynem-piratem to dobry wybór. Czy to aby nie przesada? Skończyły im się pomysły? Ale gdy tylko odpaliłam grę... Cóż. Ubisoft rzucił na mnie urok. Akcja zaczyna się już od pierwszej minuty gry. Grafika- cudo. Niektóre miejsca wyglądały jak z bajki. Edward- jeden z najlepszych i najciekawszych bohaterów AC. Bitwy morskie- ten kto to wymyślił jest geniuszem. Mogłabym wymieniać zalety tej gry jeszcze długo, ale myślę, że wystarczy jeśli powiem, że jest ona warta tego by ją kupić. Assassin's Creed znowu mnie zaczarowało i zaskoczyło. Polecam
 • szarlotens

  2014-12-17 07:59:10

  CRYORIG H5 Universal- eh - Nie ma już innych kolorów na świecie? Gdzie człowiek nie spojrzy to w logach firm wszędzie to samo: czerwony, żółty, zielony niebieski.
 • czytelnik18

  2014-12-18 01:24:39

  Wysokość coolera R1 od Cryorig to prawie 17cm co powoduje, że nie zmieści się w wielu obudowach, prawdopodobnie większości typu mini tower.
  Poza tym o wydajności czy głośności też nie gniotą w podłogę
 • ~zenfist

  2014-12-18 12:51:10

  Test na Techpowerup mówi co innego na temat wydajności Cryorig. Miażdży wszystko, poza chłodzeniem wodnym. Coś mi twoje wypowiedź zalatuje badPR w polskim wykonaniu...
  http://www.techpowerup.com/reviews/CRYORIG/R1_Universal/6.html

  A żeby nie było, że "to tylko jeden test" to tutaj jest R1 vs D15
  http://www.pcgameware.co.uk/reviews/cpu-coolers/noctua-nh-d15-cpu-cooler-review/
 • valde

  2014-12-18 21:33:42

  Nie powiem... Taki UPSik by się przydał:)
 • czytelnik18

  2014-12-18 23:49:07

  @zenfist, nic z tych rzeczy. Po prostu dla mnie ta marka od Noctu'y musi się jeszcze wiele nauczyć.
 • niskofil1001

  2014-12-20 18:59:43

  zenfist ma rację, ten cooler to świetny sprzęt!

Komentarz 10


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...