» załóż konto» przypomnij hasło

Rodzinka w komplecie

Plextor M6e, M6S i M6 Pro - test dysków SSD

Autor: Michał Mroziński | Data: 2015-05-18 05:09:06

A A A | Wejść na stronę 11577 | Komentarzy 4

Plextor M6e, M6S i M6 Pro - test dysków SSD

Dyski SSD zaczynają coraz częściej pokazywać się w naszych komputerach i notebookach. Powód jest banalnie prosty – ich ceny nareszcie schodzą do poziomu osiągalnego przez większość użytkowników, a zalet raczej nikomu nie trzeba przedstawiać – zwiększona responsywność komputera, wyższy komfort pracy, a także mniejsze zużycie energii. Czy dysk SSD może czymś zaskoczyć? Tak!


Zapewne większość ze starszego grona naszych Czytelników kojarzy markę Plextor z napędami optycznymi. W dawnych czasach, kiedy po ziemi chodziły dinozaury pecetowe z rodziny Pentium (oczywiście nie pierwszych :) ), napęd optyczny był najciekawszą opcją przenoszenia danych (przy okazji najszybszą na rynku konsumenckim – rozwiązania serwerowe pomijamy :) ). Plextor miał opinię producenta jednych z najbardziej niezawodnych konstrukcji, a zarazem „tytanów” w kwestii odczytywania zniszczonych (porysowanych) płyt CD (a później również DVD). To dzięki takim opiniom posiadanie napędu ze stajni Plextora, w niektórych środowiskach, było traktowane jako „must have”. Mijały lata i płyty CD/DVD przestały być tak ważnym elementem przenoszenia danych – prościej przecież teraz przenieść swoje pliki za pomocą szybkiego pendrive'a lub po prostu – wyeksportować je do chmury. Plextor nie poddał się jednak i postanowił wejść w nową niszę – dyski SSD. Kolejne konstrukcje potwierdzały, iż Firmie nadal przyświecają te same ideały w tworzeniu sprzętu – jakość i wydajność. Seria M5 pokazała, iż można tworzyć szybkie i zarazem stabilne dyski SSD targetowane do różnych grup użytkowników. M5S przekonał bardziej oszczędnych, natomiast M5Pro – oczekujących maksymalnej wydajności – entuzjastów. Idąc zgodnie z tą strategią, Plextor zaprezentował rodzinę M6, która poprawiała wyniki swoich poprzedników na polu wydajności, ale także opłacalności. Podążając za rynkowymi nowinkami wśród wprowadzonych dysków SSD – poza standardowymi formatami 2,5” - znajdziemy również modele PCI-Express, oraz M.2. Szeroka gama produktów w ramach serii M6 została również dobrze przyjęta przez Klientów, choć ceny niektórych modeli – nie aż tak gorąco :) … Czy ów ceny są poparte wymiernymi korzyściami dla nas – Użytkowników? Sprawdźmy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~fil

  2015-05-24 22:15:51

  Czy ten M6e będzie bardziej żywotny niż normalne dyski ssd pod satę? Czy to bez znaczenia?
 • ~majkel

  2015-05-25 10:50:23

  Plextor M6e tylko dla entuzjastów i profesjonalistów :)
 • ~kurdeks

  2015-05-25 17:39:36

  Osobiscie bez SSD juz sie nie moge obyc, ta responsywnosc systemu i aplikacji to jest cos, ciezkiego do opisania.
 • ~Androsza

  2015-06-17 13:49:32

  M6e BK - polecam zdecydowanie każdemu jeśli zależy mu na wydajności. Dysk nie jest tani, ale jeśli chodzi o wydajność to PCIe wymiata.

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

  Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

    Tak, już dziewięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Niech te Święta będą magiczne - konkurs

  Niech te Święta będą magiczne...

    Chociaż nie należymy do ekipy Świętego Mikołaja, to co roku robimy wszystko, aby rozdać wiele nagród dla naszych...

 • Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania jest sprzęt od firmy Antec. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy odpowiedzieć na proste...