» załóż konto» przypomnij hasło

Alternatywa dla Diablo 3?

Path of Exile - recenzja gry

Autor: Wojciech Abramek | Data: 2012-05-12 12:41:44

A A A | Wejść na stronę 86283 | Komentarzy 5

Path of Exile - recenzja gry Path of Exile jest jedną z bardziej tajemniczych oraz interesujących gier z gatunku online action RPG ostatnich miesięcy i pomimo statusu Closed Beta zdobywa coraz większą popularność. Jej deweloperem jest maleńkie i równie tajemnicze studio Grinding Gear Games pochodzące z egzotycznej Nowej Zelandii. Na pierwszy rzut oka gra przypomina doskonale znaną serię Diablo, ale czy na pewno jest to słuszne i sprawiedliwe porównanie? Czy gra stworzona przez grupę przyjaciół, a prywatnie także zapalonych graczy, może równać się z klasykiem gatunku hack'n'slash? Zapraszam do lektury.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że aktualnie gra posiada status Closed Beta, stąd też tylko posiadacze specjalnego klucza mogą uczestniczyć w rozgrywkach. Wyjątek stanowią eventy zwane „Open Beta Weekend”, podczas których każdy zarejestrowany gracz może na kilka dni zagłębić się w świat Path of Exile (najbliższy w dniach 12-14 maja). Istnieje jednak kilka sposobów na zdobycie klucza do bety:

 • po zarejestrowaniu się, co 5 minut 1 osoba za darmo dostaje klucz;

 • kupno za pomocą mikropłatności – koszt 10$;

 • zdobycie go na oficjalnym forum – codziennie kilka osób rozdaje niepotrzebne im klucze.

Pomimo iż gra nie prowadzi jeszcze nawet otwartych beta testów (które zapowiadane są na najbliższą przyszłość) serwery przeżywają prawdziwy szturm graczy, co spowodowało, że postanowiłem poświęcić jej kilka słów. Pod tym adresem możemy pobrać najnowszego klienta gry (około 3.5GB). W przyszłości według zapewnień twórców gra będzie dostępna zupełnie za darmo.

Statek kołysząc się miarowo, przesuwa po podłodze butelki, odganiając tym samym natrętne szczury, które zdaje się zasmakowały w ścierwie leżącym w sąsiedniej celi - nie mam nawet siły wyobrażać sobie, co spotkało tego nieszczęśliwca. Cieszę się tylko, że nie jestem na jego miejscu. Wśród smrodu zgnilizny i jęków współwięźniów płynę do najstraszliwszego więzienia znanego w moim świecie – stamtąd nie ma ucieczki. Odkąd wyruszyliśmy minął tydzień, a może dwa. Chyba popadam w coraz większe szaleństwo. Huh? Oczywiście, że nie zasłużyłam na tę karę... Nikt z nas nie zasłużył. Cii...słyszysz grzmoty? Chyba sztorm się zbliża. Czuję jak fale uderzają w nasz okręt z coraz większą siłą. Zdaje mi się, że słyszałam jak ścinano maszt. Nie wygląda to dobrze, ale jeśli mam gnić w więzieniu, wolę zginąć w mętnych otchłaniach oceanu... 

Gdzie ja jestem? Chyba straciłam przytomność, pamiętam że nieźle nami rzuciło. Wszystko mnie boli, ale nie mogę zostać na brzegu wśród fal... Czy to możliwe, że los dał mi drugą szansę?

Tak właśnie w swobodnej interpretacji rozpoczyna się fabuła Path of Exile. Jako ocalały z katastrofy więzień postanawiasz zwiedzić post-apokaliptyczny świat zwany Wraeclast oraz pomóc jego mieszkańcom.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • RafalC

  2012-05-13 01:42:16

  Do Diablo 3 to chyba jej daleko...
 • seba0808

  2012-05-13 09:54:55

  ... oj tak. Nawiązując do Diablo którego premiera już na dniach, mam nadzieję że zrobicie recenzję.Ja osobiście nie mogę się doczekać aż dotrze mój preorder.
 • dingo

  2012-05-16 21:43:39

  ładny art
 • gromerr

  2012-06-07 14:38:34

  Konkurs – wygraj klucz do gry!
  Na stronie www.path-of-exile.pl przygotowaliśmy serie konkursów w których oczywiście nagrodami są klucze do zamkniętych testów gry Path of Exile.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony oraz do wzięcia udziału w zabawie.
 • ~Gracz

  2013-01-29 17:45:54

  Uświadamiam!
  Gra lepsza od diabolo 2 i chVjowego 3.Gra jest duchowym spadkobiercą Diablo (jedynki),więc jej fani poczują się jak w domu. Gimbaza i tak dalej będzie grać w: "diabolo czy" i "kol of druty". Ludzie nienawiści nienawidźcie ,ludzie miłości kochajcie!

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...