» załóż konto» przypomnij hasło

Symbian na wieki wieków?

Nokia C7 - test telefonu

Autor: Marek Krzyżowski | Data: 2011-05-20 22:45:12

A A A | Wejść na stronę 132076 | Komentarzy 18


Domyślnie w menu znajduje się 12 ikon, można zmieniać kolejność ikon i dodawać własne. Menu wykorzystuje akcelerometr w celu określenia orientacji. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji Symbiana zmiana orientacji zachodzi płynnie.

Nokia c7

Nokia c7

Nokia c7

Kontakty

Do kontaktu można dodać numer komórki, numer stacjonarny, adres pocztowy, adres, telefon internetowy, firmę, stanowisko, dzwonek, zdjęcie oraz adresy komunikatorów internetowych m.in. Facebook, Skype i Ovi by Nokia. Możliwe jest dodanie innych pozycji w kontaktach. Kontakty mogą być dzielone na grupy i filtrowane według nazw.

Nokia c7

Nokia c7

Wiadomości

Menu wiadomości praktycznie nie różni się od menu zastosowanego w s60v5. Niestety pliki odbierane przez Bluetooth nadal zapisują się w skrzynce odbiorczej i pozostawiają monit o nowej wiadomości. Sporym usprawnieniem jest to, że pliki zapisują się w telefonie, przez co nie trzeba otwierać wiadomości i zapisywać załączników.

Nokia c7

Nokia c7

Tworzenie nowych wiadomości odbywa się za pomocą pionowej klawiatury alfanumerycznej i poziomej klawiatury QWERTY. Na pierwszy rzut oka pozioma klawiatura QWERTY wydaje się dobra, jednak do momentu wprowadzania polskich znaków. Brakuje znaków Ć, Ś, Ó oraz Ź. Nie ma ich nawet na liście dodatkowych symboli. Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pionowej klawiatury i klikukrotne naciśniecie na żądany przycisk. Nokia nie pomniała o przewidywaniu wprowadzanego tekstu, włączane osobno dla klawiatury pionowej jak i poziomej.

Nokia c7

Nokia c7

Internet

Po wybraniu ikony Internet pojawiają się zakładki. Przeglądarka internetowa jest oparta na Web Runtime 7.2. Przeglądarka praktycznie nie różni się od tej zainstalowanej w poprzedniej wersji systemu. W telefonie zainstalowano Flash w wersji 4.0 Lite. Umożliwia to oglądnie filmów i reklam na stronach internetowych, choć zdarza się, że w miejscu filmów zobaczymy uszkodzoną ikonkę Flash. Telefon automatycznie łączy się z hotspotem, z którym nawiązał wcześniej połączenie. Przesył danych następuje w technologiach HSDPA (10,2 Mb/s) i HSUPA (2 Mb/s).

Nokia c7

Nokia c7

W telefonie zainstalowano demonstracyjna wersję pakietu QuickOffice, umożliwiającą tylko odczyt dokumentów, w tym dokumentów Office 2007. Podobnie jak w przypadku starszych modeli telefonów Nokia w C7 znajduje się pełna wersję map Ovi. Aplikacja wskazuje drogę podczas jazdy samochodem lub podczas pieszej wyprawy, może wydawać komunikaty głosowe. W formie promocji platformy Symbian^3 Nokia oferuje kilka darmowych tytułów gier na tą platformę.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Klakiers

  2011-05-21 12:39:15

  Smartfon nawet, nawet. Tylko czy oni nie mogą wsadzać w nie czegoś wydajniejszego? każdy fabryczny Symbian zamula...
 • Kamil_K

  2011-05-21 13:52:49

  W tej samej klasie cenowej są niemalże same lepsze pozycje. C7 jest tak bardzo nijaka, że dziwię się, że ktokolwiek w ogóle ją wybiera.
 • ~elf

  2011-05-21 14:19:26

  Ehh, do d**y. Już wolę kupić porządnego samsunga z androidem i mieć dostęp do android market za niedużą cenę. Nokia schodzi na psy. Życzę szybkiego upadku tej firmy.
 • ~Yood

  2011-05-21 14:19:38

  Czy ktoś z użytkowników powie mi czy można w tej Noki zainstalować taką fajną aplikacje pogodową jak np. są w telefonach HTC. Super to tam wygląda i jestem ciekaw czy ta Nokia też coś takiego ma ???
 • ~Yood

  2011-05-21 14:43:34

  Android to szpieg, nie dosc ze kazdy ma konto na gmailu to jeszzce system w telefonie i google wie o Was wszystko... Powodzenia androidowcy, bo napewno google wykorzystuje albo zbiera jakies informacie po cichu...
 • Klakiers

  2011-05-21 17:08:48

   

  ~Yood napisał:

  Czy ktoś z użytkowników powie mi czy można w tej Noki zainstalować taką fajną aplikacje pogodową jak np. są w telefonach HTC. Super to tam wygląda i jestem ciekaw czy ta Nokia też coś takiego ma ???


  Na oryginalnym sofcie raczej nie. Są jednak przerobione wersje oprogramowanie i możliwe, że takie aplikacje jak podogynka są dostępne lub też zintegrowane z tym przerobionym firmawre'm ;)
  K.
 • ~Gonia

  2011-05-21 17:21:12

  Używam tego telefonu od tygodnia i muszę przyznać, że jest to bardzo udany produkt. Telefon działa szybko, jest intuicyjny w obsłudze i solidnie wykonany. Jedyny minus jaki przeszkadza mi w tym telefonie to brak autofokusa. Przy telefonie tej klasy to niedopuszczalne imo.
 • Irwander

  2011-05-23 00:46:34

  Marku popracuj nad fotkami ;) Bo trochę im brakuje do szczęścia ;)
 • ~Rafau

  2011-06-03 16:33:10

  Nie prawdą jest utrudnienie wpisywaniu polskich znaków.
  Przed porządanym: ć,ź,ś,ó wystarczy wcisnąć apostrof znajdujący się po prawiej stronie ekranu.
  Bardzo szybko i sprawnie
 • ~WojTecH

  2011-08-05 13:54:00

  Bardzo bawią mnie osoby które wypowiadają się a tak naprawdę nie miały żadnej styczności z telefonem. Zakochani w Androidzie, to wasza sprawa ale nie porównujcie go z symbianem 3 bo nie wiecie jak on wygląda. Polskie znaki jak Rafau wspomniał da się bardzo prosto wprowadzać pisząc przed nie zmiękczoną głoską apostrof.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 18


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...