» załóż konto» przypomnij hasło

Natec Beaver – niszczarka domowa

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2019-06-14 13:26:09

A A A | Wejść na stronę 9802 | Komentarzy 0

Natec Beaver – niszczarka domowa

Firma Natec poszerzyła swoją ofertę o trzy urządzenia, którymi są niszczarki dokumentów. Trafiły one niedawno do sklepów i są głównie dedykowane dla mniejszych firm, a także jako urządzenia awaryjne. Do naszej redakcji trafił najmniejszy, bo zaledwie 7 litrowy model Home, który sprawdzi się w warunkach domowych. Model ten pozwala na niszczenie pięciu arkuszy jednocześnie i został wyposażony w tryb automatyczny, zabezpieczenie termiczne i pierwszy poziom DIN 66399 (P-1). Jeżeli jesteście ciekawi czy warto wydać na to urządzenie 100 złotych i jaka jest jego wydajność to zapraszam do lektury.

Spis treści

Urządzenie przyjeżdża do nas zapakowane w elegancki czarno-niebieski karton (co jest charakterystyczne dla marki Natec). Na nim umieszczono sporo szczegółów dotyczących tego modelu. W środku poszczególne elementy są dobrze zabezpieczone. Po kolei mamy tutaj: kosz na pocięte dokumenty wykonany z tworzywa, samą niszczarkę (głowicę) i instrukcję obsługi.

Natec Beaver

Natec Beaver

Zacznijmy od kosza, który został wykonany z plastiku, a od spodu posiada niewielkie nóżki/podwyższenia. W tym modelu nie mamy okienka przez które można by podejrzeć do jakiego poziomu jest on zapełniony. Jest on bardzo lekki.

Natec Beaver

Głównym elementem jest jednak sama głowica, która wyposażona jest w rolki niszczące. Waży ona sporo, bo ponad 1,2 kilograma. Jej design jest stonowany, a jakość wykonania dobra. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, dlatego znajdziemy na nią miejsce w naszym pokoju czy biurze (zapewne pod biurkiem).

Natec Beaver

Dokumenty są cięte na paski o szerokości 7 mm (najniższy poziom bezpieczeństwa) z prędkością 2,2 m/min (do 5 dokumentów jednocześnie). To suche dane producenta. A jak z działaniem sprzętu jest w praktyce? Sprawdziliśmy to. Uruchomienie Beaver jest niezwykle proste – wystarczy podłączyć ją do prądu i podsunąć kartkę. Niszczarka oferuje dwie funkcje – automatyczną i cofania. W przypadku tej pierwszej sprzęt sam wyczuwa podsunięcie kartki i od razu przechodzi do pracy. Jedną kartkę A4 produkt Nateca pociąg w przeciągu około 6 sekund.

Natec Beaver

Drugą funkcją jest cofanie, co może się przydać w przypadku kiedy np. papier nam się zatnie to wtedy wystarczy przełączyć tryb i kartka zostanie „wypluwana” ze szczęki niszczarki. Głośność pracy nie jest tutaj nadmierna, powiedziałbym, że typowa dla tego typu urządzeń. Szkoda tylko, że kabel do połączenia Beaver ma zaledwie 1,5 metra. To w niektórych przypadkach może okazać się nieco za mało.

Natec Beaver

Dzięki funkcji start/stop nie powinniśmy raczej obawiać się o bezpieczeństwo. Czyszczenie kubła jest proste, ale wcale nie będziemy musieli tego robić zbyt często, ponieważ jego pojemność to 7 litrów.

Natec Beaver

We wstępie wspomnieliśmy o normie DIN 66399, więc warto wyjaśnić sobie co to jest. Określa ona siedem poziomów bezpieczeństwa w zależności od tajności i ważności dokumentów. Pierwszy to cięcie na paski mniejsze lub równe 12 mm, co jest zalecane dla dokumentów niskiego ryzyka, które nie zawierają newralgicznych danych. Poziom najwyższy, siódmy to cięcie na kawałki o szerokości poniżej 1 mm, co dotyczy dokumentów tajnych.

Natec Beaver

Co jeszcze powinniśmy sobie powiedzieć? Profesjonalne niszczarki są naprawdę drogie, dlatego jeżeli nie potrzebujecie wyjątkowo wydajnego sprzętu, który będzie utylizował dziennie setki kartek to produkt Nateca powinien okazać się dla Was strzałem w dziesiątkę. Nie poradzi sobie ona z tym co robią rozwiązania droższe np. cięciem kart kredytowych czy płyt CD.

Natec Beaver

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...