» załóż konto» przypomnij hasło

Prawdziwy gigant!

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2015-04-08 14:54:20

A A A | Wejść na stronę 32567 | Komentarzy 2

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B – recenzja obudowy

Firma Nanoxia już od wielu lat prezentuje bardzo dobrze wykonane obudowy komputerowe. Tym razem do naszej redakcji trafił najnowszy model tego producenta Deep Silence 6 Rev. B. Nowa rewizja ma zapewnić rozwiązania, które zadowolą także entuzjastów. Producent podkreśla tutaj zastosowanie nowej ramki montażowej dla sześciu dysków 2,5 cala oraz przygotowanie miejsca na chłodnice. Obudowa zmieści w środku także duże płyty główne w formacie HPTX, E-ATX i XL-ATX. Czy sprzęt taki znajdzie swoich zwolenników na polskim rynku? Sprawdziliśmy to.


Najnowsza obudowa Nanoxii jeszcze przed rozpakowaniem robi wrażenie swoją wagą! To ponad 20 kilogramowa konstrukcja. Została ona zapakowana w kolorowy karton z mnóstwem informacji o produkcie oraz licznymi zdjęciami. W środku znajdujemy drugie, duże pudełko z tackiami na dyski twarde, adapterami 5,25"->3,5", gumowymi zaślepkami, śrubkami, opaskami i przedłużaczami do kabli 24 pin ATX i 8 pin EPS.

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Nowa obudowa Nanoxii to produkt typu Full Tower. Obecnie jest on sprzedawany tylko w wersji bez okien, ale możliwe, że takie pojawią się także w sklepach. Także w naszym wypadku mamy dwa lite kawałki blachy, jako boczne panele. Całość jest bardzo stonowana, mało krzykliwa i raczej prosta.

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Projekt panelu przedniego oparty jest na dwóch drzwiczkach. Górne ukrywają cztery zatoki dla napędów optycznych 5,25 cala oraz dwa regulatory obrotów, a dolne dwa wentylatory 140 mm. Kiedy przyjrzymy się bliżej to w bocznych partiach przedniego panelu mamy liczne otwory wentylacyjne, które mają zapewnić dostęp do chłodnego powietrza, którym będą owiewane dyski twarde. Oczywiście w miejscu dwóch wentylatorów możemy także zamontować chłodnicę, co powinno zainteresować komputerowych entuzjastów. Producent nie zapomniał także o filtrach przeciwkurzowych. Same drzwiczki od wewnętrznej strony zostały pokryte materiałem tłumiącym szum dochodzący z wnętrza konstrukcji.

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

W tym wypadku panel I/O nie został umieszczony z przodu, ale na górze. Przed nim widzimy przycisk zasilania, który dookoła jest podświetlany diodą LED. Pod klapką (którą wsuwamy jakby w środek) mamy cztery porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, gniazda audio (2x 3,5 mm dla mikrofonu i słuchawek).

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Deep Silence 6 Rev. B ma wymiary 644 x 250 x 655 mm (wysokość x szerokość x głębokość) i waży ponad 20 kilogramów. To wszystko z uwagi na zastosowanie licznych elementów ze stali, a unikanie plastiku.

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Jedną z bardziej charakterystycznych cech tego modelu jest przygotowanie dwóch kominów, które możemy otwierać i zamykać przy pomocy suwaka, który znajduje się bocznym panelu. To rozwiązanie ma być alternatywą do często stosowanych metalowych siatek. Zobaczymy czy taki pomysł zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B

Na spodzie widzimy cztery stylowe nóżki z gumowymi końcówkami, które mają zapobiegać przenoszeniu drgań oraz duży filtr przeciwkurzowy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~fil

  2015-04-18 19:08:34

  zdecydowanie jedna z ciekawszych konstrukcji jakie widziałem - jej wielkość po prostu onieśmiela :)
 • ~KraKra

  2016-02-03 00:42:37

  Rewelacja.

  Wreszcie znalazłem coś, co będzie w stanie przyjąć płyty serwerowe asrocka, które to "maleństwa" pozwalają na podłączenie 12 dysków.

  Mam na myśli 8 rdzeniową C2750D4I i "nieco tańszą" 4 rdzeniową C2550D4I.

  W oparciu o tą obudowę i te płyty można zrobić NAS z full-wypasionym RAIDem w i "hektarami" pojemności.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...