» załóż konto» przypomnij hasło

Co oznacza modułowość?

Moto Z Play - test smartfona

Autor: Karol Woźniak | Data: 2017-02-28 08:33:30

A A A | Wejść na stronę 18604 | Komentarzy 3


Byłaby to kolejna sztampowa recenzja telefonu gdyby nie obecność dodatkowych modułów, które wzbogacają możliwości smartfona. O pleckach wspominałem na początku recenzji dlatego pominę ją w tej części. Pozostają nam więc do analizy: powerbank, aparat oraz głośnik JBL.

Moto Z Play

Powerbank
Kształt modułu ładującego to nieco grubsza klapaka wystająca centymetr ponad poziom telefonu. Jego obecność nie utrudnia nam specjalnie korzystania z telefonu. Możemy więc go normalnie użytkować – dzwonić, przeglądać www, słuchać muzyki. Zastanawia sama pojemność powerbanka. Od takiego modułu oczekiwałem przynajmniej całkowitego naładowania smartfona. Niestety 2220 mAh pozwala co najwyżej na uzupełnienie energii do połowy – co i tak jest trudnym zadaniem. Wysnułem więc z tego faktu wniosek, iż moduł służy bardziej do podtrzymania żywotności akumulatora aniżeli jego naładowania. Przydaje się na przykład podczas przeglądania Internetu czy korzystania z nawigacji. Z zadań, które drenują baterie w zauważalny sposób. Za wadę uznaje także konieczność ładowania powerbanku wraz z telefonem. Nie dysponuje on bowiem własnym wejściem zasilającym. Podsumowując – plus za kształt i względy użytkowe, minus za ograniczone możliwości.

Moto Z Play

Moto Z Play

Moto Z Play

Aparat
Moduł fotograficzny Hasselband True Zoom to gratka dla amatorów robienia zdjęć w sposób bardziej złożony i zaawansowany. Urządzenie dysponuje 10-cio krotnym zoomem i pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty dotyczące szczegółowości fotografowanych treści. Moduł dysponuje własną ksenonową lampą błyskową co pozytywnie wpływa na zdjęcia wykonywane nocą bądź w ciemniejszych pomieszczeniach. Respektu nie wzbudzi na pewno otrzymywana rozdzielczość – 12Mpix jednak nie to jest najważniejsze. Samo urządzenie świetnie komponuje się z telefonem, tworząc zwartą całość zapewniającą pewność chwytu. Moduł ważący 145 g jest dobrze wyprofilowany z odpowiednio wyczuwalnymi przyciskami spustu i zoomu. Co istotne otrzymujemy funkcję stabilizacji obrazu. Po jakości zdjęć spodziewałem się może trochę więcej, lecz na pewno otrzymujemy znaczną poprawę względem soczewki dostępnej w telefonie.

Moto Z Play

Moto Z Play

Moto Z Play

Moto Z Play

Przykładowe zdjęcia wykonane z tym modułem:

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Moto Z Play

Kliknij, aby powiększyć.

Głośnik
Głośnik JBL to gadżet, który najbardziej przypadł mi do gustu. Wygląda bardzo nowocześnie i masywnie, w połączeniu z telefonem zamienia się w prawdziwe centrum rozrywki. Nie jest to urządzenie na pokaz. Oferuje znakomitą jakość dźwięku pomimo ograniczonych rozmiarów. Jakość ta jest dużo lepsza od popularnych głośników komunikowanych ze smartfonem za pomocą bluetooth. Głośnik gra czysto, oferuje niezłą głośność i wzbogaca dźwięk o wyraźnie słyszalne i podkreślone basy. Znakomicie sprawdza się podczas małych kameralnych imprez w domowym zaciszu jak i na zewnątrz. Dzięki obecności wąskiej podstawki w kształcie klamry możemy umieścić całość bezpiecznie na biurku czy fotelu bez efektu tłumienia dźwięku.

Moto Z Play

Moto Z Play

Moto Z Play

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-03-01 13:07:50

  Kupiłbym ten telefon z dwóch powodów: 1. Bateria 2. Moduł JBL.
 • JegoMosc

  2017-03-02 14:33:24

  Moim zdaniem najlepszy telefon na rynku w tej chwili.. bateria jest absolutnie niesamowita. Wydajność jest na najwyższym poziomie,niby Snapdragon 625 a w codziennym użytkowaniu działa szybciej niż Galaxy S7! Jednym kompromisem jest aparat który jest tylko dobry..
 • Kamirp

  2017-03-03 16:14:19

  Te moduły tak bardzo nie mają sensu w tych dzisiejszych telefonach, które same w sobie mają super technologię. Pomijając jaki jest S7, ma świetny aparat, HTC 10/V10 rewelacyjnie grają, itd. Wydawać tyle kasy na moduły, które można kupić w cenie średniaka, tylko po to żeby doczepić dodatek, który daje może niewiele więcej możliwości niż konkurencyjne flagowce... Cytując klasyka "szkoda gadać, szkoda strzępić ryja" :)

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...