» załóż konto» przypomnij hasło

SPACEMAN H@LO WATCH to nie tylko zegarek

Media-Tech MT 840 – recenzja telefonu na rękę

Autor: M. Król i P. Nosek | Data: 2012-10-19 13:37:40

A A A | Wejść na stronę 64827 | Komentarzy 5

Media-Tech MT 840 – recenzja telefonu na rękę Firma Media Tech posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe urządzenie o nazwie SPACEMAN H@LO WATCH. Jak sama nazwa wskazuje jest to elektroniczny zegarek, który jednak swoim wyglądem przypomina urządzenia z filmów z Jamesem Bondem. Rzeczywiście, produkt ten oferuje również zintegrowany telefon GSM, a także ekran dotykowy o wielkości 1,5 cala. Czy na tak niewielkiej powierzchni można wygodnie obsługiwać telefon? Jaką jakość oferuje to urządzenie i czy warto się nim zainteresować w cenie 350 złotych? Sprawdźmy to.

Urządzenie zostało zapakowane w niewielkie, bardzo solidne pudełko w czarnym kolorze, na którego froncie znajduje się logo producenta oraz slogan „Knows Yours needs”. W środku znajdziemy sam telefon MT840, który umieszczono na materiałowej poduszce.

Oprócz tego mamy cztery instrukcje w różnych językach (również po polsku), dwa akumulatory, kabel USB, ładowarka sieciowa, słuchawki z mikrofonem oraz mini-rysik.

Media Tech MT840

Media Tech MT840

Samo urządzenie przypomina zegarek sportowy o bardzo dużym wyświetlaczu (1,5 cala), wokół którego umieszczono srebrne obramowanie i logo producenta. Pasek został wykonany z gumy i posiada regulację zapięcia, dzięki czemu powinien pasować zarówno osobom o różnej średnicy nadgarstka.

Media Tech MT840

Na górze umieszczono oczko obiektywu, które pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 640 x 480 pikseli oraz głośnik. Z lewej strony mamy przycisk Power i Menu, a po drugiej stronie małą dziurkę, która spełnia rolę mikrofonu. Całość prezentuje się stosunkowo dobrze, nie ma źle spasowanych elementów. Waga wynosi 67 gramów.

Media Tech MT840

Telefon możemy ładować za pomocą ładowarki sieciowej lub po podłączeniu go do komputera przy pomocy kabla USB.

Media Tech MT840

Aby uruchomić MT840 musimy na początku zainstalować kartę SIM oraz kartę microSD, po czym zamknąć spód za pomocą akumulatora. Teraz naciskamy przycisk I/O w prawym górnym rogu na 3 sekundy. W celu wyłączenia wystarczy go nacisnąć na jedną sekundę, dlatego lepiej nie zrobić tego przez przypadek. Również on służy do przechodzenia do ekranu głównego. Wyświetlenie opcji możliwe jest za pomocą przycisku „Menu”. Pierwszym ekranem, który się pojawi będzie logo producenta. Dalej musimy podać kod PIN naszej karty SIM, jeżeli takowy posiadamy.

Media Tech MT840

Media Tech MT840

Następnie mamy widok na tapetę, a w czasie bezczynności widzimy wygaszacz w postaci analogowego zegarka. Produkt Media Tech umożliwia obsługę telefonu, odbieranie i wykonywanie połączeń oraz odczytywanie i wysyłanie wiadomości SMS i e-mail. Co więcej, został on wyposażony w kamerę, odtwarzacz multimedialny, radio FM oraz obsługę interfejsu Bluetooth.

Na jego pokładzie dostępne są aplikacje do obsługi MT840, jako telefonu, dyktafonu, aparatu/kamery, radia FM, menadżera plików, kalendarza, przeglądarki zdjęć, czytnika e-booków czy też klienta poczty e-mail.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • RafalC

  2012-10-19 15:02:20

  Pomysł godny pochwały, jednak dla mnie korzystanie z tego typu urządzenia mija się z celem. Zwykły telefon do dzwonienia z kolorowym LCD to wydatek około 150zł. Tutaj 2x więcej.
 • Sroka

  2012-10-19 23:12:36

  My name Bond, James Bond 8)
 • Xawery

  2012-10-22 10:40:23

  A ja nadal nie jestem przekonany czy to chociażby dobry gadżet, bo teraz chyba moda na małe zegarki...
 • ~krogul

  2012-10-23 08:12:58

  szmelc ani to zegarek ani telefon - kupa złomu
 • ~hey

  2012-12-19 21:12:36

  Ciekawi mnie, jak się pisze z tego smsy...

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...