» załóż konto» przypomnij hasło

Wygodna obsługa telewizora

Logitech K400 Plus – recenzja klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2018-10-11 12:06:09

A A A | Wejść na stronę 10341 | Komentarzy 0

Przejdźmy do naszych wrażeń z użytkowania K400 Plus od Logitecha. Zauważmy przede wszystkim że mamy do czynienia z klawiaturą niepełnowymiarową. Usunięto blok alfanumeryczny, dzięki czemu jej gabaryty są stosunkowo małe. W zamian producent daje nam touchpad, z którego pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nad nim umieszczono trzy przyciski do sterowani głośnością – wyciszenie, ciszej i głośniej.

Logitech K400 Plus

Gładzik obsługuje bardzo dobrze gesty, co jest niesamowicie przydatne w trakcie korzystania z telewizora. Pod nim mamy dwa przyciski fizyczne, lewy i prawy, te same co w myszce komputerowej. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowy przycisk umieszczony w lewym górnym rogu, który sprawia, że możemy złapać K400 Plus w obie ręce i wygodnie obsługiwać touchpad jedną, a kliknięcie lewym przyciskiem za pomocą drugiej ręki.

Logitech K400 Plus

Klawiatura oferuje pomniejszone w stosunku do standardowych klawiszy. Z drugiej strony ich rozmiar jest wystarczający, przez co nie mamy problemu w trafianie w nie. Osoby z dużymi palcami nie będą narzekały. Na pewno w oczy rzucają się zmniejszone strzałki i enter. Te pierwsze zastępują także przyciski Page Up, Page Down, Home i End. Są one wywoływane przez klawisz Fn. Również za pomocą przycisku funkcyjnego możemy aktywować funkcje z linii F. Za ich pomocą mamy możliwość obsługiwać multimedia, a także przełączać się pomiędzy ekranami.

Logitech K400 Plus

Klawiatura K400 Plus oferuje wyraźny skok klawiszy, które wcale nie należą do głośnych. Można na niej z powodzeniem pisać i nie będzie to niewygodne. Przypomnijmy jednak, że jest to sprzęt dedykowany do działania z telewizorami smart, czyli obsługi multimediów.

Logitech K400 Plus

Podłączenie tego modelu Logitecha do telewizora nie powinno nikomu przysporzyć kłopotów, bowiem wystarczy podłączyć nadajnik USB do TV i włączyć klawiaturę. Sprawdziliśmy także czy rzeczywiście zasięg jest na tyle duży, że komfortowo będziemy mogli korzystać z K400 Plus w drugim końcu naszego salonu. Poza tym nie przeszkadzają ściany i zamknięte drzwi!

Logitech K400 Plus

Oczywiście klawiaturę możemy podłączyć nie tylko do Smart TV, ale także do zwykłego peceta, notebooka czy urządzenia mobilnego. W przypadku tego ostatniego będzie potrzebna przejściówka microUSB.

Logitech K400 Plus

Ze strony producenta możecie pobrać aplikację Logitech Options, za pomocą której każdy będzie miał okazję spersonalizować działanie urządzenia np. zmienić skróty klawiszy funkcyjnych, spersonalizować przyciski myszy, zachowania wskaźnika, przewijania, włączyć/wyłączyć gesty panelu dotykowego, wyświetlać powiadomienia na ekranie po rozładowaniu baterii itd. Narzędzie to powinno nam się przydać, a większość jego funkcji wykonamy poprzez sterowniki systemu operacyjnego. Najbardziej przydatne wydaje się definiowanie gestów, które zwiększają funkcjonalność gładzika.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum