» załóż konto» przypomnij hasło

Dla każdego coś dobrego

Logitech K310, K750 i K800 - test klawiatur

Autor: Tomasz Wiechuła | Data: 2013-06-09 20:38:51

A A A | Wejść na stronę 56772 | Komentarzy 5

Logitech K310, K750 i K800 - test klawiatur Tym razem na warsztat trafiły trzy klawiatury Logitech. Firma jest doskonale znana jako producent wszelkiego rodzaju peryferii dla komputerów PC. W swojej ofercie samych klawiatur ma ponad 20. Testowane klawiatury przeznaczone są raczej do codziennego użytkowania – nie są ani multimedialne, ani gamingowe. Dwie z nich to bezprzewodowe klawiatury z odbiornikiem Unifying, trzecia tradycyjna przewodowa do podłączenia pod gniazdo USB. Każda z tych klawiatur (poza tym, że służy do komunikacji z PC i pisania) posiada pewną unikalną cechę. Jaką? Po odpowiedź zapraszam do testu.

Zaczynamy od zdawało by się bardzo typowej, prostej klawiatury przewodowej, bez żadnych zbędnych przycisków i funkcji. W zasadzie nic nie zdradza, że nie jest to produkt jakich tysiące na półkach w marketach w cenie kilkunastu złotych. Ale nie jest. Bo po pierwsze trochę więcej kosztuje, a po drugie klawiatura ta lubi się myć.

Logitech K310

Wymiary (długość x szerokość x grubość z klawiszami): 436mm x 139mm x 14mm. Klawiatura jest bardzo lekka. Przewód ma długość 167cm, a wtyczka USB posiada zaślepkę do zabezpieczenia przed wodą podczas mycia. Klawisze mają wymiar 15x15mm, wystają 6mm ponad powierzchnię klawiatury i mają ok 2 mm skoku – jest to oczywiście klawiatura membranowa (nie mechaniczna). Cała klawiatura wykonana jest z chropowatego szarego tworzywa, które nie palcuje się, nie rysuje oraz w zasadzie nie widać na nim kurzu. Spód został wykonany z tego samego tworzywa co góra, za to w błękitnym kolorze. Z tyłu znajdziemy wiele otworków, służących do odprowadzenia wody i łatwego jej odparowania oraz przymocowany pędzelek służący do czyszczenia klawiatury. Całości dopełniają białe klawisze, również chropowate. Gdyby nie możliwość umycia klawiatury, pewnie niewiele osób zdecydowała by się na zakup takiej klawiatury – wiadomo jak wyglądają jasne klawisze po kilku tygodniach używania. A tutaj zdecydowanie urozmaicają szarą monotonię i nie martwimy się o sposób ich wyczyszczenia.

Logitech K310

Logitech K310

Logitech K310

Logitech K310

Producent zapewnia o trwałości nadruku na klawiszach – zostały naniesione laserowo i utrwalone w świetle UV. Klawisze są delikatnie wklęsłe (pierwszy i ostatni rząd jest wypukły), działają dosyć cicho, twardość jest na odpowiednim poziomie. Klawiatura stabilnie leży nawet na gładkich powierzchniach za co odpowiada 5 gumowych nóżek. Można ją pochylić pod kątem 8 stopni, brak natomiast podpórki pod dłonie. Co do rozkładu klawiszy nie ma potrzeby specjalnie go omawiać, jaki jest układ można zobaczyć na zdjęciach – jednym będzie odpowiadał innym nie. Na plus zaliczyć należy klawisz funkcyjny Fn, który w połączeniu z klawiszami F1 – F12 daje dodatkowe możliwości, np. sterowania odtwarzaczem, regulacji głośności itp.

Logitech K310

Logitech K310

Klawiatura nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania (system sam wyszukuje i instaluje potrzebny sterownik). Na wyposażeniu znalazła się jeszcze instrukcja m.in. w języku polskim.

Logitech K310

Oczywiście klawiatura nie jest wodoodporna – producent dopuszcza zanurzenie na głębokość do 30cm przez 24h przy temperaturze wody 25C i 5min. przy 50C. Do mycia należy używać zwykłego płynu do mycia naczyń i przed ponownym podłączeniem do PC zostawić do wyschnięcia (min. 8h). Klawiatura podczas testu wzięła prysznic pod bieżącą wodą i następnego dnia działała bez zarzutu.

Logitech K310

Logitech K310

Klawiaturę można polecić osobom, które nie mogą rozstać się z komputerem nawet podczas posiłków , czy chociażby dla tych co lubią wypić kawę (i nie tylko) i nie martwić się o każdą rozlaną kroplę. Jest po prostu niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. A do tego przyzwoicie prezentuje się na biurku.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~kij

  2013-06-11 17:59:53

  Klawiatura K750 jest smukła i lekka, a przy tym stabilna. Wygodnie się na niej pisze, choć do cichych (w porównaniu z klawiaturą laptopa) nie należy. Świetnie się prezentuje za sprawą powierzchni "piano black". Niestety szybko łapie ślady palców. Rzeczywiście można zapomnieć o bateriach.
 • ~gabi

  2013-06-11 18:12:24

  Od wielu lat kupuję produkty firmy Logitech myszki, klawiatury i głośniki. Jednak klawiatura K750 jest pierwszym produktem, Logitecha, który mnie rozczarował. Pierwsza klawiatura się rozkleiła po niecałym tygodniu użytkowania. Miesiąc w serwisie i nie potrafili jej posklejać tak aby się znowu nie rozkleiła (zdjęcia w załączeniu) Nowa klawiatura ma znowu problemy z baterią. W ciągu 1-2 dni poziom naładowania skacze o +-30% (zdjęcie wskaźnika w załączeniu). Zrobiłem test działania bez ładowania, z obiecanych 3 miesięcy wyszedł niecały tydzień. Jak dla mnie ten produkt jest mocno nie dopracowany.
 • ~srak

  2013-06-11 18:50:16

  Klawiatura jest po prostu idealna, cicha, świetnie wykonana, podświetlane klawisze bardzo dobrze się spisują. Polecam każdemu zakup klawiatury Logitech K800 ! Nie zamienił bym jej teraz na żadną inną ! :)
 • ~wildthink

  2013-06-12 01:07:10

  @gabi
  Masz pecha z tą klawiaturą. Testowana przez mnie klawiatura (a bawiłem się nią prawie miesiąc) nie wykazała opisywanych przez Ciebie mankamentów. Jak widać nawet sprawdzonym producentom zdarzają się wpadki i kontrola jakości u Logitecha też czasami zawodzi. Ja dla odmiany przejechałem się na ich zestawie głośników 2.1 - głośniki jeszcze na gwarancji zaczęły samoistnie trzeszczeć (sporadycznie). Serwis oczywiście usterki nie stwierdził. Po jakimś czasie padł potencjometr, bo trzeszczał przy każdym pogłaśnianiu. Poza tym sub dudnił, a nie grał. Więc nie ma 100% pewniaków wśród jakiegokolwiek producenta.
 • ~o2vip

  2015-06-26 17:41:14

  Historia z logitech K 750 ,Przed wczoraj zadzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem klawiaturę przez internet za 280zł w 2013.r Pan pokierował mnie jak przez ich stronę zamówić bezpłatnie kuriera do serwisu logitecha bezpłatnie zalogowałem się wypełniłem potrzebne dane o dziwo przy wyborze klawiatury modelu z ich bazy nie było K750 :P więc wybrałem inny. pisząc później o tym do serwisu dlaczego inny wybrałem a inny wysyłam model ocb :P kurier przyjechał odebrał klawiaturę i dziś dokładnie pół godziny temu przywiózł już ją naprawioną :) co zostało wymienione z części nie wiem gdyż tego nie podali napisali tylko "Naprawa" na pewno wymienili batterie na nową :) podłączył ją i działa właśnie pisze z niej :) dobrze że gwarancja była na 3 lata :) Ale wydatki też poniosłem na zakup Akumulatorka za 20zł jak padła myślałem że to on wysiadł oraz zakup zwykłej klaw za 20zł na czas tej popsutej :]

  FOT:1

  http://fotowrzut.pl/tmp/upload/1N1LUU410J/1.jpg

  FOT:2

  http://fotowrzut.pl/tmp/upload/1N1LUU410J/2.jpg

  FOT:3

  http://fotowrzut.pl/tmp/upload/1N1LUU410J/3.jpg

  FOT:4

  http://fotowrzut.pl/tmp/upload/1N1LUU410J/4.jpg

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...