» załóż konto» przypomnij hasło

HyperX Cloud Earbuds – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-11-05 18:04:23

A A A | Wejść na stronę 6326 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Konstrukcja słuchawek Dokanałowe
Średnica membrany 14 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek 65 Om
Czułość słuchawek 116 dB
Wbudowany mikrofon Tak
Typ mikrofonu Wielokierunkowy, pojemnościowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu 100 ~ 6300 Hz
Czułość mikrofonu -42 dB
Łączność Przewodowa
Złącze Minijack 3,5 mm - 1 szt.
Kolor Czarno-czerwony

HyperX Cloud Earbuds są przygotowane głównie z myślą o posiadaczach konsoli przenośnej Nintendo Switch. Mają one sprawdzić się podczas rozgrywki w np. Fortnite. Dodajmy jednak, że obecnie na tę platformę dostępne są tylko dwa tytuły z czatem głosowym, gdzie nie ma potrzeby używania smartfonów. Poza wymienioną grą jest jeszcze Splatoon 2, jednak tutaj rozgrywka jest ograniczona tylko do lokalnej. W przypadku innych tytułów nie ma wsparcia dla czatu głosowego lub wymagane jest wykorzystanie Nintendo Switch Online.

HyperX Clouds HyperX

Zastosowane tutaj sylikonowe wkładki są bardzo wygodne i zapewniają duży komfort użytkowania. Pomimo sporych obaw nawet przy dłuższym odsłuchu nie męczą naszych uszu. Jakość dźwięku HyperX Cloud Earbuds jest naprawdę bardzo dobra. Kiedy komunikujemy się z innymi graczami, to dźwięk docierający do nas jest czysty i bardzo wyraźny. W grach typu FPP możemy ze spokojem ustalić skąd dochodzą strzały lub w jakim kierunku porusza się przeciwnik.

HyperX Clouds HyperX

W pilot został wbudowany mikrofon, który sprawdza się całkiem dobrze. Jego jakość wystarcza do przesyłania komend głosowych podczas gry. Sprawdziliśmy go także w trakcie rozmowy telefonicznej i nie było żadnych zastrzeżeń ze strony rozmówcy. Ocenił on dochodzący głos jako wyraźny i czysty.

HyperX Clouds HyperX

Sam pilot nie jest umieszczony najfortunniej, przez co korzysta się z niego niewygodnie. Przypomnijmy jednak, że posiada on zaledwie jeden przycisk, który np. posiadaczom konsoli Nintendo Switch w ogóle się nie przyda. W przypadku podłączenia HyperX Cloud Earbuds do smartfona możemy za jego pomocą zatrzymać lub przełączyć utwór na kolejny podczas odsłuchu. Kiedy zadzwoni do nas telefon, to pozwoli nam odebrać połączenie. Szkoda, że nie oferuje on możliwości regulowania głośności.

HyperX Clouds HyperX

Wróćmy na koniec do jakości dźwięku. Rozdzielczość jest dosyć duża, ale oczywiście uzależniona od urządzenia wyjściowego. Widać, że w produkcie HyperX drzemie spory potencjał. Scena muzyczna jest prawidłowo nakreślona – rozbudowana po bokach, dużo słuchać bliskich wydarzeń, ale także to co dzieje się w oddali. Dźwięk jest jasny i szczegółowy. Bas jest całkiem niezły, schodzi nisko i ma dobrą dynamikę oraz barwę. Nie jest zbytnio punktowy, ale nie uznajemy tego za wadę. Środek pasma jest czytelny, ale nieco wycofany. Partie wokalne są wyraźne. Górny podzakres jest nieco metaliczny.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum