» załóż konto» przypomnij hasło

Dodatkowy magazynek w rękach gracza?

HyperX Alloy FPS – test klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-01-11 13:08:19

A A A | Wejść na stronę 13308 | Komentarzy 1

HyperX Alloy FPS – test klawiatury

Pod koniec zeszłego roku swoją premierę miała pierwsza klawiatura marki HyperX. Kingston postanowił poszerzyć swoją ofertę o nowy model mechanika, który ma wyróżniać się wytrzymałością i łatwością w transporcie. Producent sugeruje, że ich nowość jest idealna dla miłośników gier FPS i pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych wrażeń z rozgrywki. Czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdziliśmy to.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja klawiatury
Typ klawiatury mechaniczna
Rodzaj mikroprzełączników Cherry MX Blue
Profil wysoki
Typ komunikacji przewodowy
Klawisze multimedialne tak
Dodatkowe funkcjonalności regulowane podświetlenie; pełny anti-ghosting i n-key rollover; wbudowane gniazdo USB typu power
Wymiary 442 x 129 x 36 mm
Waga 1049 g
Długość przewodu 180 cm (odpinany, w oplocie)

Nowa klawiatura Alloy FPS przyjechała do nas w czarno-czerwonym pudełku, na którego ściankach znajdziemy zdjęcia urządzenia, a także informacje o jego najważniejszych cechach. W środku oprócz samej klawiatury mechanicznej mamy odłączany kabel USB, dodatkowe nasadki na klawisze w kolorze czerwonym, klucz do ich zdejmowania, etui do przenoszenia sprzętu oraz instrukcję.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

Już na pierwszy rzut oka Alloy FPS robi dobre wrażenie. Klawiatura jest bardzo kompaktowa, dzięki czemu będziemy mieli łatwość w transporcie jej np. na imprezy typu lan party. Wokół stalowej ramy, która jest jej bazową częścią nie ma wolnej przestrzeni. Nie znajdziemy tutaj żadnych dodatków czy podkładki pod nadgarstki. Wymiary klawiatury to 441,65 x 129,38 x 335,59 mm, a waga wynosi 1049 gramów.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

W najnowszym modelu HyperX mamy oczywiście podświetlane klawisze na kolor czerwony. Producent daje nam możliwość zmieniać ich jasność i wybierać czy mają się błyskać pojedynczo, rozpalać po naciśnięci czy też może symulować świetlną falę.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

Sprzęt podłączamy do komputera za pomocą kabla w czarno-czerwonym oplocie, który można wygodnie odpiąć od klawiatury i przenieść osobno. Oczywiście możemy go również włożyć do materiałowego pokrowca, który jest w zestawie. To taki drobiazg, ale bardzo użyteczny. Dodatkowo dzięki naprawdę niewielkim gabarytom klawiaturę bez problemu zmieścimy nawet do niewielkiego plecaka. Warto dodać, że nie jest ona jednak wcale lekka, bowiem osiągniecie dużej wytrzymałości było związane z zastosowaniem metalowej ramy.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

Kingston daje nam możliwość wymiany klawiszy. Taką opcję mieliśmy już w przypadku modeli innych producentów, ale tutaj dodatkowe przyciski są bardzo przyjemne dla oka. W komplecie otrzymujemy czerwone klawisze, które możemy umieścić w miejsce WASD i klawiszy numerycznych, które znajdują się nad nimi. Dodatkowo kilka z nich posiada chropowatą powierzchnię, która zapewnia dobry kontakt z naszymi palcami. Jedynie szkoda, że producent nie pomyślał także o innych, często używanych klawiszach w gracz. Mamy na myśli np. „f” czy „g”.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

HyperX postawiło w swoim produkcie na kolor niebieski. Mowa oczywiście o przełącznikach Cherry MX Blue, które mają zapewnić odpowiednią czułość i niezawodność. To właśnie one wyróżniają klawiatury mechaniczne na tle rozwiązań konkurencji. Jak dobrze wiecie kolor przełączników określa ich właściwości. W tym przypadku możemy mówić np. o oporze stawianym przy naciskaniu klawisza. Mikroprzełączniki niebieskie oferują właśnie charakterystyczne „klikanie”, które jest zdecydowanie głośniejsze niż w przypadku wersji czerwonych, czarnych czy brązowych. Wiele osób lubuje się w tym dźwięku i uważa go za coś wspaniałego. Oczywiście są też gracze dla których przełączniki w kolorze niebieskim nie będą pasowały.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

Z tyłu klawiatury mam wejście na kabel USB i dodatkowy port USB. Kabel, który podłączamy z jednej strony zakończony jest wtykiem miniUSB, a z drugiej dwoma standardowymi USB (jeden służy do komunikacji z pecetem, a drugi to przedłużacza portu, który znajduje się w klawiaturze). Ich styki są pozłacane.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~bobek

  2017-01-12 09:19:28

  Brakuje keranu LCD i przyciskow pod MACRO.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...