» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Xenon 400 – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-07-18 18:40:15

A A A | Wejść na stronę 8570 | Komentarzy 1

Myszkę podłączamy do komputera za pomocą kabla o długości 2 metrów, który został zakończony wtyczką USB. Przewód posiada materiałowy oplot i jest dosyć sztywny.

Genesis Xenon 400

Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy było pobranie dedykowanego oprogramowania ze strony Genesis. To dzięki niemu będziemy mogli ustawić parametry urządzenia, tak żeby dobrze spełniało nasze wymagania. Aplikacja jest rzeczywiście bardzo prosta w obsłudze i przy tym intuicyjna. Została ona podzielona na trzy ekrany. W pierwszym z nich możemy zaprogramować każdy z ośmiu przycisków. Drugie okno pozwala nam ustawić poziomy czułości wraz z podświetleniem logo Genesis na grzbiecie. Ostatnia zakładka daje nam możliwość tworzenia sekwencji makro, które później będziemy mogli wywołać za pomocą dowolnego przycisku myszy.

Genesis Xenon 400

Po ustawieniu wszystkiego przeszliśmy do testów, zarówno tych syntetycznych, jak i praktycznych. Przede wszystkim mysz nie wykazywała predykcji, akceleracji czy też jitteringu. Interpolacja pojawiała się przy rozdzielczości powyżej 4000 DPI, a LOD wynosi około 3 CD. Maksymalna szybkość jest na poziomie 2,4 m/s.

Genesis Xenon 400

Genesis Xenon 400

W trakcie rozgrywki dłoń bardzo wygodnie spoczywa na bryle urządzenia, dzięki czemu nie męczy się i nie boli nas nawet podczas dłuższego użytkowania. Przyciski boczne są dobrze rozmieszczone, nie musimy przesuwać ręki, żeby z nich skorzystać. Jedynie double-click jest mocno schowany, ale z niego korzystamy najrzadziej. Mysz jest precyzyjna, stąd bardzo dobrze grało nam się w CS’a czy Battlefielda. Jesteśmy pewni, że okaże się ona wystarczająca dla mniej wymagających użytkowników.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~anonim

  2018-11-22 16:31:27

  da się naprawić ten model myszki genesis w domu? czy trzeba ją zawieść do specjalisty i czy wogóle da sie ją naprawić? bo mi nie działa scroll myszki i chcałbym ją naprawić. :-)

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...