» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Titan 750 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-06-12 22:52:00

A A A | Wejść na stronę 14152 | Komentarzy 1

Genesis Titan 750 – recenzja obudowy

Firma Genesis postępuje zgodnie z pewną myślą przewodnią, która mówi, że obudowa komputerowa nie musi być tylko pojemna i funkcjonalna, ale także przyjazna w użytkowaniu. Dodatkowo musi dobrze się prezentować i być przystępna cenowo. Produktem, który ma spełnić wszystkie te kryteria ma być nowy model Titan 750, który przyszło nam przetestować. Obudowa ta otrzymała aż cztery wentylatory chłodzące z podświetleniem LED (do wyboru kolor czerwony, zielony i niebieski), panel boczny z arylu oraz możliwość montażu długiej karty graficznej i wysokiego chłodzenia procesora. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Sprawdźcie sami. Zapraszamy do lektury.

Budżetowa obudowa Genesis przyjechała do nas w ekologicznym, brązowym pudle z kilkoma informacjami na bocznych ściankach. W środku sprzęt zabezpieczony jest za pomocą styropianu i folii. Titan 750 to sprzęt kompatybilny z płytami głównymi ATX, micro ATX i mini ITX.

Genesis Titan 750

Już pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy po wyjęciu z opakowania są ażtrzy wentylatory 120 mm na froncie (podświetlane). Możemy je zastąpić chłodnicą o wielkości 240 mm. Dodatkowo z tyłu mamy jeden wentylator wyciągowy o tej samej średnicy. Dodatkowo możemy zamontować na górze jedno śmigło, w miejscu, gdzie domyślnie znajduje się filtr przeciwkurzowy.

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Poza tym na górze mamy logo marki Genesis oraz panel I/O. Ten obejmuje włącznik, diody LED, przycisk reset, gniazdo słuchawkowe, mikrofonowe, dwa porty USB 2.0, jeden port USB 3.0 i trójstopniowy regulator prędkości wentylatorów.

Genesis Titan 750

Front jest błyszczący, a za nim zamontowane są trzy wspominane wentylatory.Prawy bok obudowy Titan 750 jest pełny, czyli w całości wykonany z litej blach. Mamy tutaj widoczne wytłoczenie, dzięki czemu możemy łatwo ukryć kable. Blacha ma standardową grubość i lekko się wygina. Po lewej stronie mamy duże okno wykonane z pleksi.

Genesis Titan 750

Tył obudowy Genesisa jest bardzo standardowy. To znaczy, że na górze mamy miejsce na wentylator 120 mm (preinstalowany), panel tylny płyty głównej, sześć zaślepek od kart rozszerzeń i miejsce na zasilacz na dole.

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Urządzenie sto na czterech solidnych, plastikowych nóżkach. Mają one na swoich końcach przyklejone gumowe nakładki, co ma sprawić, że sprzęt nie będzie się przesuwał po powierzchni biurka czy stołu. Po zasilaczem umieszczono filtr przeciwkurzowy, który możemy łatwo wyjąć i wyczyścić.

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Genesis Titan 750

Warto też dodać, że otrzymaliśmy obudowę z wentylatorami w kolorze niebieskim. Wszystkie cztery są podświetlane i oferują ciekawy, spiralny efekt. Wizualnie rzeczywiście może się podobać. Poziom głośności stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. W trybie cichym jest tak jak powinno, czyli bardzo cicho. Na wyższych obrotach wentylatory stają się znacząco słyszalne, ale jeszcze nie powinny nam przeszkadzać.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Aldi

  2018-06-13 00:01:59

  Mega lipa. Wentylatory wyglądają jak podróby bequiet, ale po za tym to jakieś Chińskie tanie dziadostwo - kolejne z dziadowskim logo Genesis.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...