» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Thor 300 TKL – test klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-09-19 06:59:14

A A A | Wejść na stronę 8529 | Komentarzy 0

Genesis Thor 300 TKL – test klawiatury

Tym razem przyjechała do nas najnowsze klawiatura mechaniczna marki Genesis. Mowa tutaj o modelu Thor 300 TKL, który jest pozbawiony bloku numerycznego. Posiada za to dedykowane podświetlenie w kolorze zielonym. Postanowiliśmy sprawdzić czy model ten nada się do wymagających potyczek w sieci, a także do redagowania tekstów w naszej redakcji. Jeżeli jesteście ciekawi jaka jest ergonomia tego produktu i czy warto na Thor 300 TKL wydać około 160 złotych to zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Rodzaj klawiatura Mechaniczna
Liczba klawiszy 87
Podświetlenie zielone
Przełączniki Outemu Red
Anti-ghosting N-Key Rollover
Długość kabla 160 cm
Funkcje dodatkowe| Double Injection, 20 trybów podświetlenia, Klawisze funkcyjne

Firma Genesis dostarczyła nam swoją klawiaturę w standardowym, kartonowym pudełku, na którego froncie mamy duże zdjęcie urządzenia, a na odwrocie opis najistotniejszych jej cech. W zestawie znajdujemy poza dobrze zabezpieczoną Thor 300TKL także instrukcję obsługi w kilku językach, kluczyk do wyjmowania klawiszy oraz naklejkę Genesis. Model tej klawiatury możemy nabyć także w wersji z częścią numeryczną. Zastosowano tutaj niebieskie przełączniki (w przypadku modelu klasycznego są to redy marki Outemu). Jak widzicie klawiatura pozbawiona została ramek i plastikowych elementów, które mogłyby zwiększyć rozmiar urządzenia.

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Do wykonania tytułowej klawiatury Genesis wykorzystano wysokiej jakości materiały – mamy zarówno plastik, jak i aluminium. Na spodzie spotykamy wyciągane nóżki, które zakończono gumą, żeby nie ślizgały się na blacie biurka czy stołu. W górnej części przygotowano organizer do kabla, dzięki czemu nie będzie się plątał. Sam przewód pokryty jest wytrzymałym materiałem, dzięki czemu powinien służyć przez długi czas bez uszkodzenia. Ogólnie cała klawiatura jest bardzo dobrze spasowana, a pod użyciem większej siły nie ugina się i nie skrzypi.

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Układ klawiszy jest klasyczny – nie znajdziemy tutaj dodatkowych przycisków funkcyjnych. Mamy za to klawisz FN, który pozwala wykorzystać gotowe skróty klawiszowe lub przypisać nowe dzięki zewnętrznym programom.

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

W oczy rzuca się dosyć nietypowa czcionka na klawiszach, co niektórym osobom może się nie spodobać. Same nakładki zrobione są z dwóch kawałków plastiku, co ma zagwarantować nam ich nieścieralność i wytrzymałość. Przyciski są dobrze wyprofilowane i odpowiednio nachylone, co ma zapewnić nam jak najlepsze wrażenia z użytkowania. Logo Genesisa umieszczono nad strzałkami. Ogólnie nie mamy nic do zarzucenia jakości wykonania Thor 300 TKL.

 

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Genesis Thor 300 TKL

Zastosowane tutaj przełączniki Outemu Red nie są zrobione na wzór znanych Cherry MX Red, bowiem bardziej przypominają wersję Black. Wymagają więcej siły do aktywacji, są twardsze i bardzo wygodne. Nie wyczuwamy tutaj momentu aktywacji, bowiem są linearne. Pisze się na nich szybko i dobrze. Pod każdym z nich umieszczono białą diodę LED.

Genesis Thor 300 TKL

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...

 • Magia świąt - konkurs

  Magia świąt - konkurs

    W naszej redakcji już od kilku dni intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Postanowiliśmy pomóc Wam przejść przez ten...