» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Rhod 600 RGB – test klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-12-01 15:29:31

A A A | Wejść na stronę 42848 | Komentarzy 11

Genesis Rhod 600 RGB – test klawiatury

Nie zwalniamy z testowaniem klawiatur przeznaczony dla graczy. Tym razem do naszej redakcji przyjechał model Rhod 600 RGB od firmy Genesis. Jest to sprzęt typu membranowego, który jest nowszą wersji 400-tki. Wyposażono go w programowalne klawisze, oprogramowanie, opcje profili i makr. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Wydaje się, że sprzęt ten może zadowolić nawet najwybredniejszych graczy, ale czy jest tak w rzeczywistości dowiecie się z lektury tej recenzji. Zapraszamy.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Liczba przycisków 120
Klawisze multimedialne 16
Przyciski makro 6
Klawisze membranowe
Profil wysoki
Złącze USB
Podświetlenie 8 kolorów + efekt RGB
Kabel 180 cm
Wymiary 490 x 20 x 30 mm
ANTI-GHOSTHING 19 klawiszy
Funkcje Anti-Ghosting (19 klawiszy), blokada klawisza Windows, reakcja podświetlenia na dźwięk, wsparcie dla nadgarstków

Urządzenie zostało zapakowane w kolorowy karton, na którym umieszczono kilka istotnych informacji o sprzęcie. Dowiadujemy się przede wszystkim, że testowany przez nas model wyposażony jest w podświetlenie typu LED RGB. W środku poza samym Rhod 600 znajdziemy także krótką instrukcję obsługi.

Genesis Rhod 600 RGB

Genesis Rhod 600 RGB

Przy pierwszym kontakcie z klawiaturą mamy bardzo pozytywne wrażenia. Została ona wykonana z wysokiej jakości plastiku, który na wierzchniej stronie pokryty jest materiałem gumopodobnym. To on ma zapewnić, że nasze dłonie nie będą się ześlizgiwały. Jak widzicie model ten posiada podstawkę pod nadgarstki. Pełne wymiary klawiatury to 465 x 175 x 30 mm, chociaż to nie jest zwykły prostokąt, ale zdecydowanie coś więcej. Widzimy tutaj liczne wycięcia, które są ładnie wyprofilowane. To dodaje urządzeniu sporą dawkę nowoczesności. Zdecydowanie dominuje tutaj czerń.

Genesis Rhod 600 RGB

Klawisze są wysokie i wystają poza obszar klawiatury. Zostały one lekko wyprofilowane, żeby palce łatwiej trafiały w zagłębienia. Z lewej strony Rhod 600 RGB widzimy sześć dodatkowych przycisków. Służą one do zapisywania sekwencji makro. Nad nimi mamy przycisk, który je inicjuje. Obok mamy trzy kolejne guziki, które służą do zarządzania profilami.

Genesis Rhod 600 RGB

Kiedy spojrzymy na prawą stronę to zobaczymy następne sześć przycisków, które tym razem służą do zarządzania oświetleniem i sterowania funkcjami multimedialnymi.

 

Genesis Rhod 600 RGB

Na spodzie umieszczono regulowane nóżki, które pozwalają podnieść tył urządzenia o około 10 mm. Z przodu mamy dwie gumowe podkładki, które sprawiają, że sprzęt nie przesuwa się po biurku nawet w trakcie dynamicznej rozgrywki.

Genesis Rhod 600 RGB

Model ten komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB. Wtyczka znalazła się na końcu długiego, 160 centymetrowego kabla w oplocie.

Genesis Rhod 600 RGB

Jedną z największych nowości tego modelu jest podświetlenie klawiszy. Już po samym podłączeniu Rhod 600 RGB do komputera zobaczymy jakie możliwości ma system iluminacji – przez klawiaturę zacznie przepływać różnokolorowa fala. Podświetlenie możemy w dowolnej chwili wyłączyć, jednak zalecamy je pozostawić, bowiem światło znacząco poprawia czytelność czcionek umieszczonych na przyciskach. Za pomocą przycisków możemy regulować natężeniem podświetlenia, a także trybem jaki ma być aktywny. Oczywiście w dedykowanej aplikacji możemy zaprogramować własną opcję podświetlenia i przypisać ją do jednego z trzech profili.

Genesis Rhod 600 RGB

Ciekawą opcją są przeźroczyste ścianki boczne klawiatury, które także świecą np. w trakcie rozmowy pulsują one w rytm naszych słów. To wszystko za sprawą wbudowanego equalizera.

Genesis Rhod 600 RGB

Oczywiście nie zabrakło tutaj funkcji anti-ghosting, która jest niezbędna dla graczy. W tym przypadku mamy możliwość naciśnięcia jednocześnie aż 19 klawiszy. W praktyce oczywiście jest to w pełni wystarczające i nie udało nam się ani razu „zawiesić” urządzenia Genesis. Dobrze, że producent nie zapomniał także o opcji blokady przycisku Windows, która uchroni nas przed jego przypadkowym naciśnięciem, a tym samym wyjściem z gry i prawdopodobną porażką. Nie brakuje także tak przez wielu pożądanej zmiany funkcji “WSAD” i strzałek.

Genesis Rhod 600 RGB

Pomimo, że jest to model membranowy, a jak dobrze wiecie w dzisiejszych czasach liczą się głównie klawiatury mechaniczne wśród graczy, to jednak Rhod 600 RGB zaskakuje nas bardzo pozytywnie. Model ten pozwala na dynamiczną rozgrywkę i nie zawodzi nas swoją reakcją na nasze poczynania. Niemniej wymaga ona jednak pewnego czasu adaptacji z kilku względów. Przede wszystkim wszystkie klawisze są bardzo blisko siebie i mają niski skok. To będzie kłopot głównie dla osób, które są przyzwyczajone do mechaników. Same klawisze są jednak dobrej jakości i do nich nie mamy zastrzeżeń.

Genesis Rhod 600 RGB

Podkładka pod nadgarstki przypadnie do gustu przede wszystkim osobom o mniejszych dłoniach, bowiem jest ona stosunkowo krótka. Warto skorzystać ze specjalnych gumowych nóżek, którymi możemy podnieść tył urządzenia, co powinno wielu osobom zwiększyć komfort pracy.

Genesis Rhod 600 RGB

Ponieważ jest to model membranowy, to na całej szerokości rozłożony jest membranowy element, który przyjmuje nacisk od wszystkich klawiszy. Te są lekko chropowate, dzięki czemu palce lepiej się na nich czują i możemy działać pewniej i bardziej komfortowo. Nie są one bardzo stabilne, aczkolwiek wystarczająco. Ich głośność pracy oceniamy na poprawną – są raczej ciche.

Genesis Rhod 600 RGB

Nie skłamiemy, jak powiemy Wam, że model ten w codziennym użytkowaniu spisuje się bardzo dobrze. Wydaje się, że przy tak niewygórowanej cenie i wielu dodatkowym funkcjom będą tutaj liczne kompromisy i widoczne oszczędności w kwestii działania urządzenia. W praktyce tak nie jest, bowiem Rhod 600 RGB jest bliski swoim działaniem urządzeniom z wyżej półki. Trudno mieć do sprzętu marki Genesis jakiekolwiek większe zarzuty.

Genesis Rhod 600 RGB

Genesis Rhod 600 RGB

Genesis Rhod 600 RGB

Genesis Rhod 600 RGB

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Wiktor Żurek

  2017-12-24 11:14:48

  Chciałbym się zapytać czy ta klawiatura łączy się z laptopem
 • ~DaY

  2018-05-26 13:47:59

  @Wiktor Żurek klawiatura jest na standardowe wejście USB więc działa z laptopa i również.
 • ~Abbo

  2018-12-01 23:58:45

  We wszystkich instrukcjach pisze, że klawisz od Windowsa jest zablokowany. Proszę o pomoc jak go włączyć bo jest mi bardzo potrzebny.
 • ~Maciek

  2018-12-08 22:04:26

  oooo
 • ~Bassu_

  2018-12-11 16:08:07

  Na klawiaturze zalokowane mam przyciski WSAD da sie je odblokowac ??
 • ~Greg

  2018-12-29 00:13:26

  Tak da się odblokować klawisze wsad klikasz fn+w A aby wyłączyć przycisk Windows fn+Windows
 • ~kuba

  2019-12-29 22:07:05

  można z niej wyciągnąć przycisk? poniewaz litera ,,s" mi sie rusza i chciałbym sprawdzic w czym tkwi problem lecz boje sie ze zepsuje i nie wloze jej potem
 • ~FlyMaster

  2020-06-14 12:21:40

  co robi przycisk mr obok p1 p2 p3
 • ~nikt

  2020-07-24 14:19:58

  [b][/b] tak zwany macro recorder
 • ~Olo

  2020-08-18 22:24:19

  Witam!
  Zdarzyła mi się przez kuzynka całkowita blokada pisowni na klawiaturze Rhod 600 RGB. Nie mam pojęcia jaką kombinację mógł nacisnąć ,będę wdzięczny za pomoc.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 11


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...