» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Radon 720 – recenzja słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-04-11 13:53:38

A A A | Wejść na stronę 7616 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

SPECYFIKACJA PRODUKTU
SYSTEM AUDIO Virtual 7.1
DYNAMIKA GŁOŚNIKÓW 98 dB
ŚREDNICA GŁOŚNIKA 50 mm
CZĘSTOTLIWOŚĆ 20 – 20000 Hz
IMPEDANCJA 32 Ω
MIKROFON TAK
ZŁĄCZE USB
DŁUGOŚĆ KABLA 200 cm
PODŚWIETLENIE Czerwone

Przez okres dwóch tygodni używaliśmy modelu Radon 720 praktycznie cały czas, kiedy siedzieliśmy przed ekranem komputera, a nawet kiedy oglądaliśmy wieczorem film. Wszystko po to, żeby przedstawić Wam naszą jak najbardziej obiektywną opinię o tym modelu.

Radon 720

Pady są miękkie i wygodnie spoczywają na naszych uszach. Nie ubijają się nawet po wielu godzinach używania. Ich kształt nie jest typowo okrągły, ale bardziej przypomina kształt naszego ucha. Ich wysokość wynosi 6 cm, a szerokość prawie 5 cm, czyli jak sami widzicie są bardzo duże, a dodatkowo głębokie (ok. 2,2 cm). To wszystko sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki. Pomimo dużej wagi to jest ona równomiernie rozłożona przez co nie czujemy tych ponad 300 gramów na głowie. Podczas wielogodzinnej rozgrywki nie odczuwaliśmy zmęczenia.

Radon 720

Przeciętne mamy wrażenia odnośnie regulacji głośności w słuchawce, bowiem potencjometr to zwykłe karbowane kółko, które obracamy w jedną lub drugą stronę. Nie ma także wyłącznika, więc żeby je wyciszyć totalnie musimy obrócić je do skrajnej wartości.

Radon 720

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był dla nas mikrofon, który jest wręcz ukryty w lewej słuchawce. Nie spodziewaliśmy się, że ten niewielki otwór pozwoli na całkiem przyzwoitą rejestrację dźwięków. Nasi rozmówcy na Skype byli zadowoleni z jakości docierającego do nich głosu. Co więcej nie zbiera on specjalnie szumów z otoczenia. Ten element udał się Genesisowi wyjątkowo dobrze.

Radon 720

Wbudowane w słuchawki przetworniki obsługują pasmo od 20 Hz do 20 kHz. To standard, więc nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, bowiem jest to zakres, który dostosowany jest do naszych uszu. Impedancja wynosi 32 Ohm, czyli także jest to wartość jak najbardziej typowa.

Radon 720

Do słuchawek możemy pobrać darmowe oprogramowanie ze strony producenta. Aplikacja oferuje bardzo podobny interfejs np. do tego co dostarcza Ravcore, więc powinniśmy go dobrze znać. Tutaj wspomnimy tylko o możliwościach jakie dają sterowniki. Model słuchawek wykrywany jest automatycznie, a następnie możemy wybrać, czy chcemy zarządzać głośnikami czy mikrofonem. Możemy definiować parametry audio dla gier, muzyki czy też filmów. Dostępny jest też equalizer, który pozwala zmienić brzmienie muzyki. Dostępne mamy również profile predefiniowane, które zalecane są np. do danego typu muzyki (jazz, metal etc.).

Radon 720

Dobrze prezentuje się zarządzenie dźwiękiem 7.1, gdzie możemy zmieniać położenie poszczególnych, wirtualnych głośników. Mamy także dostępne różne efekty jak np. Audio Brilliant, Dynamic Bass, Smart Volume, Surround Max i Voice Clarity. W przypadku mikrofonu można dodać echo czy zmienić swój głos na jakiegoś stworka czy zwierzaka.

Przejdźmy teraz do jakości dźwięku. Model ten oferuje system 7.1, czyli osiem kanałów tj. dwa z przodu, centralny, dwa dookolne i dwa z tyłu. Do tego jeszcze kanał niskoczęstotliwościowy. To sprawia, że generowana scena jest bardzo szeroka, a dźwięki dochodzą z różnych stron. Separacja instrumentów także nie budzi zastrzeżeń i łatwo je wyszczególnić. Słuchawki Radon 720 pokazują jednak pazur głównie w grach, gdzie odgłosy strzałów czy kroków za ścianą są naprawdę wyraźne i dzięki nim łatwo ustalić pozycję wroga. Dźwięki docierają do nas z różnych stron, dialogi są czytelne, a cisza rzeczywiście jest ciszą.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...