» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Neon 350 i Radon 710 – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-08-10 15:44:55

A A A | Wejść na stronę 8092 | Komentarzy 0


Pudełko w którym przyjechały do nas słuchawki Radon 710 wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku innych produktów marki Genesis. Oczywiście z przodu mamy zdjęcie urządzenia, a na odwrocie kilka informacji technicznych. W środku nie znajdziemy nic poza samymi słuchawkami. To dosyć mocne rozczarowanie, ale przejdźmy dalej i zobaczmy jak prezentują się Radon 710.

Radon 710

Radon 710

Pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy są prostokątne, dosyć spłaszczone nauszniki. W tej konstrukcji także mamy łączenia za pomocą śrubek – widzimy, że właśnie tak zostały przymocowane kopułki. Ale są on także przy pałąku i nausznikach. To na pewno jest dobry znak jeżeli chodzi o jakość wykonania i solidność tego modelu. Zewnętrzna strona nauszników to ciemne, plastikowe nasadki ze wzorkami czerwonych wiązek laserów. Z drugiej strony mamy duże i miękkie pady, które spokojnie zasłonią całe nasze uszy. Oba nauszniki zamontowane są na plastikowych widełkach, które pozwalają odchylić je o około 15 stopni.

Radon 710

Radon 710

Tutaj również w lewym nauszniku znajdujemy zamontowany mikrofon, który jest na końcu około 10 cm elastycznego wysięgnika. Obok niego jest przełącznik, którym możemy go wyłączyć. Mikrofon zamontowany jest na stałe. Po drugiej stronie nausznika znajdujemy regulator obrotów.

Radon 710

Radon 710

Widełki na których zamocowane są nauszniki są przykręcone do pałąka. Ten ostatni jest obity skóropodobnym materiałem, pod którym umieszczono miękką gąbkę. Ta sprawia, że słuchawki delikatnie dociskają głowę. Mamy tutaj długi, 2 metrowy kabel zakończony wtykiem USB.

Radon 710

Radon 710

Ponieważ model ten wspiera dźwięk przestrzenny to zastosowano w nim inne przetworniki, których dynamika i impedancja jest inna niż Neon 350. Sama średnica głośników jest taka sama i wynosi 40 mm.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum